Yeni BMW 4 Serisi Tanıtıldı Devasa Böbrek Izgara Dikkat Çekti

Alman otomotiv devi BMW Ekim ayında Türkiye'de bayilere teslim edilecek yenilenmiş 4 serisi otomobillerini tanıttı. Tanıtımda en çok dikkat çeken detay artık BMW ile özdeşleşmiş otomobilin ön tarafındaki böbrek ızgaralar, bu araçta kullanılan ön ızgaraların artık devasa denilecek boyutta yapılmış olması dikkatlerden kaçmadı.

1. Ön Tarafı Domine Eden Böbrek Izgaralar

Ön Tarafı Domine Eden Böbrek Izgaralar

Otomobilin tasarımını incelediğinizde ise markanın imzası niteliğinde olan böbreklerin ön kısmı domine ettiğini fark ediyorsunuz. Ancak böbreklerin tam ortasında kalan plaka bence en olmaması gereken yerde olmuş…

2. 1.6 litre 170 beygir

1.6 litre 170 beygir

Önceki versiyona göre daha keskin çizgilere sahip olan yeni 4 Serisi Türkiye’de ekim ayından itibaren showroom'larda ve kasım ayında da yollarda olacak. Otomobil ilk etapta sadece 420i versiyon yani 1.6 litrelik 170 beygir güç üreten motorla satışa sunulacak.

3. Arka Tarafta 8 Serisinden İzler

Arka Tarafta 8 Serisinden İzler

Farları, stopları ve otomobilin arka kısmını incelediğinizde ise 8 Serisi’nden ciddi izler görüyorsunuz. Ancak 4 Serisi’nin arka tasarımı gerçekten oldukça şık olmuş.

4. Yan Görüntüsü Bir Önceki Jenerasyon ile Aynı

Yan Görüntüsü Bir Önceki Jenerasyon ile Aynı

Tasarım konusunda yeni 4’e yan profilden baktığınızda silüetin bir önceki jenerasyonla neredeyse aynı olduğunu da fark edeceksiniz. çok küçük dokunuşlar ile yenilik katılmaya çalışılsa da BMW'nin bilinen tasarıma fazla dokynmama alışkanlığı burada da devam etmiş.

5. Yol Tutuşu Daha İle Bir Noktaya Taşındı

Yol Tutuşu Daha İle Bir Noktaya Taşındı

Yeni BMW 4 Serisi Coupé’nin ağırlık merkezi 21 mm daha aşağıda olarak ayarlanmış. Bu sayede otomobilin iyi olan yol tutuşu daha da ileri bir noktaya ulaşmış. Yeni BMW 3 Serisi Sedan’dan 23 milimetre daha geniş olarak tasarlanan Yeni BMW 4 Serisi Coupé, hafifletilen gövde ve şasi yapısıyla 50:50 ağırlık dengesi elde ediyor.

6. Sürücü Odaklı İç Mekan (Kokpit)

Sürücü Odaklı İç Mekan (Kokpit)

Yeni BMW 4 Serisi Coupé, sürücü odaklı kokpitiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 10.25 inç'lik bilgi-eğlence ekranının yanında, tamamen dijital 12.3 inçlik gösterge paneli de modelde kullanılan en son teknolojilere ışık tutuyor. Sportif görünümünü M Sport tasarım seçeneğiyle en üst seviyeye çıkaracak Yeni BMW 4 Serisi Coupé'de, M Sport'a özgü tasarımlı Deri Direksiyon ve M Sport Koltuklar göz alıcı bir iç tasarım yaratacak.

7. Opsiyonların Bir Çoğu Standart

Opsiyonların Bir Çoğu Standart

Yeni 4 Serisi Coupé, BMW'nin en gelişmiş donanımlarıyla yollarla buluşacak. Yeni BMW 4 Serisi Coupé'de standart olarak sunulan Sürüş Asistanı, otomatik park özellikli Park Asistanı ve Geri Sürüş Asistanı sistemlerine ek olarak; en modern multimedya teknolojisine sahip BMW Live Cockpit Professional, 16 hoparlörlü Harman Kardon Ses Sistemi, kablosuz şarj fonksiyonuna sahip Akıllı Telefon Bağlantı Sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerini içeren Akıllı Telefon Arayüzü BMW tutkunları için öne çıkan donanımlar olacak.