Yeni Ama Oldukça İddialı Kripto Borsası KUCOİN Nedir Nasıl İşler?

KuCoin borsası,kripto para birimi sahnesine göreceli olarak yeni geliyor,ancak zaten çok büyük bir takipçisi var.

Yeni Ama Oldukça İddialı Kripto Borsası KUCOİN Nedir Nasıl İşler?
Yeni Ama Oldukça İddialı Kripto Borsası KUCOİN Nedir Nasıl İşler?

KuCoin borsası,kripto para birimi sahnesine göreceli olarak yeni geliyor,ancak zaten çok büyük bir takipçisi var.KuCoin'in kurucuları,2019 yılına kadar en iyi 10 borsa platformundan biri haline getirmek amacıyla 2017 yılında borsaya başladı.Plan basit: yeni müşterileri çekmeye odaklanmak,kullanımı kolay bir arayüz sağlamak ve kullanıcıları işlem için ödüllendirmek.

Bu makale, KuCoin borsasının tam bir incelemesini sunar ve nasıl kullanılacağı konusunda sizi yönlendirir. 

Öncelikle yeni sekme de sayfayı açmak için BURAYA tıklıyoruz 

 

1- Neden kucoin borsasını kullanmalıyız?

2- Kucoin borsasına nasıl üye olunur?

3- Kucoin hesabı nasıl güvenceye alınır?

4- Kyc doğrulama nasıl yapılır?

5- Kucoin borsasına nasıl para yatırılır?

6- Kucoin borsasında alış-satış nasıl yapılır?

7- Kucoin de para çekme işlemi nasıl yapılır?

8- Kucoin referans gelirleri nelerdir?

9- Kucoin kullanmak güvenli midir?

10- Kısa notlar

 

 

Neden KuCoin Borsasını Kullanmalıyız?


Bir değişimi diğerinden daha iyi yapan şey nedir?Bu,çoğunlukla pazarda ne için bulunduğunuza bağlıdır.İhtiyacınız olan güçlü alım satım özellikleri ise,Binance veya Bitfinex gibi bir şey sizin arabanız olabilir.ERC-20 belirteçleri size aitse,EtherDelta ilk durağınız olmalıdır.

 

Eğer ticaret yöntemlerini araştırmak zorunda kalmadan sadece dijital simgeleri hareket ettirmek istiyorsanız,KuCoin başlamak için harika bir yerdir.Kullanımı kolaydır,hoş bir arayüze sahiptir ve gereksiz özelliklerle deneyimi karıştırmaz.

 

KuCoin deneyiminin öne çıkan özelliklerinden bazıları:

Dünya çapında kullanılabilirliği ile 300'den fazla işlem çifti.
Yeni başlayanlara yönelik basit platform tasarımı.
Son derece düşük işlem ve para çekme ücretleri.
KuCoin Payları ve pasif gelir için sevk ödülleri sunar .
Topluluk,pazara eklemek için kripto para birimleri üzerinde oy kullanır.
Android ve iOS için mobil uygulamalara sahiptir.
KuCoin’in şu anda banka hesabı bağlantısı vermediğini belirtmekte fayda var.Platformda işlem yapmadan önce başka bir yerde bitcoin veya başka bir kripto para birimi satın almanız gerekir .

 

KuCoin'in 24 saatlik işlem hacmi,11 milyon ABD dolarının biraz üzerinde.Bu işlem,Binans'ın 900 milyon ABD Dolarını aşmasıyla, hacme göre değişim listesindeki 59. sırada yer almaktadır.

 

KuCoin,çoğu BTC,ETH,NEO,USDT ve KCS'ye odaklanan,piyasada kullanılacak sağlıklı bir 363 işlem çifti sunmaktadır.

Öğrenmeye hazır mısın?KuCoin'e katılmak ve kullanmak,düşündüğünüz kadar teknik veya kafa karıştırıcı değildir.

Bir hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin,ardından borsa da işlem yapmaya başlayabilirsiniz

 

KuCoin Borsasına Nasıl Üye Olunur?

 

KuCoin,herhangi bir borsanın en basit kayıt prosedürlerinden birine sahiptir.Bunu,Müşterinizi Tanı (KYC) doğrulamasını tamamen isteğe bağlı hale getirerek gerçekleştirir.

 

KuCoin.com adresine gidip,ekranın sağ üst köşesindeki “Kaydol” butonuna tıklayarak başlayın.E-posta ve şifre kutularını doldurun,kullanım şartlarını kabul edin ve ardından “İleri” düğmesine tıklayın.

 

KuCoin'in anti-spam önlemlerini tamamladığınızda ve e-posta adresinize gönderilen doğrulama bağlantısını tıkladığınızda başlamaya hazırsınız.

 

 

KuCoin Hesabı Nasıl Güvence Altına Alınır?

 

KuCoin sizin için potansiyel olarak büyük miktarda kripto para birimi kullanacağından,hesabınızın güvende olmasını sağlamak için ilave adımlar atmanız iyi bir fikirdir.

 

KuCoin,Google Authenticator ile 2 adımlı koruma sunar.Hesabınızı oluşturup oturum açtıktan sonra,ekranın üstündeki “Hesap” sekmesini,ardından soldaki gezinme çubuğundaki “Hesap Güvenliği” bağlantısını tıklayın.

 

Sağlanan bağlantılar üzerinden Google Authenticator'ı yükleyerek başlayın.Uygulamayı hiç kullanmadıysanız,bilmeniz gereken tek şey,KuCoin hesabınıza erişmek için girmeniz gereken dönen kodları sağlamasıdır.

 

Daha sonrasında “İleri” düğmesine tıklayın,ardından bir sonraki sayfaya 2 adımlı gizli anahtarı kopyalayın.

 

Anahtarı girerek veya QR kodunu telefonunuzla tarayarak kimlik doğrulama uygulamanızı KuCoin ile bağlayın.Uygulama tarafından sağlanan 6 basamaklı kodu girin ve ardından “Gönder” i tıklayın.

 

KuCoin'e her giriş yaptığınızda,Google Authenticator uygulamasına başvurmanız ve verilen kodu girmeniz gerekir.Standart kimlik doğrulamasından daha fazla güçlük çekiyor,ancak sağladığı güvenlik çabaya değer.

 

 

KYC Doğrulama Nasıl Yapılır?

 

KuCoin ile kimlik kartı taramaları ve diğer kişisel bilgileri yükleyerek kimliğinizi doğrulamayı seçebilirsiniz.

 

Diğer borsalardan farklı olarak,bunu yapmak için herhangi bir ticari avantaj elde edemezsiniz,hesap güvenliği eklendi.Kasım 2018'den sonra,KuCoin doğrulanmamış hesaplar için günlük 2 BTC para çekme limiti uygulayacak,ancak bu nedenle hemen doğrulanmaya değer.

 

2 aşamalı kimlik doğrulama ayarladıktan sonra, “Hesap” bölümünün altındaki “KYC Doğrulama” sekmesine tıklayın.Güvenlik sorularını doldurun ve e-postayla onaylayın, ardından bir sonraki sayfada listelenen gerekli belgeleri toplayın.

 

KuCoin'in doğrulaması çoğu borsa ile aynıdır,dolayısıyla burada olağandışı adımlar veya gereksinimler bulamazsınız.İstemleri takip edin ve gerekli bilgileri girin.Menşe ülkenize bağlı olarak farklı belgeler de sağlamanız gerekebilir.

 

KuCoin başvuruları onaylamak konusunda çok yavaş davrandı.KYC’yi tamamlamak istediğinizi biliyorsanız,hesabınızı açar açmaz bunu yapmak en iyisidir.

 

KuCoin Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

 

KuCoin'in web sitesine giriş yapın ve ekranın üstündeki “Varlıklar” sekmesini tıklayın.Sonra,soldaki "Para Yatırma" etiketini tıklayın.

 

Açılır listeden yatırmak istediğiniz bir şifreleme para birimi seçin.KuCoin bir cüzdan adresi oluşturur ve yalnızca bu tür bir şifreleme para biriminin cüzdanınıza gönderilmesi gerektiğini onaylar; aksi takdirde para kaybedersiniz.

 

KuCoin'e aktarmak istediğiniz fonları tutan diğer cryptocurrency cüzdanınızı açın.Herhangi bir tutarı KuCoin cüzdan adresinize gönderin,daha sonra işlemi tamamlamak için ağ onaylarını bekleyin.

 

Paranız şimdi takas etmeye hazır KuCoin'de görünecek.

 

KuCoin Borsasında Alış-Satış Nasıl Yapılır?

 

KuCoin'in arayüzü temiz ve düzenli.İhtiyacınız olmadıkça ayrıntılı grafik bilgilerinin çoğunu gizli tutar,yeni müşteriler için davetkar bir atmosfer yaratır.

 

Ticaret arayüzüne girmek için ekranın üst kısmındaki “Piyasalar” sekmesine tıklayarak başlayın.En üstteki sekmelere göre sıralanabilen temiz bir kripto para birimi çifti listesi göreceksiniz.İşlem yapmak istediğiniz çifti seçin ve ardından bu listedeki girişi tıklayın.

 

KuCoin'in çizelgeleri ekranı daha sonra yüklenecek.Satın alma/satma iletişimine erişmek için ekranın altına 2 adımlı doğrulama kodunuzu girin.

 

İşlem yapmak istediğiniz tutarı,yanınıza aldığınız fiyatla birlikte ekleyin,ardından işlemi ayarlamak için “Al” veya “Sat” düğmesini tıklayın.

KuCoin'deki alım satım ücretleri çoğu kripto para birimi için% 0,1 civarında,birçok borsa tarafından tahsil edilen normal% 2-3'ten çok daha düşük.Para çekme ücretleri işlem başına 0,5 KCS (0,60 $) olarak belirlenmiştir.

Bu kadar! İlk şifreleme işlemlerinizi yaptınız.

 

Yatırım ve ticaret faaliyetlerinizden en iyi şekilde yararlanmak için,yatırım veya günlük ticaret üzerine çalışmalısınız.

 

 

KuCoinde'de Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

KuCoin şu anda banka hesaplarına para çekme teklifinde bulunmuyor.Paraları borsadan çekip çıkarmak istiyorsanız,kripto-para birimi-cüzdandan para transferi yapmanız gerekir.

 

Hesap panonuzdan,üstteki "Varlıklar" sekmesini tıklayın.Soldaki menüden “Para Çekme” yi seçin,ardından KuCoin'den kaldırmak istediğiniz şifreleme para birimini seçin.

 

Para çekme işlemine başlamak için ilgili bilgileri girin.Listeden harici bir cüzdan adresi seçin veya hesabınızla ilişkilendirilmiş bir cüzdanınız yoksa bir tane ekleyin.Aktarmak istediğiniz tutarı girin ve ardından güvenlik sorularınızdan birine cevap verin.

 

KuCoin,Google Authenticator 2 adımlı doğrulama kodunuzu tekrar soracak.Rakamları ekleyin,ücreti not alın,ardından işlemi başlatmak için “Onayla” ya tıklayın.

 

Seçtiğiniz şifreleme para biriminin ağı işlemi doğruladıktan sonra,fonlarınız saha dışı cüzdanınıza çekilir.

 

Tavsiyeler ve KuCoin Payları

 

KuCoin'in benzersiz özelliklerinden biri,KCS jetonlarını satın alma ve bunları ticari indirimler için kullanma yeteneğidir.

 

KCS veya KuCoin Shares,kullanıcıları uzun süre boyunca satın almaya ve elde tutmaya teşvik eden bir değişim belirtecidir.KCS ne kadar fazla olursa,çoğu günlerde %4 yatırım getirisi elde ederek daha pasif gelir elde edeceklerdir.KCS ayrıca yeterince tutarsanız işlem ücretlerinde indirim yapar.

 

KCS kazançlarına ek olarak,KuCoin ayrıca kullanıcıları takası teşvik etmek için davetiye primleri de uygulamaktadır.Kaydolduktan sonra benzersiz bir yönlendirme URL’si alacaksınız.Birisi bu bağlantıya katılıp işlem yapmaya başladığında,ücretlerinin %20'sini otomatik olarak alırsınız.

 

3 yönlendirme seviyesi vardır; bu,davet ettiğiniz kişilerin daha fazla kâr için size ücretlerinin bir kısmını kesmesi anlamına gelir. Eğer istekli tüccarlarla dolu güçlü bir sosyal ağınız varsa,KuCoin’in davetiye sistemi kazançlı olabilir.

 

 

KuCoin Referans Gelirleri Nelerdir?

 

Genel olarak,çoğu kullanıcı KuCoin'i,büyük ölçüde güvenilirliği nedeniyle kullanması daha güvenli olan borsalardan biri olarak görür.Şirket,müşteri hizmetlerine odaklanarak topluma yüksek bir güven düzeyi sağlamıştır.Sorunlar ortaya çıktığında hızlı bir şekilde çözülürler ve memnun olmayan kullanıcıların korku hikayeleri oldukça nadirdir.

 

KuCoin'in güvenlik uygulamaları borsaları günlük olarak kullanmak için güvenli tutmaya yardımcı olur.Herhangi bir işlem yapılmadan önce 2 aşamalı kimlik doğrulama kodları girilmeli ve böylece fonların asla yanlışlıkla kaldırılmaması sağlanmalıdır. Banka düzeyinde şifreleme,maksimum güvenlik için tüm işlemlerde de kullanılmaktadır.

 

Yeni bir korku,KuCoin'in Hong Kong ofislerinin boş olduğu ortaya çıktı.Bu,mübadelenin ezici yasal baskılarla karşı karşıya kaldığı, kapatılmaya hazır olduğu ve diğer komplo teorileriyle ilgili endişeleri artırdı.

 

Neyse ki,KuCoin ekibi yanıt verdi Hong Kong ofisi sadece bir posta adresi olduğunu belirterek,açıklama ile.Ekibin kendisi dünyanın dört bir yanındaki dört ofise bölünmüştür ve hizmeti her gün geliştirmek için çalışmaya devam etmektedir.

 

 

Kısa Notlar


KuCoin kripto para birimi yolculuğuna başlamak için harika bir yer.Kullanımı kolaydır,kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve dijital döviz ekonomisine katılmanıza izin veren bir dizi faydalı topluluk özelliğine sahiptir.

 

Yönlendirmelerden ve KCS simgelerinden yararlanmak,KuCoin'in faydasını en üst düzeye çıkarmak için anahtardır.Diğer borsaların güç ticareti özelliklerinden yoksun olabilir,ancak pasif gelir için muazzam potansiyeli göz ardı etmek zor.