Yemyeşil Urfa Projesine Asoğlu Ailesinden Büyük Destek

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı anısına 100. yılda Yemyeşil Urfa projesi Şanlıurfa halkından büyük destek geliyor. Proje kapsamında Şanlıurfa'nın tanınan iş adamlarından İbrahim Asoğlu projeye destek amacı ile 14 bin fidan dikti

Yemyeşil Urfa Projesine Asoğlu Ailesinden Büyük Destek
Yemyeşil Urfa Projesine Asoğlu Ailesinden Büyük Destek

Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı anısına 100. yılda Yemyeşil Urfa projesi Şanlıurfa halkından büyük destek geliyor. Proje kapsamında Şanlıurfa'nın tanınan iş adamalarından İbrahim Asoğlu projeye destek amacı ile 14 bin fidan dikti

Şanlıurfa'da sosyal medya üzerinde yapılan bir çağrı ile harekete geçilen ve günden güne çığ gibi destek gören kampanya, başta Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olmak üzere devletin bütün kurumları destek verdi.

Asoğlu Ailesi 600 Dönüme 14.000 Ağaç Dikti
Şanlıurfa Valiliği bünyesinde Yemyeşil Urfa İçin Bir Fidan Bağışla kampanyasına halk yoğun ilgi gösterdi.
Orman ve yeşil alan sıralamasında Türkiye geneli son sıralarda bulunan Şanlıurfa, kurumları, iş dünyası, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkı ile kampanyayı benimsemiş ve bu doğrultuda Yemyeşil Urfa Platformu bile kurulmuştu.

Bütün bu gelişmelere kayıtsız kalmayan Şanlıurfa'nın sevilen iş adamlarından İbrahim Asoğlu, tarıma elverişli olmayan yaklaşık 600 dönüm araziye ağaç ekimine başlayarak kısa sürede arazinin tamamına yaklaşık 14 bin ağaç ekeceğini belirtti. 

Asoğlu Ailesinden 14.000 Ağaç

İşadamı Asoğlu, yaptığı açıklamada; "Bu topraklar ve bu doğa hepimizin ortak malıdır, biz bu toprağın üzerinde misafir konumundayız, gelip geçeceğiz ve buralar bizim evlatlarımıza torunlarımıza miras kalacak. Biz buralarda misafir isek misafir geldiği yeri temiz ve sağlıklı tutmakla mükelleftir, biz bu bilinçle doğayı korumak ve üzerinde bulunduğumuz dünyanın bize sunmuş olduğu nimetlerin diyeti olarak koruyup kollayarak doğaya ağaca saygı duyarak gelecek nesillere ter temiz bir dünya ve doğa bırakmak zorundayız. 

Bizlerde aile olarak uzun zamandır atıl duran ve ziraat için pek elverişli olmayan yaklaşık 600 dönüm arazimizi değerlendirmek ve gelecek nesillerimize Yemyeşil bir şanlıurfa bırakmak için ağaçlandırma çalışmalarına başladıkarazi yapısı ve toprağın şeklini de göz önüne alarak en uygun ağaçları ekerek Şanlıurfa'mızın ağaçlandırılması ve yemyeşil bir doğaya sahip olması için çalışacağız" dedi.


İlginizi Çekebilecek Urfa Haberleri


Mırdesi’ler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı►

Şanlıurfa Mirdesiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kış aylarının başlaması ile birlikte ziyaretçi akımına da uğruyor. Bölgenin sorunlarının konuşulduğu toplantılarda gençler ile yakından ilgileniliyor.


Sınır İlçesi Ceylanpınar'da Parklar İnsanlarla Doldu►

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Barış Pınarı Harekatı dolayısı ile sık sık saldırılar ile gündeme gelen ve halkın her an saldırı olabilir endişesi ile ilçeyi terk ettiği günlerden sonra harekatın bitmesi sonrası hayat normale döndü. Hava sıcaklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini fırsat bilen ilçe halkı park ve mesire alanlarına akın etti


Balıklıgöl'de Mevlit Kandili Coşkusu►

Mevlit Kandili dolayısıyla Balıklıgöl'de insanlar toplandı. Duaların okunduğu, sohbetlerin edildiği platoda içeride yer alan ibadethanelerde de yoğunluk yaşandı.


Şanlıurfalı Çiftçinin , Esnafın Borçları Meclis Gündeminde►

Şanlıurfa’lı Esnaf ve Çiftcilerinin BAĞKUR- SSK Prim ve Banka borçları Meclis gündeminde tartışıldı. Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz konuşmasında tüm Şanlıurfalıların sorunlarına değindi.