Uzun Sakal Moda Olunca Dev Firma Milyarlarca Dolar Zarar Etti

Son yılların erkek modası uzun sakal olunca bu durumdan en çok tıraş ürünleri üretimi ve satışı yapan firmalar etkilendi. Dünyanın önde gelen erkek bakım ürünleri firması "Gillette" uzun sakal akımın kurbanları arasında yerini aldı. Şirket yaptığı açıklamada 8 Milyar Dolar zarar ettiğini açıkladı.

Uzun Sakal Moda Olunca Dev Firma Milyarlarca Dolar Zarar Etti
Uzun Sakal Moda Olunca Dev Firma Milyarlarca Dolar Zarar Etti

Son yılların erkek modası uzun sakal olunca bu durumdan en çok tıraş ürünleri üretimi ve satışı yapan firmalar etkilendi.  Dünyanın önde gelen erkek bakım ürünleri firması "Gillette" uzun sakal akımın kurbanları arasında yerini aldı. Şirket yaptığı açıklamada 8 Milyar Dolar zarar ettiğini açıkladı.

Televizyon ve sinemada etkili olan sakal modası gençler arasında da hızla yayılınca dünya devi bu durumdan etkilendi. Dünyanın en büyük perakende satış şirketi Procter&Gamble (P&G)çatısı altındaki Gillette markası, gençlerin jiletten vazgeçerek sakal bırakmasından dolayı 8 milyar dolar zarara uğradı.

 

Sadece Tıraş Bıçağı Değil Traş ile İlgili Tüm Ürünler Etkilendi

118 yıllık markayı 2005'te 57 milyar dolara satın alan P&G yetkilisi Jon Moeller, "Sakal tıraşlarına rağbetin azalması doğal olarak tıraş bıçakları, köpük, jel ve traş sonrası balsam gibi ürün satışlarımızı de olumsuz etkiledi" dedi.

 

Gençlerin Neredeyse Tamamı Sakal Bırakıyor

Dünyaca ünlü markadaki dev kaybı değerlendiren ABD basınında "Jake Gyllenhaal, Drake ve daha birçok ünlünün artık kirli sakalı var. Gençler ayrıca iş yerinde ciddi gözükmek için de sakal bırakıyor. Artık dünya genelinde neredeyse her 5 gençten 4'ü sakal bırakıyor. Bebek yüzlü Leonardo Di Caprio ve Brad Pitt modası artık geride kaldı" yorumları yapıldı.