Kullanım Şartları

Yorum yapmak ve yüklemek için kurallar nelerdir?

Yorumlarınızı göndermeyi ve kreasyonları yüklemenizi seviyoruz. Ama lütfen korkunç, kaba veya yasa dışı bir şey yapmayın. Daha spesifik olarak, lütfen aşağıdakileri göndermeyin veya yüklemeyin. Sizi seviyoruz. 

 • Uygunsuz mu (küfürlü, saldırgan veya yıkıcı)
 • Konu dışı (orijinal içeriğe veya geçerli konuşmaya)
 • Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın (kendi veya başka birinin)
 • Çocukları riske sokar
 • Yasadışı mı, yoksa yasa dışı faaliyete neden oluyorsa)
 • Hakaret kırıcı (başkasının itibarına zarar veriyor)
 • Mahkemeye hakaret ediyor (mahkemenin sonucunu etkileyebilecek herhangi bir şey)
 • Herkesin haklarını ihlal eder (gizlilik hakları dahil)
 • Başka biri tarafından yapıldı veya bu başka birinin yaratımını kopyaladı
 • Finansal kazancınız için reklam gönderildi (reklam, sponsorluk vb.)
 • Sadece türkçe yorum yapılmalı (sizden başka bir dilde yorum yapmanızı istemedikçe)
 • Spam'a düşürecek eylemlerden kaçının (sulandırılmış etle ilgili bir hikaye hakkında yorum yapmadığınız sürece)
 • Kolayca görülemeyen içeriğe ek bağlantılar bağlantılar içerir veya güvenli olmayabilir (virüsler, casus yazılımlar, ödemeler vb.)
 • Seçim ve referandum kurallarımızı ihlal etmeyin
 • Veya diğer Kullanım Koşullarımıza uyun


Gönderdiğim veya yüklediğim içeriğin sahibi kim?


Gönderdiğiniz veya yüklediğiniz içerik tamamen yeni ve orijinal ise, telif hakkı size aittir. Bu genellikle video ve müzik gibi başka birinin içeriğini içermediği anlamına gelir. Başka biri tarafından yapılan çalışmalardan done içeren her şey için, telif hakkı kendilerine ait olabilir. Bu yüzden genellikle Urfanews.com'a göndermeden önce izinlerini almanız gerekir


Urfanews.com'a gönderdiğim içerikle ne yapabilir?


Biz olabilir: Urfanews hizmetlerinde ve içeriğinde kullanın, barındırın veya saklayın Hava Durumu İzleyicileri veya Yrfanews web sitesine yükleme yaparken olduğu gibi.

Kopyalayın, değiştirin veya tercüme edin ya da ilham alan şeyler yapın Haberle ilgili içeriğinizi yalnızca gerektiğinde düzenleyeceğiz. Haberlerle ilgili yorumlarınızı ve kreasyonlarınızı burada nasıl kullandığımızı okuyun .


Paylaşımlarınız İle İnsanlara İlham Kaynağı Olun


Başkalarını yaratmanızı kendi yaratmalarını yapmak için kullanmaya davet edin, İçerik, eklemeyi, düzenlemeyi, kaldırmayı veya göstermemeye karar verebileceğimiz anlamına gelir. Ve herhangi bir yasaları çiğnerse, polise ve diğer yetkililere havale edebiliriz.

Ve kreasyonlarınızı kullanabiliriz
Dünyanın herhangi bir yerinde
Herhangi bir ortamda (örneğin, TV, internet, radyo)
İstediğimiz süre boyunca - hizmetlerimizi kullanmayı bıraksanız bile.
Ve birlikte çalıştığımız herkes bu şeyleri yapabilir. Örneğin, Urfa News’e bir görüntü gönderirseniz, o görüntüyü içeren bir haberi yabancı bir yayıncı ile paylaşabiliriz, bu sayede yukarıdaki her şeyi yapabilirdi. Üstelik bunu görmek için kullanıcılarından ücret alabilirler.

 

Yapacağımız ve yapmayacağımız başka şeyler


Başkalarının yaratmanızı kullanmasına izin verebiliriz. Bazen onları düzenlemelerine veya onlardan ilham almalarına izin verebiliriz.
Sana bunun için para vermeyeceğiz.
Onu kullanmayı umuyoruz. Ama bunu garanti edemeyiz.
Genelde adınızı, yazdıklarınızla birlikte gösteririz. Ama bunu garanti edemeyiz.
Yayınladığınız her türlü müziği, resmi, klibi veya metni kullanma izniniz olup olmadığını kontrol etmek için sizinle iletişim kurabiliriz.


Başka terimler olabilir


Bazen bir yaratılışın servislerimize yüklenmesi, Urfanews dışında biri tarafından sağlanan bir araç kullanılması anlamına gelir. Örneğin, hikayelerinizi ve görgü tanığı hesaplarınızı URFA News ile paylaşmak için WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

Bazen sağlayıcının şart ve koşulları araçlarını kullanmak için de geçerlidir. Araçlarını kullanırken sağlayıcınız ile ne yapabileceğinizi size söylerken terimlerini (çevrimiçi arayabileceğiniz) okuyunuz.

 

“Ahlaki Haklarınız” hakkında bir not


Bir şey yüklediğinizde, ahlaki haklarınızdan vazgeçersiniz. Bu, sizi yaratıcı olarak tanımlayamadan kullanabileceğimiz anlamına gelir. Ayrıca izniniz olmadan düzenleyebilir veya değiştirebiliriz. Ve bunu “aşağılayıcı” bir şekilde tedavi ettiğimizi söyleme hakkınız olmayacak.


UrfaNews'in içeriğini kullanabilir miyim?
 

Urfa News içeriğini kullanmak isteyen kişi ve kuruluşlardan, tüm programlar, klipler, fotoğraflar ve urfanews.com adresinden gelen içerik dahil olmak üzere çok sayıda istek alıyoruz.

İzne ihtiyacınız olduğunda

Aşağıdakilerden herhangi birini kullanmak için… 
• Tüm şovlar 
• Klipler 
• Fotoğraflar 
• İçerik 
• Logomuz ve diğer markalarımız 
• Telif hakkıyla korunan herhangi bir şey… izin almanız gerekir.

Bazen sana izin veremeyiz... çünkü her zaman telif hakkına sahip değiliz.

İçeriğimiz genellikle başkalarının içeriğini de içerir. Örneğin, bir TV şovu sanatçılara, oyunculara ve müzisyenlere ait görüntüler, videolar ve müzikler içerebilir. Ya da sadece bir gösteri yayınlamak için bir lisansa sahip olabiliriz ve bu onun sahibi olan yapım şirketidir.

Yine de, kullanmanıza izin verebileceğimiz bir içerik var.

UrfaNews Haber Sitesini kolay kullanabilmeniz için tanımlama bilgileri kullanılmaktadır.Bu siteye giriş yaparak tanımlama bilgileri kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.  Kullanım şartları