Türk İşi Dondurma/Film Fragmanı İzle

Turkish'i Dondurma, yönetmenliğini Can Ulkay'ın gerçekleştirdiği, 2018 yapımı 15 Mart 2019'da vizyona girmiş, sinema filmidir.

Vizyon tarihi 14 Mart 2019 
Süresi: 2s 2dk
Yönetmen Can Ulkay
Oyuncular: Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu devamı
Tür Tarihi, Dram, Macera

Türk İşi Dondurma Konusu

Turkish'i Dondurma, Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır. İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir. 
Yönetmen koltuğunda Ayla filminin yönetmenliğini üstlenen Can Ulkay’ın oturduğu Turkish'i Dondurma’nın senaryosunu Gürkan Tanyaş kaleme alıyor. Başrollerinde Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay'ın bulunduğunu gerçek bir öyküden uyarlanan filmin kadrosunda Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

Türk İşi Dondurma Film Afişi