Tanzim Satışlara İnat Ayakta Kalma Mücadelesi 

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde manavlık yaparak geçimini sağlayan İbrahim Akgül adlı manav esnafının ayakta kalma mücadelesi.  Karaköprü halkına pazarcilar ve manavcıların fiyatı yükseltiyormuş gibi göstermeleri pazar esnaflarını ve manavcıları zor durumda bırakıyor. 

Tanzim Satışlara İnat Ayakta Kalma Mücadelesi 
Manavlar tanzim satışa karşı direniyor.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde manavlık yaparak geçimini sağlayan İbrahim Akgül adlı manav esnafının ayakta kalma mücadelesi.

Karaköprü belediyesininde tanzim satışlara başlaması ile birlikte, Pazarcı esnafı, Manavlar ve küçük marketler ekonomik krizde ve iflas etmenin eşiğine geldi. 

Sebze halinden satın alıp vatandaşa zararına satan belediye aynı zamanda manavlar ve pazarcılar ile halkın arasında gerginliğe yol açıyor.

Pazar Esnafı İle Manavlar Zor Durumda 


Karaköprü belediyesininde tanzim satışlara girmesi ile birlikte karaköprü pazar esnafı vatandaşlar fiyatın yüksek olmasında bizleri sorumlu tutuyor diyerek yetkililere seslendi.

Karaköprü halkına pazarcilar ve manavcıların fiyatı yükseltiyormuş gibi göstermeleri pazar esnaflarını ve manavcıları zor durumda bırakıyor.