Suriye'den Acı Haber 1 Askerimiz Şehit Oldu 3 Askerimiz Yaralı

Suriye'nin Azez bölgesinde devriye görevi yürüten askerlerimizin konvoyuna terör örgütü PYD havan topları ile saldırdı, saldırıda bir askerimiz şehit olurken 3 askerimiz de hafif yaralandı

Suriye'den Acı Haber 1 Askerimiz Şehit Oldu 3 Askerimiz Yaralı

Suriye'nin Azez bölgesinde devriye görevi yürüten askerlerimizin konvoyuna terör örgütü PYD havan topları ile saldırdı, saldırıda bir askerimiz şehit olurken 3 askerimiz de hafif yaralandı.

Suriye'nin Azez kentinde, üs bölgesine giden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna PKK/PYD'li teröristler tarafından havanlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda 1 Asker Şehit Oldu, 3 Asker Hafif Yaralandı.

Saldırının ardından sınır hattında ve üs bölgesinde bulunan birlikler, teröristlerin bulunduğu alanı ateş altına aldı.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla terör örgütlerinden arındırılan Azez ile Afrin arasındaki üs bölgesine giden TSK konvoyuna, öğle saatlerinde Maranez köyü yakınlarında PKK/PYD'li teröristler tarafından havan saldırısı düzenlendi.

Saldırıda 1 asker şehit oldu, 3 asker hafif yaralandı.

 

Bölgedeki TSK Birlikleri Saldırıya Karşılık Verdi Bölge Ateş Altına Alındı

TSK birlikleri saldırıya anında karşılık verdi.

Azez ve Afrin bölgesindeki üsler ile Kilis sınırında konuşlu birliklerden, saldırının yapıldığı Minnag bölgesinde bulunan teröristler, topçu atışlarıyla vurulmaya başlandı.

 

Şehit Olan Asker ile Yaralılar Kilis Devlet Hastanesine Getirildi

Saldırıda şehit olan askerin cenazesi ile yaralanan askerler de bölgeden tahliye edilerek Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan geçirilerek Kilis Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı.

Yaralı askerler tedaviye alınırken, şehit askerin cenazesi de morga konuldu.