Vanlı Bir Türk Vatandaşı Suriyelinin Kafasını Kesti

Mersinin Tarsus İlçesine bağlı 82 evler mahallesinde Dolandırıldığını iddia eden bir Vanlı Türk vatandaşı Yolda giden Suriye vatandaşının kafasını kesti.  

Vanlı Bir Türk Vatandaşı  Suriyelinin Kafasını Kesti
Kafası kesilen suriyeli

Olay Mersine bağlı Tarsus'un 82 evler mahallesi 3149. Sokak'ta meydana geldi. Hikmet S. ve suriye uyruklu Faysal Almarati (38)  3149 sokak üzerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Hikmet S. eline geçirdiği ekmek bıçağıyla Faysal Almarati (38)'nin boğazını kesti.

Suriyeli Vatandaşın Kafa Keseceğim Videosu

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine ambulans ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Bıçakla boğazı kesilen Faysal Almarati, olay yerine ulaşan 112 Acil Sağlık ekipleri'nin yaptığı müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Cinayet şüphelisi Hikmet S. ise suç aleti bıçakla birlikte yakalanrak gözaltına alındı.

Yaşamını yitiren Faysal Almarati'nin cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumuna sevk edildi. Tarsus Polisi cinayetle ilgili soruşturma başlattı.
Cinayet Zanlısı Gasp Edildim Dedi 

Polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan Hikmet S. emniyetteki ilk ifadesinde hayatını kaybeden Faysal Almarati ve 2 kişinin kendisini darp ederek 420 TL parasını gasp ettiklerini belirtti.

Hikmet S. bugün de tesadüfen Faysal Almarati ile sokakta karşılaştıklarını ve kendisini kaybederek bıçağı Faysal Almarati'nin elinden alarak rastgele salladığını iddia etti.