Stadyum anahtarı Spurs kaldırmak için hazırlanıyor 

Mauricio Pochettino, Tottenham'ın yeni açılan stadyumunu "dünyanın en iyisi" ve "tesislerin insanları klübe imza atmaya ikna edeceği" olarak selamladı.

Stadyum anahtarı Spurs kaldırmak için hazırlanıyor 

Yarınki Premier Lig'in Liverpool'a karşı çatışması öncesinde maç öncesi basın toplantısında konuşan Spurs menajeri, "kritik güvenlik sistemleriyle ilgili sorunlar" nedeniyle aylarca süren gecikmelerden sonra memnun bir rakam bıraktı.

Kulüp aslında ilk maçlarını 15 Eylül'de yeni sahalarında oynamıştı. 

Dün dedi ki: “Şaşırtıcı, şimdi bunu doğrulayabiliriz. Hayatımda gördüğüm her yer en iyisidir, bunu hiçbir şeyle karşılaştıramazsınız. Kulübün geleceği için harika olacak.

“Hayranlarımız için muazzam bir destek olacak ve aynı zamanda oyuncularımız için de olmalı. Hala romantikiz, ancak pek çok kişi romantik değil, (işin içinde) işinden daha çok ilgilenen insanlar var iyi bir yerde. "

Spurs, ilk maçlarını yenilenmiş evlerinde yalnızca Çarşamba günü Crystal Palace ile yapılan bir lig toplantısında oynayacakken, Dele Alli, Wembley'den kalıcı bir geçişin tarafa bir pas attığını "değişimin sezonun bu noktasında ihtiyacımız olan şey olduğuna inanıyor" dedi. ". 

İngiltere'nin orta saha oyuncusu Sky Sports'a şunları söyledi: "Hepimiz çok heyecanlıyız, bunu uzun zamandır bekliyoruz. Sonunda geldi.

“White Hart Lane'de çok fazla anı vardı. Umarım, burada daha iyisini yapabiliriz. Futbolda ne olacağını asla bilemezsiniz, ama kesinlikle kulübün doğru yönde gittiğini hissediyoruz.

“Takım olarak daha iyiyiz ve bunu yapmaya devam etmek zorundayız. Bazı harika genç oyuncularımız ve harika bir menajerimiz var.

“Hep birlikte oynamayı seviyoruz ve tarih yaratmayı denemek istiyoruz. Umarım bu stadyumda olumlu bir son verebiliriz.”

Ancak, Alli ve takım arkadaşları yeni stadyumlarını zaferle vaftiz etmeyi hedeflemeden önce, bu sezon ligde sofra takımlarının yenilmediği Anfield'de göz korkutucu bir görevle karşı karşıya kaldılar. 

Pochettino, İngiltere ikilisi Eric Dier ve Harry Winks ile Fildişi Sahili savunucusu Serge Aurier'i de kullanmayacak.

İki hafta süren uluslararası molanın, 9 Mart'taki Southampton tarafından 2-1 mağlubiyetine geçmesine izin vermeyeceğinden, uygun olmayan bir zamanda geldiğini kabul eden Arjantinli, şunları söyledi: “Bu kötü bir şey çünkü son duygu iyi değil.

"Yarışmadan üç hafta biraz sıkıcı hale geliyor. Fakat durum bu, onu kabul etmemiz gerekiyor ve bunu değiştiremeyiz. "Pazar günü yarışacağımız için çok mutluyum ve sonuna kadar çok yoğun bir dönem başlayacağız. Rekabet ederken mutluyum."

Ve eski Reds'in savunucusu Phil Thompson'a göre, Spurs'un "yeni stadyuma dokunmaktayken" olmaları, Merseyside'daki kötü rekorlarını kırmalarına yardımcı olabilir - Liverpool'daki son lig galibiyetini 2011'de aldı.

Sky'a şöyle dedi: "Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi futbolunu isteyecekler, bu yüzden her şey için dışarı çıkacaklar. Liverpool'a bir oyun oynama konusunda kendilerine güvenecek ve yetenekleri var."