Sosyal Medyada Dolaşan Video Şanlıurfa'yı Karıştırdı

İddiaya göre Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Damlalı mezrasına Büyükşehir belediyesi tarafından yol yapımı için gönderilen mıcır tekrardan geri toplandı.

İddiaya göre Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Damlalı mezrasına Büyükşehir belediyesi tarafından yol yapımı için gönderilen mıcır tekrardan geri toplandı.

Sosyal medya platformu Facebook'ta yayımlanan bir video vatandaşların tepkisine neden oldu. 

Videoyu çeken şahsın iddiasına göre altyapı ve yol çalışması için getirilen mucur, köy ahalisinin mucuru getirdiniz neden yol yapmıyorsunuz çağrısı sonrası harekete geçen Büyükşehir Belediyesine ait iş makinaları ve kamyonlar getirilen mucuru geri almaya geldi. 

Yine videodaki iddiaya göre köylülerin getirilen mucurun geri alınmaya çalışmasını engellemeye çalıştığı ve söz konusu mucuru almaya gelen personele tepki gösterdiği belirtildi.

Sosyal Medya'da Paylaşılan Video İle İlgili Büyükşehir Belediyesinden Açıklama Geldi


Akçakale İlçesi Damlalı Mezrasında Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından sathi asfalt yapmak için stok yaptığı malzemelerin çalındığı şikâyetinin ardından Ekiplerimiz, yine aynı bölgeye hava şartları düzelince asfalt yapmak üzere, söz konusu malzemeleri belirlenen güvenli stok bölgesine taşımak için Damlalı Mezrasına intikal etmiş. Sonra yine Damlalı mezrasında güvenli bir yerde tutanak ile bırakmış, başka bir bölgeye de taşımamıştır. 
Yaklaşık bir ay önce meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili gerekli suç duyurusu Büyükşehir Belediyemizce yapılmıştır