Siverek'te Sahtecilik Operasyonu 14'ü Veteriner 17 Kişi Yakalandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için sahte kulak küpesi ve sevk belgesi bastıkları belirlenen 14'ü veteriner 17 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Siverek'te Sahtecilik Operasyonu 14'ü Veteriner 17 Kişi Yakalandı
Siverek'te Sahtecilik Operasyonu 14'ü Veteriner 17 Kişi Yakalandı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için sahte kulak küpesi ve sevk belgesi bastıkları belirlenen 14'ü veteriner 17 kişi yakalanarak gözaltına alındı

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, küçük ve büyükbaş hayvanlar için sahte kulak küpesi üreten 14'ü veteriner 17 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, küçük ve büyükbaş hayvanlara ait kulak küpelerini yasa dışı yollarla imal ederek haksız kazanç sağlayanlara yönelik çalışma başlattı. Ekiplerce, "Örgütlü olarak işlenen nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik" soruşturması kapsamında düzenlenen operasyonda, 14'ü veteriner 17 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise yeni basılmış bin 710 kulak küpesi, 10 kulak küpesi üretim makinesi, çok sayıda kullanılmış hayvan küpesi ve hayvan sevk belgesi ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlıların işlemleri devam ediyor.