Siverek Kırsalında Tarlada Silah Parçaları ve Mühimmat Bulundu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi kırsalında koyun otlatan bir çobanın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis geniş güvenlik ünlemleri altında arazide yaptığı aramada çok sayıda silah parçası ve mühimmat buldu

Siverek Kırsalında Tarlada Silah Parçaları ve Mühimmat Bulundu
Siverek Kırsalında Tarlada Silah Parçaları ve Mühimmat Bulundu

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi kırsalında koyun otlatan bir çobanın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis geniş güvenlik ünlemleri altında arazide yaptığı aramada çok sayıda silah parçası ve mühimmat buldu

Olay, Siverek ilçesi Dicle Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, boş arazide koyun otlatan çobanlar, yerdeki bazı poşetlerin içerisinde uzun namlulu tüfeklere ait fişekler görünce durumu polise bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, yaptıkları incelemede poşetlerde uzun namlulu tüfeklere ait çok sayıda fişek, tüfek parçaları, gaz ve sis bombalarının yanı sıra tabanca parçaları buldu. 

Ekipler, arazide başka mühimmat olma ihtimaline karşı inceleme başlattı.

El koyulan mühimmatların araziye kim veya kimlerin bıraktığı ekipler tarafından aranmaya başladı.

Silah parçaları ve mühimmat hakkında detaylı bilgi verilmezken söz konusu silah parçaları ve mühimmatın kimlere ait olduğu hakkında bilgi yokken silah ve mühimmatın terör örgütlerimi yoksa köylüler tarafından mı? Araziye bırakıldığı hakkında geniş çaplı araştırma başlatıldı. 

Doğu ve Güneydoğu'nun en sakin şehirlerinden biri olduğu bilinen Şanlıurfa'da böyle olayların yaşanması vatandaşta tedirginliğe sebep olurken, güvenlik güçleri olayı aydınlatmak için çok titiz bir çalışma yürütüyor.