Siverek Katliamı Sonrası 2 Kişiye Daha Tutuklama Kararı

Geçtiğimiz hafta Siverek'te İzol aşireti mensubu akraba iki aile arasında çıkan kavga sonrası yapılan baskında 4'ü uzun namlulu silahlar ile 2'si kaçanların araçları ile ezdiği toplam 6 kişinin hayatını kaybettiği katliamda 4 kişi tutuklanmıştı. Bugün yapılan açıklamada aynı olayda yer alan ve yaralı olduğu için hastanede tedavileri yapılan iki kişinin daha tedavileri bittikten sonra tutuklanarak cezaevine konulduğu belirtildi.

Siverek Katliamı Sonrası 2 Kişiye Daha Tutuklama Kararı
Siverek Katliamı Sonrası 2 Kişiye Daha Tutuklama Kararı

Geçtiğimiz hafta Siverek'te İzol aşireti mensubu akraba iki aile arasında çıkan kavga sonrası yapılan baskında 4'ü uzun namlulu silahlar ile 2'si kaçanların araçları ile ezdiği toplam 6 kişinin hayatını kaybettiği katliamda 4 kişi tutuklanmıştı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde geçtiğimiz günlerde İzol Aşiretine mensup amca çocukları arasında çıkan ve kadınlarında aralarında bulunduğu 6 kişinin öldüğü silahlı kavgayla ilgili 2 kişi daha tutuklandı.

Kavgayla ilgili ilk olarak Yusuf Rojhat İzol, Mehmet Metin İzol ve Cihan İzol tutuklanmıştı.

Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Bülent ve Serhat Ferman İzol'un da tutuklandığı öğrenildi.  

Hastanedeki tedavileri tamamlanan ve mahkemeye çıkarılan Bülent ve Serhat Ferman İzol, tutuklanarak Siverek T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.