Sistematik Bir Şekilde Karaköprü'de Anız Yangınları Çıkartılıyor

Şanlıurfa Karaköprü'de Sistematik bir şekilde anız yangınları çıkartılıyor, Anızların yakıldığı bölgelerde tarım arazisi bulumuyor, Anız yangını çıkartan kimler? 

Sistematik Bir Şekilde Karaköprü'de Anız Yangınları Çıkartılıyor

Türkiye'nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa'daki yangınlar korkutmaya başladı. Kentte, yaz mevsiminin gelmesiyle artan sıcaklar anız yangınlarını da peş peşe getirdi. Hemen hemen her gün Şanlıurfa'nın farklı bölgelerinde karşılaşılan yangınlar, vatandaşları da tedirgin etmeye başladı.

Dikkatsizlik ve çevreye gelişi güzel atılan sönmemiş sigara izmaritleri, kentteki kuru otları tutuşturmaya başladı. Yangınların git gide ormanlık alanlara kaymaya başlaması ise olası ağaçlık alanlardaki yangınları akıllara getirdi. 

Son olarak Karaköprü ilçesi Kazancıbedih Caddesi'ndeki boş arazide kuru otlar alev almaya başladı. Yanan kuru otların Orman Bölge Müdürlüğüne olan yakınlığı ise vatandaşların da tepkisini topladı.

Olası büyük yangınların önüne geçebilmek adına kuru otların temizlenmesi gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, yetkilileri bir kez daha göreve davet etti.

Anız Yangınlarını Çıkartan Karaköprü Belediyesi mi?

Bu fotoğraf Karaköprü belediyesi bakım onarım atölyesinin önünden çekildi, Anız yangını var ancak karede bir gariplikte var, Yangına müdahale eden bir itfaiye yok, Karaköprü belediyesine ait sulama araçları var, Yangına müdahaleleri söndürmeye dayalı değil sanki otların yanıp kül olmasını bekliyorlar.