Şırnak/Cizre'li Genç Aşık Olduğu Kız Tarafından Irkçılığa Maruz Kalınca İntihar Etti 

Şırnak/Cizre'li İstanbul Hava limanında güvenlik görevlisi olarak çalışan "İbrahim Layık" adlı bir emekçi Aşık olduğu kız tarafından ırkçılığa maruz kalınca intihar etti.

Şırnak/Cizre'li Genç Aşık Olduğu Kız Tarafından Irkçılığa Maruz Kalınca İntihar Etti 
İbrahim Layık

İbrahim Layık.. Şırnak Cizre’li bir genç. İstanbul Havalimanında güvenlik görevlisi olan emekçi bir Kürt. Bundan 7 saat önce kişisel hesabından paylaşımda bulunarak ırkçılığa maruz kaldığını belirten bir yazı ve foto paylaştı. İntahar etmeden önce “ Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık.

İbrahim Layık İntihar Etti

Belki bu yaptığım şeyle değişir. Ne mutlu Kürt ve Türk’üm diyene... hakkınızı helal edin.” Yazdıktan sonra göz yaşı dökerek bulunduğu yerden atlamış. Akrabalarıyla iletişim halindeyiz ve bize iletilen bilgi; yoğun bakıma kaldırıldıktan bir süre sonra yaşamını yitirmiş. Ayrıştırıcı, ayrımcı ve nefret dilinden vazgeçelim. 

 

Sevgili Ben Kürtler İle Çıkamam Dedi 

Edinilen bilgilerde intihar eden Layık'ın bir genç kızı sevdiği ve red cevabı alınca intihar ettiği öğrenildi. Genç kıza arkadaşlık teklif eden karşılığında "Hayır" cevabını aldı. Genç kızın hayır demesinin üzerine "Ben asla Kürtlerle çıkmam" sözleri İbrahim Layık'ı intihara sürükledi.