Şanlıurfa'lı Genç, Babasına Verdiği Organ Nakli ile Can Verdi

Uzun zamandır Hepatit B tedavisi gören 56 yaşındaki baba, 8 yıldır bu hastalık ile uğraşırken 3 ay önce askerden oğlunun gelmesiyle hastalık zirve boyutlara ulaşınca,oğlunun verdiği Karaciğer ile hayata tutundu.Genç verdiği röportajda " Babam bana bir hayat vermişti, ben de ona bir hayat verdim mutluyum. Babamın ciğerinin köşesi oldum" dedi

Şanlıurfa'lı Genç, Babasına Verdiği Organ Nakli ile Can Verdi

 

Şanlıurfa'da karaciğer rahatsızlığı nedeniyle organ nakli ihtiyacı ortaya çıkan Abdurrahman Demir, hayata oğlundan alınan dokuyla tutundu.

Haliliye'de yaşayan baba uzun zamandır inşaatlarda kalıp ustası olarak çalışıyordu, 5 Çocuk babası 56 yaşındaki Abdurrahman Demir 8 yıldır Hepatit B hastalığı ile uğraşıyordu

Rahatsızlığının ilerlemesi üzerine Harran Üniversitesi (HRÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine başvuran Demir'e karaciğer yetmezliğine bağlı siroz teşhisi konuldu. Aranan organın bulunması için aile üyelerine başvuruldu. Alınan doku örneklerinden ailenin en büyük çocuğu Bünyamin Demir'in (21) karaciğerinin uygun olduğu tespit edildi.

HRÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı ve Organ Nakli Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet Yılmaz başkanlığındaki ekip, oğuldan aldıkları karaciğer dokusunu, 12 saat süren başarılı bir operasyon ile baba Demir'e nakletti.

Yapılan nakil sonrası sağlıklı günlere adım atan Demir, yanından bir an olsun ayrılmayan eşi ve çocuklarıyla hayatının ikinci baharına başladı.

Baba Abdurrahman Demir,  açıklamada, oğlunun kendisine karaciğerinden doku vermesiyle yeniden hayata tutunduğunu söyledi.

Rahatsızlığının yaklaşık 8 yıldır devam ettiğini, bu sürede çok zor günler yaşadığını anlatan Demir, "Mide kanaması geçirdim, buraya geldim. Allah razı olsun Mehmet hocam, beni muayene etti ve kanamayı durdurdu. İlaç verdiler ve nakil olmam gerektiğini söylediler. Doktor, karaciğer naklinin yapılması gerektiğini söyleyince oğlum, 'ben kendisine veririm' diyerek ciğerini bana verdi. Allah razı olsun hayatım kurtuldu." dedi.