Şanlıurfa'da Okul Servislerine Sıkı Denetim

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde trafik denetleme ekipleri ilçe genelinde okul servis minibüslerine denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde servis minibüslerinin şoför ve araçlarının evrakları incelendi

Şanlıurfa'da Okul Servislerine Sıkı Denetim
Şanlıurfa'da Okul Servislerine Sıkı Denetim

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde trafik denetleme ekipleri ilçe genelinde okul servis minibüslerine denetim gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde servis minibüslerinin şoför ve araçlarının evrakları incelendi

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde çalışan okul servis araçları denetimden geçirildi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler okulların yakınlarında durarak okullara öğrenci taşıyan servis minibüslerine yönelik uygulama yaptı.

Uygulamada, okullara öğrenci getiren servis araçları öğrencilerini okula bıraktıktan sonra trafik ekibi otosunun yanına çağrılarak evrakları incelendi. 

Başta çalışma ruhsatı ve araçların servis yeterliliği olmak üzere detaylı yapılan denetimlerden okul yönetimleri ile öğrenci velileri oldukça memnun kaldı. 

Uygulamadan memnun kaldıklarını belirten servis şoförleri bu gibi denetimlerin sıklaştırılarak kayıtdışı ve yetersiz belge bilgi ile kaçak yollardan servis işletmecili yapanların önüne geçilerek servis işi yapan esnafın da rahatlaması açısından bu gibi denetimler oldukça büyük önem taşımaktadır denildi.

 

Günün Diğer Şanlıurfa Haberleri ( Bu Haberlerde Dikkatini Çekebilir )
1. Suriye Operasyonu Nedeniyle İsot Festivali Ertelendi ! ► 
Şanlıurfa'nın geleneksel lezzetlerinden olan her yıl binlerce insanın geldiği ve renkli görüntülerin oluştuğu İsot Festivali bu yıl düzenlenecek olan operasyon ile ileri bir tarihe ertelenmesi kararı alındı. 
2. Urfa'da Kurulan Milli Ordu Akçakale Sınırında Hazırda Bekletiliyor ►
Kendilerini cihatçı ve Geçici Suriye Hükümeti diye adlandıran "Milli Ordu" 150 araçlık konvoy ile Akçakale sınırına ulaştı. Suriye'nin kuzeyine düzenlenecek operasyon için çok sayıda mühimmat ve askerin taşındığı konvoy saat 02:30 sıralarında sınır mevzilerine konuşlandırıldı.
3. Akçakale'de Vatandaşlar Suriye'ye Giden Askerleri Uğurladı ► 
Suriye'ye yapılacak olan operasyon nedeniyle bugün itibariyle 50 araçlık askeri konvoyların yanı sıra çok sayıda askeri birlik ve mühimmat sevkıyatı yapıldı. Akçakale halkı askeri konvoyları ve zırhlı araçları uğurladı.
4. Topçu Meydanında 7 Tane Suriyeli 14 Yaşındaki Çocuğu Darp Etti ►
Şanlıurfa'nın Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Rabia Meydanında (Topçu Meydanı) iddiaya göre 14 yaşında lise 1 öğrencisi M.F.T, yaşları 15 ila 17 arasında değişen 7 Suriye uyruklu şahıs tarafından darp edildi 
5. Viranşehir'de Düğünde Kürtçe Şarkı Söyleyen 7 Kişi Tutuklandı ►
Viranşehir'de bir düğünde kürtçe şarkı söylediği gerekçesiyle "Terör Propagandası" yapmak suçundan gözaltına alınan 7 kişi 4.Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verildi. 
6. Naime Polat Vefat Etti ► 
08.10.2019 Bugün Şanlıurfa'da vefat edenler arasında Naime Polat bulunuyor, Rahmetli Naime Polat'a Allah'tan rahmet diliyoruz. Naime Polat kimdir?
7. Şanlıurfa'da Çeyiz Arabası Akçakale-Ceylanpınar Yolunda Kaza Yaptı : 1'i Çocuk 4 Yaralı ►
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Akçakale yolu mevkinin 60.Kilometresin meydana gelen kazada aracın ön tekerleği patlaması sonucu çeyiz arabası devrildi. Kaza sonucu 2'si ağır 4 kişi yaralandı.
8. Dünya'nın en İyi Narı / Suruç Narında Hasat Zamanı ►
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yetişen ve Dünya'nın en iyi narı olarak gösterilen Suruç Narında hasat zamanı başladı. Tarla ve bahçelerden toplanan Narlar önce tek tek taneleştirilerek kabukları ve içindeki zarlardan arındırılıyor ardından organik nar ekşisi yapmak için işleniyor 
9. Urfalı Polis Geçirdiği Trafik Kazasında Şehit Oldu ► 
Van'da 5 Ekim günü saat 16.00 sıralarında meydana gelen kazada Şanlıurfa Halfetili polis memuru İsmail Tuncel şehit oldu. Şehit polis memurunun eşinin 8 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. 
10. Siverek'te Öğrenciler Böyle Bir Harabe Okulda Eğitim Alıyorlar ► 
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Keçiburcu İlkokulu boyaları dökülüp, içeriye yağmur alıyor. Veliler böyle bir okula çocuklarını göndermekten endişeli, fiziki koşulların böyle olduğu bir ortamda çocukların öğrenme iç güdüsü olumsuz yönde etkileniyor. 
11. Chp'li Vekil Mahmut Tanal'ın İddia Ettiği Şanlıurfa'da Pırasa Keser Gibi Kesilen Elektrik Faturası ►
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Mecliste yaptığı bir konuşmada elektrik dağıtım şirketlerinin hayali fatura kestiğini iddia etmiş ve yine meclis kürsüsünden "Bakın pırasa keser gibi elektrik faturası kesmişler" demişti. Elimize geçen bir video Tanal'ın iddiasını doğrular nitelikte TEDAŞ binasının koridorunda oturan görevliler oturdukları yerden fatura kestikleri objektiflere yansımış.