Şanlıurfa'da İsot Fiyatları 19.50 TL'yi Gördü

Şanlıurfa halkının çok sevdiği ve oldukça yaygın tükettiği İsot ile imtihanı salgın döneminde ağır oldu. Tezgahlarda Antakya biberi Şanlıurfa'da 19.50 TL'ye alıcı buldu.

Şanlıurfa'da İsot Fiyatları 19.50 TL'yi Gördü
Şanlırfa isot fiyatları

Her sene bahar aylarının gelişi ile birlikte fiyatlarda tavan yapan yaş sebze ve meyve bu sene de aynı şekilde yüksek fiyattan satılmaya devam etti. Tarım politikaları ve dengeleyici unsurlar ile çiftçinin zarar etmesini önleyici tedbirler alınmadığından dolayı gıda maddeleri konusunda her sene belirsizlik yaşanıyor.

Örneğin soğan ve patates geçtiğimiz yıl rekor fiyatlarla satılırken bu yıl üreticisi zarar etmekte ve ürünlerin çoğunluğu tarlada çürümeye terk edilir duruma gelindi.

Şanlıurfalıların sofralarının vazgeçilmezi olan yaş biber ve patlıcan gibi temel sebze türleri rekor fiyatlara satılmaya başlanması ile birlikte Şanlıurfa halkı sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getirdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterenlerden biri de 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili ve Saadet Partisi Şanlıurfa il Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, başkan Yanmaz, sosyal medya hesabından hükümet ve yerel yöneticilerin tarım ve hayvancılık politikasını eleştiren bir yazı kaleme aldı 

Yanmaz'ın Sosyal Medya Paylaşımı 

ÇİFTÇİYİ YAŞAT Kİ YAŞAYASIN..
Hep konuşulan salgın ve ekonomik kriz.
Oysa esas kriz “GIDA KRİZİ,AÇLIK KRİZİ”

Ülke olarak “ÇİFTÇİMİZİN” kıymetini bilmeliyiz.
“ÇİFTÇİYİ BANKALARDAN VE TEFECİDEN KURTARMALIYIZ”
Dünyanın tahıl ambarı GAP ın çiftçileri aç bi ilaç ve perişan.
URFALI,Ülkenin dört bir tarafına tarım işçisi olarak gidiyor.Yollarda heder oluyor.
Aynı şekilde;
“URFALI TOPRAK AĞASI ZÜGÜRT AĞA”olmuş.
EY HÜKÜMET!!!
EY Urfa’nın valisi,milletvekilleri ve belediye başkanları ÇİFTÇİYE SAHİP ÇIKIN.
Desteklemeler ödensin
Mustafa Niyazi Yanmaz
SAADET PARTİSİ ŞANLIURFA İL BAŞKANI

Yine sosyal medya üzerinden isot fiyatlarına tepki göstererek "Fırıncılar Odası İyi ki Hafta Sonu İsot Patlıcan Pişirmeyi Yasakladı, Yasaklamasaydı Zaten İsotu Alacak Paramızda Olmazdı." Şeklinde tepkiler de geldi.