Şanlıurfa Taziye Defteri Bölümü

Şanlıurfa son dakika ölüm haberleri bölümü ile Şanlıurfa'da en son ölenler hakkında bilgi sahibi olarak taziyeleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz

Şanlıurfa Taziye Defteri Bölümü
Vefat hakkında

Bugün Şanlıurfa'da kimler vefat etti, Şanlıurfa'da hangi ailelerin taziyeleri var? UrfaNews.com sizin için genel bir tarama yaparak Şanlıurfa'da bugün vefat edenleri size sunar, Tek tuşla ulaşabileceğiniz bugün ölenler bölümü YAŞAM kategorisinin altında bulunan "ölenler" sekmasinde yer almaktadır. 

 

"şanlıurfa taziye ve ölüm"

"şanlıurfa taziye evleri"

 

"63 urfa haber taziyeler"

"urfa ölüm"

"ş.urfa haberler"
"vefat ve taziyeler"

 

Ölüm Nedir?

Ölüm inanışlarımıza göre Allahın insanoğlu'na tanımış olduğu zamanın dolması, Dünya'dan Ahiret hayatına göç edebilmesi için aldığı icazetir, İslam dinindeki inanışa göre bir insan öleceği zaman son nefesini Azrail A.s'ma teslim etmektedir, Azrail aleyhisselam Allah tarafından insanların yaşamına son vermek için görevlendirilen melektir.

 

Taziye Nedir?

Taziye ölen kişilerin ailelerine baş sağlığı dilediğimiz ve ölen kişiye rahmet okuduğumuz bir kültürel mirastır, Ölen kişinin yakınları Belediyelerin tahsis etmiş olduğu alanda çevrelerinden gelen tazileri kabul etmektedir.


Taziye Kaç Gün Sürmektedir?

Taziye'nin süresi her yöreye ve her ülkeye göre değişmektedir, Standart Şanlıurfa'da 3 gün taziye sürmektedir, Bazı kesimlerde ise evlenmemiş veya askere gitmeden ölenlerin taziyesi 40 gün sürmektedir, Hatta cenaze ağıtlar yakılarak değil davul zurna ile mezarlığa götürülmektedir. Bazı ülkelerde taziye kültürü bulunmamaktadır, Ölenler yakılıp külleri denize serpilmekte veya bir kavanozda saklanmaktadır.