Şanlıurfa Suruç'ta Devrilen Tır Korkuttu / 1 Yaralı 

Şanlıurfa'nın suruç ilçesinde seyehat halinde olan Tır'ın şoförü direksiyon hakimiyetini kaybedince Tır yoldan çıkarak devrildi.

Şanlıurfa Suruç'ta Devrilen Tır Korkuttu / 1 Yaralı 
Suruç Şanlıurfa yolunda devrilen tır

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde telefon ile konuşan sürücü kazaya davetiye çıkardı, Tır sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği palet yüklü tır devrildi. Kazada korkulan olmadı, Devrilen Tır'da sürücü hafif yaralandı.

Kaza Suruş Şanlıurfa Otoyolunda Meydana Geldi

Edinilen bilgiye göre, kaza, Suruç - Şanlıurfa yolunda meydana geldi. Sürücüsü belirlenemeyen 44 PF 221 plakalı palet yüklü tır, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak devrildi. Yoldan geçerken kazayı fark eden sürücülerin ihbarı üzerine olay yerine giden 112 Acil Sağlık ekipleri, yaralıyı ambulansla hastaneye kaldırdı. Kontrollü bir şekilde trafik akışı sağlanan yolda, tırın çekici ile kaldırılmasıyla tekrar trafiğe açıldı. 

 

Araç Kullanırken Telefon İle Konuşmanın Cezası

Araç kullanırken telefonla konuşmanın cezası nedir? Ülkemizde her yıl olduğu gibi bu yıl içinde trafik cezalarına bazı zamlar gelerek, yeni düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemelere göre seyir halinde iken cep telefonu ile konuşmak 73. madde gereğince yasaktır ve bu yasağı çiğneyen araç sürücülerine tam 92 TL ceza kesilir. 
Bu cezanın erken ödenmesi durumunda ise ceza tutarı 69 TL gibi bir rakama düşer. Ayrıca trafikte araç içinde telefon ile görüşmek kişilerin ceza puanlarına ise -10 şeklinde yansır.