Şanlıurfa Japon pasajından İmdat çağrısı yükseliyor

Son 3 yıldır devam eden ekonomik krizin üzerine birde koronavirüs eklenince esnaf çareyi vergi affında aramaya başladı, Kredi çekmek için önümüzü göremiyoruz, Devletimiz vergi affı getirsin talebinde bulundular

Şanlıurfa Japon pasajından İmdat çağrısı yükseliyor

Son 3-5 Yıl'dan Beri  Esnafın Genel Durumu ekonomik olarak zaten kötüydü, Şu sıralar ise kangırenleşti CORONA VİRÜS nedeni ile devlet büyüklerimizin esnafı kurtaracak paketlere imza atmaması bölgmizdeki esnafı kıritik duruma getirdi. Şanlıurfa'nın ticaretinin %40 lık bölümü japon pasajında dönmektedir, yetkililer ivedilikle bölge esnafı ile alakalı genel bir analiz yaparak kurtarma operasyonuna soyunmalıdır, aksi durumda iflas kaçınılmaz son olacaktır.

Şanlıurfa japon pasajı esnafı kan kaybediyor

İthalatın durması malesef doların ateşini söndürmüyor, son 3 yılda maliyetler 1 iken 10 olmaya başladı, Doların durmadan yükselmesi bir yandan, alım gücünün olmaması öte yandan, Sınır ötesi operasyonlar bir yandan bölgedeki Esnafı ciddi bir şekilde etkiledi, Çoğu Esnafımız iflas edip  kepenk kapatmeya başladı.

Bir çok Esnafın durumu ise kritik siftah yapmadan evine gidiyor.Kaldıki Pasaj esnafı olduğumuz için ve ürünlerimiz Çin'den İthal olduğundan dolayı Coronavirüs korkusuyla vatandaş çin malı satın almaya malesef yaklaşamiyor. Halbuki Çin'de Bu salgın çıktığında ÜLKE'ye zaten yeni ürün gelmiyordu esnaf elindeki ürünü tüketme peşindeydi.

Hukümet Her kesime el uzattı fakat japon pasajı esnafına el uzatmadı, Devlet bankalarindan krediler önerdi ama biz geçmişteki işsizliğin korkusuyla krediyi çekmeye korktuk, Hükümetten  Esnaf olarak bir isteğimiz var En azından Genel vergi affı getirsin bizlere nefes versin, bu salgın bittiğinde en azından taze kan ile işimize bakalım. 

İlginizi çekecek diğer MEHMET TOPRAK haberleri 

DEDAŞ elemanları prim için vatandaşı hırsız yerine koyuyor

Koronavirüs Neden Oldu? Koronavirüs Bir Musibet mi?