Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Basın Toplantısı İle Seçimleri Değerlendirdi

31 Mart Seçim sonuçlarını değerlendiren Saadet Partisi Mustafa Niyazi Yanmaz bu seçimlerde hizmet ve projeler yerine Beka sorunu ve karalama kampanyaları öne çıkarak seçmen iradesi yönlendirildi

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Basın Toplantısı İle Seçimleri Değerlendirdi
Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Basın Toplantısı İle Seçimleri Değerlendirdi

31 Mart Seçim sonuçlarını değerlendiren Saadet Partisi Mustafa Niyazi Yanmaz bu seçimlerde hizmet ve projeler yerine Beka sorunu ve karalama kampanyaları öne çıkarak seçmen iradesi yönlendirildi.

Basın toplantısına partilerine oy veren seçmene teşekkür ederek başlayan Yanmaz iyisiyle kötüsüyle birseçim yaşadık halk sandık başına giderek iradesini ortaya kodu bize oy veren vermeyen her Urfa'lıya teşekkür ediyoruz dedi.

Yanmaz Yaptığı açıklamada " Biz inanıyoruz ki siyasiler vatandaşın milletin sadet, huzuru ve refahı için varlar. 

Demokrasilerde iktidarın ve muhalefetin olması temel şarttır.

Dolayısıyla bu mücadelede kazanan da kaybeden de olacaktır.

Şehrimizde Urfa'mızda Yolsuzluk,rüşvet, yalan adam kayırma her hangi bir durum yoksa belediye başkanının yine aynı partiden seçilmesi isabetli olur.

Yok eğer tam tersi bir durum söz konusu ise, Belediyelerin borcu katlanarak artmışsa, yolsuzluk rüşvet ve liyalkatsizlik artmışsa, buna rağmen yine aynı parti tercih edilmişse bu baskı, tehdit ve kirli oyunlar sonucu ortaya çıkmıştır. 

 

Bu Seçimlerin Galibi El-Ruha Organizasyonudur

Üzülerek belirteyim ki Urfa'lı seçmenin iradesi El-Ruha otelindeki yeraltı ve yerüstü faaliyetler ile yönlendirilmiştir.

Bu yönü ile seçimin gerçek galibi El-Ruha organizasyonudur.

Karanlık organizasyonu ve kirli icraatlarını Şanlıurfa Kamoyunun ve urfa halkının vicdanına havale ediyoruz.

Bu seçim sürecinde gerek teşkilatımıza gerek adaylarımıza yapılan tüm hakaret ve iftiraları Urfa Kamuoyunun vicdanına bırakırken 

 

Bu Seçimde Projeler Yerine Beka Sorunu ve Yalan, İftira ile Karalama Kampanyaları Damga Vurdu

 

Mahalli idareler genel seçiminde plan proje ve hizmetler konuşulması gereken yerde iktidar partisi beka söylemleri ile vatandaşı kamplaştırmış kutuplaştırmış ve korku politikasını hakim kılmıştır.

Seçim süreci boyunca 7'den 70'e bütün üyelerimiz kırıcı, incitici, onur kırıcı, ötekileştirici ve benzeri hiçbir söylem veya eylemde bulunmamıştır.

Biz temiz siyaset yapmak için ne kadar özen gösterdiysek, Rakiplerimiz, Yalan, iftira, kumpas, tehdit ve çeşitli hakaretlerle çirkin kirli bir jargon kullanmış, ısrarla toplumu kaos ortamında seçim yapmaya zorlamıştır.

 

İktidar Büyükşehirlerde Yaşadığı Yenilgiyi İyi Okumalı

 

İktidar başta büyükşehirlerde olmak üzere yaşadığı yenilğileri iyi okumalı gerekli dersleri çıkarmalı.

Her ne kadar oy oranını muhafaza etmiş gibi görünse de 17 yıllık kesintisiz ve tek başına iktidar olmanın verdiği avantajların yanında kamu imkanlarını devletin bütün gücünü sınırsız kullanmalarına rağmen bekledikleri başarıyı elde edemediler. 

 

Seçmen İktidara Sarı Kart Gösterdi

Bu adeta seçmenler tarafından iktidara gösterilen bir sarı karttır. Aynı politikallar üzerinden devam edilmesi halinde milletimiz gereğini yapacağını göstermiştir.

Bu seçimler itibariyla Şanlıurfa'mızın ikinci büyük partisi Saadet Partisi olmuştur. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere seçilen bütün belediye başkanları meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarını tebrik ediyoruz.

Bütün seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de olağanüstü bir efor ile çalışan bütün teşkilatıma teşekkür ederim.

Bütün seçim sürecini centilmence yürüten Başta Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Cevheri ve ilçe Belediye Başkan adaylarımız ile encümen adaylarımıza teşekkür ederim. 

Şanlıurfa'nın ana muhalefet partisi olarak bundan sonra yapılacak her iyi faaliyeti tebrik ederken yapılan bütün yanlışların da takipçisi olacağımızı beyan ediyorum" şeklinde konuştu.