Saadet Lideri Karamollaoğlu; Seçimde Nasıl Tavır Alacağımızı İstişareden Sonra Açıklayacağız

Saadet Partisi Genel başkanı düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu

Saadet Lideri Karamollaoğlu; Seçimde Nasıl Tavır Alacağımızı İstişareden Sonra Açıklayacağız

Saadet Partisi Genel başkanı düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu toplantı sonrasında bir gazetecinin yenilenen İstanbul seçimlerine duruşunuz nasıl olacak yani seçime girecekmisiniz? Girmezseniz hangi adayı destekleyeceksiniz? Şeklindeki soruya cevap veren Saadet lideri Karamollaoğlu Henüz tam olarak ne yapacaklarına kararvermediğin belirterek "Kararımızı geniş bir istişareden sonra açıklayacağız."

 

Seçimde Nasıl Tavır Alacağımızı İstişareden Sonra Açıklayacağız

Öncelikle başkanlık divanı toplandı burada konuştuğumuz konuları bugün Genel İdare Kurulumuzda ele alacağız.

Son olarak Yüksek İstişare Kurulumuzda bu konuyu gündeme alıp nihai kararı vereceğiz." Dedi.

Bir gazetecinin Saadet Partisi Tabanı CHP'ye oy vermez bu yüzden aday çıkarmalıdır yorumları yapılıyor bu konuda söyleyecek br şeyiniz var mı? Sorusuna 

her kes istediği gibi bir yorumda bulunabilir. Biz bu seçimlerde istişare edeceğimiz kurumlarımızla istişarede bulunacağız, ona göre kararlar alacağız. 

Her kes istediği gibi yorumlamakta serbesttir siz de istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz ama bu partimizin bir politikası değildir. .

Biz kesinlikle istişare etmeden her hangi bir karar almayız.

 

CHP'den İstek Geldi mi?

Bu soruya cevap veren Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu ile telefonda görüştüm sanırım kararın açıklandığı dakikalarda ve zannedersem lk bizi aramış. 

Konuyu anlattı seçimin iptal edildiğini söyledi bu kadar onun dışında her hangi bir şey konuşmadık.

 

Saadet Partisi Cephesinde Dün Yaşananlar

YSK kararından önce de Karamollaoğlu, İstanbul'da seçimlerin yenilenmesine gerek olmadığını söylemişti.

Başkanlık Divanı Olağanüstü Toplandı

Kararın açıklanmasının ardından İstanbul'da 103 bin oy alan Saadet'in, seçime aday sokup sokmayacağı merak konusu oldu. Olağanüstü toplanan parti yönetiminde, Ekrem İmamoğlu lehine aday çekilmesinin yanı sıra mevcut adayı değiştirme konusu da gündeme alındı.
Saadet Partisi yöneticileri, İmamoğlu lehine aday çekseler bile parti tabanında oyların bir kısmının bölünerek AK Parti adayı Binali Yıldırım'a gideceği yönünde.

Gökçınar İle Devam Edilmesi Yönünde Görüş Oluştu

Saadet Partisi'nin İstanbul adayı Necdet Gökçınar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "YSK’nın İBB Başkanlık Seçimi’ni hukuksuz iptal etmesi üzerine 23 Haziran'da yapılması kararlaştırılan seçimlere Saadet Partisi olarak aynı adayla katılmak yönünde görüş oluşmuştur. Sayın Genel Başkanımız nihai kararı kamuoyuna açıklayacaktır." ifadelerini kullandı.