Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün?

Son Haftasını idrak ettiğimiz Ramazan orucunun sonunda Müslümanların iki bayramından biri olan Ramazan bayramı heyecanla beklenmeye başlandı, hem çocuklarda hemde yetişkinler bayramı bekleme konusunda heyecanlı çocuklar şeker için yetişkinler tatil için!...

Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Tatili Kaç Gün?

Son Haftasını idrak ettiğimiz Ramazan orucunun sonunda Müslümanların iki bayramından biri olan Ramazan bayramı heyecanla beklenmeye başlandı. 

Hem çocuklarda hemde yetişkinler bayramı bekleme konusunda heyecanlı çocuklar şeker için yetişkinler tatil için!...

Ramazan ayı geldi ve inananlar oruç ibadetlerini gerçekleştiriyor.

Mübarek ayın ardından Ramazan Bayramı kutlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların, Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü belirtildi.

Böylece Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkmış oldu.

 

Ramazan Bayramı Tatili 9 Gün

Açıklamada yer alan, Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısında şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00'te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Ramazan Bayramı Ne Zaman?

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor. 4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak.