Nedir Aslı Atv'de Bir Ermeni Hristiyan Çocuğun Müslüman Olma Serüveni 

Hükumete yakınlığı ile bilinen Atv ekranlarında Ermeni kökenli bir çocuğun Müslüman olma isteği hakkında çok konuşulacak tartışmalar ortaya çıktı 

Ramazan ayında ATV'de yaptığı programları reyting rekorları kıran Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde Artur adında Ermeni bir çocuğu Kelime-i şehadet getirterek Müslüman yapmıştı.  Çocuk bunu kendisinin istediğini söylemişti. ATV program ekibi de çocuğun annesi ve üvey babası ile görüşüp izin almıştı. Canlı yayında aktarılana göre anne olaya rıza göstermişti. Ancak yayından sonra olay bambaşka bir yöne gitti.

Müslüman Olan Ermeni Çocuğun Annesi Ne Tepki Verdi?

Nihat Hatipoğlu hakkında, Ermeni çocuğu Müslüman yaptığı için suçlama yöneltildi. Çocuğun annesi Alina Y., Ermenistan'da bir internet sitesine 'haberinin olmadığını' iddia etti. Anne şunları söyledi: -“Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum,

Hediye Almak İçin Programı İzlemeye Gitmiş

Suriyeli arkadaşı demiş: Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.”


Anne Alina Y.'nin açıklamaları sonrasında olay siyaset gündemine de geldi. HDP milletvekili RTÜK'e Garo Paylan, ATV ve programla ilgili RTÜK’e ve savcılığa suç duyurusunda bulunacak. AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu da sosyal medya hesabından olaya dahil oldu ve tepki verdi.