Naim Süleymanoğlu Cep Herkülü Filmi Hakkında Ayrıntılar Belli Oldu

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin yeni projesi “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin oyuncu kadrosu kesinleşti. Yetenekli ve genç oyuncu Hayat Van Eck’in efsanevi sporcu Süleymanoğlu’nu canlandıracağı filmde Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu gibi birbirinden değerli isimler yer alıyor.

1. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Geçtiğimiz günlerde ilk teaser’ı izleyicilerle buluşan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filminin oyuncu kadrosu açıklandı. Senaryosunu Barış Pirhasan’ın kaleme aldığı, Dijital Sanatlar’ın diğer filmlerinde olduğu gibi müziklerini Fahir Atakoğlu’nun yapacağı NAİM’in yönetmen koltuğu Özer Feyzioğlu’na emanet. Filmin danışmanlığını ise abisi Naim Süleymanoğlu gibi halter sporuna emek vermiş, olimpiyat şampiyonu sporcular yetiştirmiş Muharrem Süleymanoğlu yapıyor.

2. Naim Süleymanoğlu’nun Hayatına Saygı Duruşu

Naim Süleymanoğlu’nun Hayatına Saygı Duruşu
Naim Süleymanoğlu’nun Hayatına Saygı Duruşu

Çekimleri Türkiye’yle birlikte Bulgaristan veAzerbaycan’da yapılacakfilmin oyuncu kadrosunda sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının değerli isimleri bir araya geliyor. Hayat Van Eck’le birlikte, Yetkin Dikinciler’i babası, Selen Öztürk’ü annesi rolünde izleyeceğimiz filmde, Gürkan Uygun; Naim Süleymanoğlu’nun halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu adım adım dünya arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri’yi canlandırıyor.

3. Naim Süleymanoğlu’nun Hayatı

Naim Süleymanoğlu’nun Hayatı
Naim Süleymanoğlu’nun Hayatı

Naim Süleymanoğlu’nun Bulgaristan’da başlayan Türkiye’ye uzanan etkileyici ve ilham verici hayatının çeşitli aşamalarında çok önemli görevler üstlenen kişilere saygı duruşu niteliğini de taşıyan NAİM filminde Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Uğur Güneş, Bülent Alkış, İsmail Hacıoğlu, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Kerem Atabeyoğlu da rol alıyor.

 

Spor kariyerine 47 Dünya Rekoru,üçfarklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da Naim Süleymanoğlu olurken ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı.

4. Cep Herkülü Filminin Kadrosu ve Oyuncuları 

Cep Herkülü Filminin Kadrosu ve Oyuncuları 
Cep Herkülü Filminin Kadrosu ve Oyuncuları 

Senaryo: Barış Pirhasan
Film Müziği: Fahir Atakoğlu
Yönetmen: Özer Feyzioğlu
Film Danışmanı: Muharrem Süleymanoğlu

Cep Herkülü Oyuncuları

Hayat Van Eck
Yetkin Dikinciler
Selen Öztürk
Gürkan Uygun
Renan Bilek
Barış Kıralioğlu
Uğur Güneş
Bülent Alkış
İsmail Hacıoğlu
Mehmet Esen
Evren Erler
Mustafa Kırantepe
Kerem Atabeyoğlu

5. Hayat Van Eck Kimdir?

Hayat Van Eck Kimdir?
Hayat Van Eck Kimdir?

Hayat Van Eck, 2000 yılında Amsterdam, Hollanda'da doğmuştur. Babası Hollandalı annesi Ankaralıdır. 6 yaşına kadar Amsterdam'da yaşadıktan sonra 2006 yılında Türkiye'ye geldiklerinde İzmir'e yerleştiler ve Şafak Fişek adlı ajansa kayıt oldu. 

6. Yetkin Dikinciler Kimdir? 

Yetkin Dikinciler Kimdir? 
Yetkin Dikinciler Kimdir? 

Sinema oyuncusu: Yetkin Dikinciler Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. İstanbul'da doğdu.Emekli subay bir baba ve Kızılay hemşiresi bir annenin tek çocuğudur.İlkokul ve liseyi İstanbul'da okumuştur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Babam ve Oğlum filmindeki rolüyle tanındı. 


Doğum tarihi: 15 Ağustos 1969 (49 yıl yaşında), İstanbul
Eğitim: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Etkin yıllar: 1998-
TV şovları: Merhaba Hayat
Eş: Aslı Orcan (e. 2014), Esra Akkaya (e. 1999–2000)

7. Selen Öztürk Kimdir? 

Selen Öztürk Kimdir? 
Selen Öztürk Kimdir? 

Selen Öztürk Türk oyuncu. Selen Öztürk 1980'de İzmir'de doğdu. Annesi Kıbrıslı, babası Uşaklı olan Selen Öztürk 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun oldu. Mezun olduktan sonra İstanbul'a taşınan Selen Öztürk Tiyatro Kedi, Tiyatro Oyun Evi, Oyun Atölyesi gibi tiyatrolarda çalıştı. Vikipedi


Doğum tarihi: 23 Temmuz 1980 (38 yıl yaşında), İzmir
Boy: 1.70 cm

8. Gürkan Uygun Kimdir?

Gürkan Uygun Kimdir?
Gürkan Uygun Kimdir?

Tiyatro oyuncusu: Gürkan Uygun, Gürcü asıllı Türk tiyatro, dizi film ve film oyuncusu. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı. 1990 yılında amatör tiyatroya başladı. Ardından Dormen Tiyatrosu'nda eğitim aldı. 1996 yılında televizyon dizilerinde rol almaya başladı. Vikipedi


Doğum tarihi: 27 Mayıs 1974 (45 yıl yaşında), Sakarya
Boy: 1,8 m
Eş: Şebnem Uygun (e. 2008)
Kardeşleri: Volkan Uygun
Çocuklar: Mihriban Balım Uygun, Ateş Uygun

9. Renan Bilek Kimdir?

Renan Bilek Kimdir?
Renan Bilek Kimdir?

Renan Bilek, Türk müzisyen, tiyatro oyuncusu Galatasaray Lisesi mezunudur. Ortaoyuncular'da ve çeşitli filmlerde rol aldı. Bir dönem İzmir'de yaşadı; 2005'te İstanbul'a döndü. Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Soner'in yardımcısı Süleyman rolünde oynadı. Lise yıllarında Leke adlı bir müzik grubuna üyeydi. Vikipedi


Doğum tarihi: 1968 (51 yıl yaşında), İstanbul
Çalıştığı müzik şirketi: Ada Müzik
Albümler: Leke

10. Barış Kıralioğlu Kimdir?

Barış Kıralioğlu Kimdir?
Barış Kıralioğlu Kimdir?

Oyunculuğa 2004 yılında Hırsız Var dizisi ile adım atmış, daha sonra ise Kısık Ateşte 15 Dakika ve Kızkaçıran sinema filmlerinde rol almıştır.
İlk dizi tecrübesi olan, Show Tv’de yayınlanan, başrolde Besu Soral, Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İymenli ve Çetin Tekindor’un rol aldığı İçerde dizisinin kadrosunda yer almakta ve Musa karakterini canlandırmaktadır. 


Adı Soyadı: Barış Kıralioğlu
Yaşı: 30 (06.10.1986)
Boyu: 1.70 m
Kilosu: 88 kg
Burcu: Terazi
Göz Rengi: Kahverengi
Eğitim: Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü
Sevgilisi: Yok
Doğum Yeri: İstanbul