Müslüman Gencin Hindu Tanrısına Secde Etmeye Zorlayıp Şehit Ettiler 

Hindu Tanrısına şükür ve secde etmesi için saatlerce Müslüman Gence işkence ettiler, Hindistan'da akıl almaz olay Müslümanlara kin ve nefreti tetikledi.

Bir motosiklet çaldığından şüphelenilen bir Müslüman'ı yakaladıktan sonra, Hindu çetesinin kendisini bir elektrik direğine bağladığı ve 12 saat boyunca Hindu tanrılarına övgüler vermeye zorladığı bildirildi. Videolar geçen hafta Doğu Hindistan’da yapılan saldırıyı gösteren geniş çapta yayılmaya başladı, bu da çekimlerin bir kısmı gün ışığında ve karanlıkta diğer kısımlarda olduğu için devam etti.

Polis nihayet müdahale etti ve 24 yaşındaki kurban Tabrez Ansari'nin kurbanını gözaltına aldı. Ancak dört gün sonra Cumartesi günü Jharkhand’ın doğu-orta eyaletindeki Hindistan’daki Seraikela-Kharsawan’daki memurlar nihayet Bay Ansari’yi hastaneye götürdüler. .

Dayak, Hindistan'ın ülkenin Hindu çoğunluğu ile büyük Müslüman azınlığı arasındaki acı gerilimlerin bir başka işareti haline geldi. Videoların bu kadar çabuk yayılmasının nedeninin bir kısmı, çok fazla dikkat çeken dayak değildi - Hindistan'ın pek çok bölgesinde göreceli olarak sık rastlanan bir durumdu - çetenin, kurbanı hüküm süren Bharatiya Janata Partisi tarafından sıklıkla kullanılan sloganlar atmaya zorlama çabaları, “ Hail Lord Ram ”ve“ Hail Hanuman ”, Hindu tanrılarına atıfta bulundu.

Videolarda, Bay Ansari, sopalarla dövülürken ilahiyi tekrarlamak zorunda kalırken ağlarken ve merhamet diliyorsa görülür. 

Hindistan'da Müslüman bir gence, Hindu tanrısına şükretmeye zorlanarak saatlerce işkence yapıldı. Hastaneye kaldırılan genç hayatını kaybederken, ortaya çıkan görüntüler infiale neden oldu. 

 

Kısaca isimlendirilen Seraikela-Kharsawan'daki polis şefi Karthik S., röportajında ​​Bay Ansari'nin ilk yardımdan sonra iyi göründüğünü söyledi. Ancak Bay Karthik, Bay Ansari'nin ölümünden sonraki dört gün içinde olanları hesaba katarak bir otopsinin beklemede olduğunu da ekledi.

Polis, saldırının üzerine 11 köylünün gözaltına alındığını söyledi. İki memurun askıya alındığı haberleri vardı.

Lord Ram'ın adını çağırarak Müslümanları Heckling, geçen hafta yeni Parlamentonun oturmasından bu yana, Başbakan Narendra Modi'nin “Hail Lord Ram” ı, Hindu-milliyetçi Bharatiya Janata Partisi veya BJP’nin Müslüman üyelerini aldıklarını söylerken yemini. Müslüman milletvekillerinden biri olan Asaduddin Owaisi, Arapçada “Tanrı harikadır” diyerek cevap verdi .

Batı Bengal Eyaleti olarak, laik görüşlü başbakanların, Mamata Banerjee , BJP onun taraftarlarından “Hail Rab Ram” kartpostal onu boğmak için tehdit yol açan ilahiyi kullanılmasını eleştirdi.

In 2019 için yıllık raporunda , Amerika Birleşik Devletleri Komisyonu Uluslararası Din Özgürlüğü mezhepsel suşları Mayıs ayında ezici bir zaferle tekrar seçildi Sn Modi, altında arttığı bulunmuştur.