Meral Akşener: Damada hatırlatırım Konuşması Gündeme Oturdu

İyi Parti Lideri Meral Akşener: Damada hatırlatırım. Böyle yapıyor ya, 'Bak burası çok önemli.' Tekrar söylüyorum, burası önemli, gayet önemli. Ekonomi powerpoint sunumlarıyla değil, yatırımla, üretimle ayağa kalkar. Bak

Partisinin Grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti lideri Akşener, Grup toplantısında son dönemlerin en önemli gündem maddesi olan ekonomi üzerinden hükümete yüklendi. 

Ekonominin dümeninin oldukça tecrübesiz ve bilgisiz bir isim olan Damat Berat Albayrak, eli ile ileri gidemeyeceğini aksine günden güne daha da kötüye gideceğini iddi eden Akşener, "Bakın Burası Önemli," "Bakın Burası Daha Önemli" diye Power Pointle ekonomi politikaları belirlenemez, Üretim lazım, üretim diyerek Hazine ve Maliye Bakanı Berat Aşbayrak, Üzerinden hükümeti eleştirdi.

İYİ Parti Lideri Akşener, ekonomide güven duygusunun çok önemli olduğunu vurgulayarak güvensiz ortamlarda ne yatırım ne de üretimin artması söz konusu olamaz! Dedi. 

Ekonomide toparlanmanın tek şartı güven ortamının oluşturulmasıdır. 

Hukuk ve demokrasinin olmadığı yerde her gün bir paket açıklasanız da bir şey ifade etmez.

Ekonomide toparlanmanın yolu uyduruk paketler açıklamak değil, "Bir An Önce Damadı Paketlemektir."

“Millete ‘terörist’ diyen İçişleri Bakanı’nı, millete ‘adiler’ diyen Tarım Bakanı’nı ve milletin başına bela ettiğiniz damadı görevden alın.

Seçmenin verdiği mesaj budur.” 

Akşener AKP’nin İstanbul seçim sonuçlarını kabul etmemesini “Çöküş korkusu yaşanıyor” sözleri ile tanımladı.