Kripto Para Borsalarını Keşfedin En İyiler ve En Güvenilir Borsalar Hangileri

Borsalara girmeden önce,kripto para biriminin ne olduğu konusundaki düşüncelerimizi yenileyelim.Matematik ve teknoloji değilken kripto para birimlerinin arkasındaki kavram oldukça basittir.Temel olarak,bir şifreleme para birimi,şifrelemeyi koruma ve güvenlik aracı olarak kullanan sanal veya dijital bir para birimidir.

Kripto Para Borsalarını Keşfedin En İyiler ve En Güvenilir Borsalar Hangileri

Yeni Başlayanlar İçin En İyi Kripto Para Borsaları

 

Borsalara girmeden önce,kripto para biriminin ne olduğu konusundaki düşüncelerimizi yenileyelim.Matematik ve teknoloji değilken kripto para birimlerinin arkasındaki kavram oldukça basittir.Temel olarak,bir şifreleme para birimi,şifrelemeyi koruma ve güvenlik aracı olarak kullanan sanal veya dijital bir para birimidir.

 

Kriptografi,genel dijital para piyasasını çılgına çevirmemek için ek birimlerin oluşturulmasını düzenlemek için de kullanılır.Kripto para birimlerinin en büyük çağrılarından biri,hiçbir devlet kurumu tarafından düzenlenmemeleridir.En popüler dijital varlık bitcoin ve onu ethereum takip ediyor.

 

1- Kripto Para Borsaları Nedir?

2- En İyi Kripto Para Borsalarını Dikkat Edilmesi Gerekenler?

3- Güvenlik

4- Coinbase

5- Binance

6- KuCoin

7- LocalBitcoins

8- CoinMama

9- CEX.İO

10-Bittrex

11- Sonuç

 

Kripto Para Borsaları Nedir?

 

Kripto para birimleri,kripto para birimi borsaları aracılığıyla alınıp satılabilir.Bu şifreleme para birimi borsaları,dijital para birimlerini dolar,euro ve pound ile diğer dijital varlıklar için satın alabileceğiniz veya satabileceğiniz platformlardır.Örneğin,bitcoin satabilir ve satılan bitcoin'lerle dolar satın alabilir ya da etco için bitcoin alışverişi yapabilirsiniz.Bu borsalar sanal para genişleme oranının hayati bir parçasıdır.

 

Sadece davetli ve özel olarak işletilen ve aynı zamanda halka açık olan özel borsalar var.Yerel borsalar da var.Bazıları diğerlerinden daha kullanımı kolaydır;belirli değiş tokuşlar o kadar esnektir ki,dijital varlıklar,Telegram gibi belirli popüler mesajlaşma programlarının dahili sohbet özellikleriyle doğrudan takas edilebilir.

 

 

En İyi Kripto Para Borsalarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 

İşte ticaret ve spekülatif ihtiyaçlarınız için en uygun cryptocurrency döviz değişimini seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey.

Ücretler - Neredeyse tüm borsalar,platformlarında iş yapmanız için sizden ücret alır.Kaydolduğunuzda veya kendinizi ücretlendirmeyle ilgili her şeyi bildiğiniz bir borsaya bağladığınızdan emin olun.

 

Doğrulama Gereklilikleri ve Güvenlik - Bir değiş tokuşa başlamadan önce bunu anlamak çok önemlidir.Çoğu borsa,katılmadan önce pasaport,ehliyet,ikamet belgesi veya benzeri bir belge biçiminde bir tür kimlik doğrulaması gerektirir.Doğrulama süreci ne kadar karmaşık olursa,değişim platformu o kadar güvenli olur.

 

Döviz Kurları - Döviz kurları da önemlidir,çünkü işlemler ve takaslar için draconian ücretleri talep eden şifreli bir döviz kuruna katılmak istemezsiniz.Bu senin için adil olmaz ya da maddi olarak anlayışlı olmaz.

 

İtibar - En iyi cryptocurrency borsaları her zaman iniş ve çıkışlara sahiptir.Ancak,en iyilerin genel görüşü olumludur.En iyi değişim sağlam bir üne sahiptir ve tüccarlar tarafından iyi bir şekilde güvenilmektedir.

 

Bölge - Coğrafi bölgenizi destekleyen bir değişim bulmak da önemlidir.Bazı borsalar,Güney Amerika'daki tüm ülkeleri desteklerken,Asya'daki hiçbir ülkeyi desteklemeyebilir ve bunun tersi de geçerlidir.Örneğin,Rusya'da yaşıyorsanız,bölgenizi destekleyen en iyi değişim platformunu seçtiğinizden emin olun.

 

Şimdi,oradaki en iyi şifreleme para birimlerinden bazılarına bir göz atalım

 

Güvenlik

İşlemlerinizi ve satın alımlarınızı yapmak için bir kripto para birimi değişimi seçerken akılda tutulması gereken önemli bir şey güvenlik önlemleridir.Geçmişte birçok borsaya uğradığı,bilhassa insanların hala o zamandan beri kendilerini yıkıntı hissettiği Mt Gox değişimi olduğu bilinmektedir .

 

Madeni para cüzdanınızın özel anahtarlarına sahip olmadığınız sürece,bir borsadaki paranızın veya madeni paranızın gerçekten size ait olmadığını bilmelisiniz.

 

Neyse ki bir değişim kullanırken alabileceğiniz bazı temel önlemler vardır.En önemlisi,hiçbir zaman kaybetmek istediğinizden daha fazla saklama yapmamaktır,önemli bir dengeniz varsa,kendi cüzdanınıza geri çekmelisiniz ve daha fazla güvenlik için bu fonları güvence altına almak için bir Donanım cüzdanı kullanın.

Borsalar,istediğiniz şifreleme para biriminin hızlı alımları için veya memnun olduğunuz miktarda işlem yapmanız için kullanılmalıdır.Asla birincil cüzdanınız olarak kullanılmamalıdırlar,amaçlanan işlevi bu değildir.

 

Atılması gereken bir diğer önemli adım,sitede mevcut tüm güvenlik seçeneklerini kullanmak,iki faktörlü kimlik doğrulamasının (2FA) doğru ayarlandığından ve Authy veya Google kimlik doğrulayıcı gibi bir uygulama kullandığınızdan emin olmaktır.Size bir kod içeren cep telefonu seçeneğini kullanmayın;bu, güvenli bir kullanıcı korsanının telefon numaranızı ele geçirmesine izin veren ve sonradan erişim sağlamanıza olanak tanıyan,takas içeren bir dizi yüksek profilli hack olduğu için güvenli değildir.

 

Coinbase

Coinbase,dünyanın en güvenilir cryptocurrency değişim platformlarından biri.Aynı zamanda dünyanın en büyük dijital varlık değişim platformudur.Platform 32'den fazla ülkeyi destekliyor ve 4 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.Yatırımcıların banka hesaplarını,kredi kartlarını,PayPal ve diğer ödeme yöntemlerini kullanarak bitcoin alma ve satmalarına izin verilir.Coinbase'de işlem yapmaya başlamak için,kripto para birimleri satın almak ve satmak için bir e-cüzdan oluşturmanız gerekecektir.Ayrıca, kullanıcıların bitcoin satın almak için geçerli bir banka hesabını bağlayabilmesi gerekir.

Şu anda,tam olarak doğrulanmış ABD sakinlerinin günde yalnızca 50.000 bitcoin alabilmesine izin verilmektedir.Genel olarak, Coinbase büyük bir üne sahiptir ve tüccar topluluğunda büyük saygı duyulur.Coinbase üzerinden yapılan işlemlerin çoğu, seçtiğiniz ödeme yönteminin taşıyabileceği ücretlere ek olarak yalnızca yüzde 1 işlem ücretine sahiptir.

 

CEX ile olduğu gibi,sadece birkaç para birimi satın alabilirsiniz: Bitcoin,Ethereum ve Litecoin.Daha sonra bunları diğer şifreleme para birimlerine dönüştürmek için Değişiklik'i kullanmanız gerekir .

 

Coinbase'e kaydolmanın bir başka yararı,aynı şirket tarafından sahip olunan Coinbase Pro değişimini kullanabilmenizdir . Coinbase Pro,marj ticareti ve Piyasa,Limit ve Stop Emirleri gibi daha gelişmiş işlem özelliklerine olanak sağlar.Coinbase Pro aynı zamanda Coinbase'den daha düşük ücretlere sahiptir.

 

Binance

Binance,daha yeni bir borsadır,ancak sevmeye başladık,satın alabileceğiniz ve ticaret yapabilen çok çeşitli şifrelemelere sahiptir ve kolayca değiştirebileceğiniz temel ve gelişmiş bir görünüme sahiptir.Ücretleri çok makul ve hesabınızı doğrulamak zorunda kalmadan hemen kayıt olmanıza ve işlem yapmanıza izin veriyor.Daha sonra günde 2 BTC'ye kadar para çekebileceksiniz,daha yüksek miktarlarda para çekmek istiyorsanız,fotoğraf kimliğinizi ve “selfie” fotoğrafınızı yüklemeniz gerekecektir.

Binance'ın şu andaki kamuoyu,insanların sitenin hızını,kullanım kolaylığını ve ucuz ücretleri övdüğü yönünden çok yüksek.

 

Kucoin

KuCoin,Güney Kore merkezli yeni ama çok heyecan verici bir takas.Yeni altcoin'leri diğer borsalardan çok daha hızlı listeledikleri için Binance'a benzer şekilde çalışırlar,bu nedenle ICO'larından kısa bir süre sonra kripto para birimleri satın almak için iyi bir yer demektir;

 

Arayüz çok temiz ve moderndir ve kullanımı diğer eski ve daha tıknaz alışverişlerden daha kolaydır.

 

Ayrıca,tüm sahiplerine platformun kârından günlük bir pay almalarını sağlayan kendi belirteçleri KCS'yi sunarlar.Bu,sitenin işlem yapmasına izin veren birçok farklı para biriminde ödeme aldığınızda elde tutmanız için harika bir belirteçtir.

Local Bitcoins

LocalBitcoins,dünyadaki çoğu büyük şehirde kullanılan bir eşler arası kripto para birimi değişimidir.Bu değişimin arkasındaki genel ilke,sizin bölgenizde veya şehrinizde yaşayan kişileri bulabilmeniz ve değiş tokuş yapmak için şahsen tanışabilmenizdir.Platform ayrıca dijital para birimlerini PayPal,Square,bankaya doğrudan transferler ve diğer birçok ödeme işleme yöntemi ile satın alma seçenekleri de sunuyor.Platform,satıcıların kendi kurlarını uyguladıkları durumlarda,işlem başına küçük bir yüzde ücret almaktadır.

Uber yolcularının ve sürücülerinin derecelendirilme şekline benzer şekilde,LocalBitcoins,platformu kullanan her işlemciye bir derecelendirme uygular ve bu derecelendirme genel olarak görüntülenir.İşlemler önce,platform kullanılarak kimsenin dolandırılmamasını sağlamak için bir emanet işlemine tabi tutulmak zorundadır.Her şey doğrulandıktan sonra,fonlar ve kripto para birimleri yatırımcılar arasında transfer olur.LocalBitcoins,satıcılardan yüzde 1 komisyon alır.

 

Coinmama

CoinMama,kullanıcıların banka kartı veya kredi kartı ile para kazanmalarını sağlayan büyük bir bitcoin aracı aracıdır.Platform işlemler için küçük ücretler veriyor.Bununla birlikte,bunu telafi etmek için,bir kullanıcının kaç tane bitcoin alabileceği limitleri Coinbase ile karşılaştırıldığında çok daha yüksektir.Kullanıcılar günde 5.000 ABD Doları,ayda 20.000 ABD Doları para alabilir. CoinMama'yı kullanmak için tüm kullanıcıların yapması gereken bir hesap oluşturmak,giriş yapmak ve kişisel bilgileri doldurmak için profil sayfasına gitmektir.

Bunu takiben,kullanıcılar kaç bitcoin satın almak istediklerini seçmelerine izin veren bir sayfaya tanıtılacak ve uygun bir miktar seçildikten sonra,kullanıcıların tercih ettikleri ödeme yöntemlerini ve bitcoin adreslerini eklemelerine izin verilecektir. Kullanıcılardan ayrıca telefon numaralarını ve e-posta adreslerini doğrulamaları gerekecektir.CoinMama,çoğu kullanıcının devlet tarafından verilmiş kimliğini yüklemesini gerektirmez.Yukarıda belirtilen adımları tamamladıktan ve doğrulama işlemini geçtikten sonra,kullanıcılar CoinMama üzerinden bitcoinler edinebilecekler.

 

CEX.İO

CEX.IO,dünyadaki en eski kripto para birimi borsalarından biridir.Bununla birlikte,bir şifreleme para birimi değişimi olarak adlandırılmasına rağmen,CEX.IO yalnızca alt paralar için iki ana ticaret çifti olan bitcoin ve ethereum ile kullanılabilir.Diğer para birimlerini satın almak istiyorsanız,CEX'i ve ardından bunları başka birçok şifrelemeye dönüştürmek için Changelly adlı bir hizmeti kullanabilirsiniz.

 

Platform FINCEN'e kayıtlı olup,KYC ve AML prensiplerini uygulamaktadır.Başka bir deyişle,kullanıcıların bu platformda herhangi bir işlem yapmadan önce kimliklerini tamamen doğrulamaları gerekir.Şu anda,platform Avrupalı ​​sakinler için kredi kartı,banka havalesi veya SEPA transferini içeren alımları destekliyor.

Bir ticarete girdiğinizde,platform işlem fiyatını otomatik olarak hesaplar ve döviz kurunu 120 saniye boyunca dondurur,ki bu oldukça uygundur.Ancak,birçok kullanıcı ara sıra gizli ücretler bulunduğunu unutmayın.CEX.IO,fiyat para birimleri içeren her şey için yüzde 7'lik sabit bir ücrete sahiptir.Örneğin,100 dolarlık bitcoin alırsanız,yalnızca 93 dolarlık jeton alırsınız.

 

Bittrex

Bittrex,aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sikke ve jetonlu,iyi kurulmuş ve saygın bir kripto ticareti platformudur. Arayüz tamamen yeni başlayanlar için değil,ancak bir süre sonra yolunuzu bulabilmelisiniz.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde,Bittrex'in en popüler işlem çiftleri BTC ve ETH'dir.Borsada şu anda herhangi bir fiyat-to-parola çifti sunmadığı belirtilmelidir,örneğin ABD Doları,Euro veya İngiliz Sterlini gibi). Yatırımcıların yapabileceği bir şey,kripto borsalarında USDT kullanmak için kablolu banka havalesi yoluyla USDT (Tether jetonları) satın almak.

 

Bununla birlikte,Bittrex’in bu transferi dikkate alması için tam olarak doğrulanması ve en az 10.000 USD USD indirmeye istekli olmanız gerekir.Ve biz burada Blockonomi'de zaten bu yaklaşımı hatırlatmıyoruz;Son zamanlarda Tether'i çevreleyen birçok tartışma oldu ve daha sonraki gelişmeler gerçekleşene kadar şimdilik uzak durmak en iyisi.

 

Sonuç


Özel ihtiyaçlarınız için ideal kripto para birimi değişim platformunu seçmek zor ve zaman alıcı bir işlem olabilir.Bir değişim platformunun sunduğu ücretlere,itibar,güvenlik,doğrulama işlemleri ve coğrafi hizmetlere dikkat etmeyi unutmayın.Yalnızca bir şifreleme para birimi değişimi kullanmakla sınırlı olmadığınızı unutmayın.Umarım,sağlanan bilgiler hangi değişim platformunun kullanılacağına karar vermenize yardımcı olacaktır.