Kanun Tanımayan Dünyanın En Tehlikeli 10 Şehri

Bazı insanlar dünyanın her yerinde farklı yerleri tanımak ve deneyimlemek ister. Ancak, aşağıdaki tehlikeli şehirleri bilmek her zaman daha iyidir. Listelenen on şehir, daha yüksek cinayet oranından dolayı seçildi. Bizde onlar hakkında şok edici gerçekleri keşfedelim.

1. Los Cabos, Meksika / 111.33'de 1 

Los Cabos, Meksika / 111.33'de 1 
Los Cabos, Meksika

Meksika'daki Los Cabos şehri muhteşem bir tatil kentidir. Ancak son yıllarda yaşanan bazı cinayetleri takip eden şehir, kendisini dünyadaki en tehlikeli şehirlerden biri olarak kabul etti. Şehrin barışçıl bir geçit yolu olarak tanınması artık yok. Uyuşturucu işleyicileri kentte kırmızı bir işaret süslemede önemli rol oynamıştır.

Cinayetlerin sayısı, zaman geçtikçe şehirde hızla yükseliyor. En son hesaplamalara göre, cinayet oranı her lakh insan için 111.33'tür. Bu ölümcül kentte plajlar, barlar ve tatilciler güvenli değil. Böylece turistler şehir plajına cinayet plajı olarak bir isim vermişlerdir.

Kumlar saf değildir, ancak dağınık kan lekelerini gösterirler. Uyuşturucu çeteleri arasındaki şiddet, şehirdeki suç oranının artmasının da ana nedenlerinden biri. Köprülere göz atmaktan korkacağız, çünkü onlardan birkaç kişi asılacak.

Suç örgütleri ve suikastlar kentte günlük haber. Hedefe yönelik cinayetler her zaman şehirde meydana geliyor. Şehirden yeni yapılan güncellemeler, halkın yerin çarpıcı güzelliğine rağmen şehirden uzak durmaları ve ısrar etmeleri konusunda ısrar ediyor. Umarız şehir uzun vadede herkes için daha güvenli olur . 

Los Cabos Belgeseli izle

 

Los Cabos Nerede? / Hakkında Bilgi

Açıklamaİngilizceden çevrilmiştir-Los Cabos, Meksika'nın Baja California Yarımadası'nın güney ucunda, Baja California Sur eyaletinde bulunan bir belediyedir. Plaj önündeki mülklerin ve şampiyonluk golf sahalarının yirmi kilometrelik Resort Koridoru ile bağlanan iki Cabo San Lucas ve San José del Cabo kentini kapsar. Wikipedia (İngilizce)

Alan: 3.751 km²
Nüfus: 287.671 (2015)
Başkent: San José del Cabo
Turistik yerler: Cabo San Lucas, San José del Cabo,

2. Karakas, Venezuela  / 111.19'da 1

Karakas, Venezuela  / 111.19'da 1
Karakas, Venezuela 

Dünyanın en tehlikeli ikinci şehri olan Caracas, Venezuela'ya aittir. Nüfuslu şehir, Avila dağının altındaki sahile yakın bir konumdadır. Bu kültür merkezinin iklimi eşsizdir. Caracas, Venezuela'daki en tehlikeli şehir.

Başlıca temel yalan faktörleri, politik istikrarsızlık ve yiyecek sıkıntısı. Cep telefonlarının halka açık yerlerde kullanılması insanları risk altına sokacaktır. Yankesicilik ve kapma oranı da Caracas'ta gerçekleşiyor. Şehirde, yabancılar için birkaç tane Gitme Alanı yok. Kasabadaki cinayet tarihi 100.000'de 111.19.

Ekonomik dengesizlik, artan cinayet oranının ardında da önemli bir neden olarak hareket ediyor. Nüfus hesaplaması doğru olmadığı için kentin cinayet oranı yüksek olabilir. Şehir, şehirdeki daha yüksek suç oranı nedeniyle ünlüdür. Ordu gece saatlerinde yolculuktan kaçınmayı emretti. Şehir tehlikeli bir ilk öldürme ve sonraki çalma yöntemini takip ediyor.

Bay Hugo Chavez'in başkanlığı sırasında suç raporları çarpıcı biçimde arttı. Gecekondu bölgeleri ve yerel yerler kentte daha fazla suç bildirmiştir. Her neyse, gayri resmi nüfus kaçakçılık gibi suçlara katılıyor. Yolsuzluk ve uyuşturucu ticareti kentteki şiddetin ardındaki bir başka faktördür. Caracas'a taşınarak asla bir yaşam şansının olmaması tavsiye edilir.

Karakas Belgesel izle 


Karakas Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Caracas, Güney Amerika ülkesi Venezuela'nın başkentidir. Şehir, ülkenin kuzeyinde, yakınındaki Karayip Denizi'nden yükseklikleri 2130 metreye dek çıkan dağlarla ayrılan ve iki yanındaki dağların arasında kıvrılarak ilerleyen dar bir ovada yer alır. Caracas'ın denizden yüksekliği 750 ile 900 metre arasında değişir. Vikipedi
Rakım: 900 m
Alan: 777 km²
Hava durumu: 20 °C, Rüzgar yönü: Kuzeybatı, Rüzgar hızı: 0 km/s, Nem: %83
Nüfus: 2,082 milyon (2015) Birleşmiş Milletler
Yerel saat: Pazartesi 07:05

3. Akapulko, Meksika ( 106.63'de 1 )

Akapulko, Meksika ( 106.63'de 1 )
Akapulko, Meksika

Acapulco, Meksika'nın Pasifik sahil bölgesinde önemli bir liman kentidir. Mükemmel koy ve sıcak hava, şehirdeki önemli cazibe merkezleridir. Bununla birlikte, şehir dünyanın en tehlikeli üçüncü şehri olarak bir tacı var. Şehirde cinayet oranı, kişi başına düşen 106.63'tür.

Tatil kasabası, kendisini yalnızca son yıllarda tehlikeli listesine dahil etmişti. Güzel dağ ve manzaralar kentin en çekici özellikleridir. Daha önceki günlerde şehir, Meksika'nın Pasifik kıyılarının mücevheriydi. Ancak artan suç ve uyuşturucu kaçakçılığı, kenti karaya çıkmak için riskli bir yer haline getirdi.

Şehrin görkemli günleri artık sadece tarihtir. Gerçek şu ki, insanlar artık şehirde güvende değil. Şehirdeki organize suçlardan bahseden bir blogcunun öldürülmesi suç çetelerinin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Soygun, Kapışma veya uyuşturucu savaşları şehirde yeni bir olay değil. Şimdi sahilde yürürken takip eden denizin ritmi değil, ortaya çıkan saldırgan ses. Gezginler için, gece şehirleri geçmekten kaçınmak daha iyidir. Unutma, şimdi görkemli deniz meselesi değil, hayatın önemli olan şey. Uyanık ol!

Akapulko, Belgeseli

 

Akapulko, Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Acapulco, Meksika'nın Büyük Okyanusu tarafında, Guerrero iline bağlı bulunan turistik bir şehirdir. 2003 Nüfus sayımına göre; 638.000 kişi burada yaşar. Derin, yarım daire şeklindeki bir körfezde bulunur. Mexico kentinin 305 km güneyinde yer alır. Vikipedi
Rakım: 30 m
Nüfus: 673.479 (2010) Birleşmiş Milletler
Hava durumu: 27 °C, Rüzgar yönü: Kuzeybatı, Rüzgar hızı: 5 km/s, Nem: %79

4. Natal, Brezilya ( 100.56'da 1) 

Natal, Brezilya ( 100.56'da 1) 
Natal, Brezilya

Natal şehri Brezilya'nın Atlantik kıyısında. Kentin adı Portuguesa'da Noel demek. Şehrin ilgi çekici yerleri harika plajları, tarihi yerleri ve alışveriş merkezlerini kapsıyor. Sözde güneş şehri de bazı uyarılar ve tehlikeler var. Göz alıcı kumsallar şehirdeki düzenli soygun yeridir.

Sahilde turistler birçok vaka bildirmiştir. Şehirdeki soyguncular kamerayı ve insanlarla değerli şeyleri not edecek. Bazı kötü durumlarda, silah zoruyla şantaj soygun için kullanılır. Natal gezginleri için, yerel bir adamla bir grupta yürümek daha iyi bir fikir olacaktır.

Polis memurları, ayrıca insanları rüşvet aldıkları için taciz ediyorlar. Bu yüzden Brezilya şehri çete şiddeti ve yolsuzluk haberleriyle şok edicidir. Kasabadaki cinayet oranı, lakh başına 102,56. Brezilya cinayet kayıtlarını çiğniyor. Buna polis memurlarının elindeki ölüm de dahildir. Son zamanlarda tecavüz ve kadın cinayetleri de arttı. Herkesin gerçeği kabul etmesi daha iyidir; Natal artık Brezilya'nın tadını çıkarmak için daha iyi bir seçenek değil. Şehir adına kadar yaşamıyor.


Natal, Brezilya, Belgeseli izle

 

Natal, Brezilya, Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Natal, Brezilya'da yer alan Rio Grande do Norte eyaletinin başkenti ve en büyük şehiridir. Kuzeydoğusu Brezilya bolgesinde yer almaktadir. Vikipedi
Nüfus: 803.739 (2010) Birleşmiş Milletler
Belediye başkanı: Álvaro Dias
Hava durumu: 27 °C, Rüzgar yönü: Güneydoğu, Rüzgar hızı: 11 km/s, Nem: %79

5. Tijuana, Meksika (100.77'de 1)

Tijuana, Meksika (100.77'de 1)
Tijuana, Meksika

Tijuana, Meksika'nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Dünyanın en çok ziyaret edilen sınır şehridir. Meksika kültürünün tadına bakmak için her gün şehre çok sayıda insan sınırı geçiyor. Gece hayatı, harika kafeler ve restoranlar şehre güzellik katar.

Ancak, şehir halkı tehlikelerin farkındadır. ABD Dışişleri Bakanlığı bu eylemi kentin şiddet suçuna bağlı olarak gerçekleştirdi. Şehir uzun yıllar önce daha güvenli bir yer olsa da, şimdi durum çok değişti. Şehir, Meksika'nın bir suç noktası haline geldi.

Halka açık yerler ve güzel turistik yerler çok sayıda yankesici ve cüzdan kapanı tutmaktadır. Şehir aynı zamanda insan ticareti ve uyuşturucu cinayetlerinin yeri olarak da hareket ediyor. Şehirle ilgili en önemli gerçek, her bir kişi için 100,77 olan cinayet oranının yüksek olmasıdır.

İlaç savaşı arttıkça oran sürekli artıyor ve suç sayısı artıyor. Sokaklardaki güç mücadeleleri de cinayet sayısındaki artışın arkasındaki bir sebep. Şehir , kokain, eroin, metamfetamin ve esrar gibi ilaç ticareti için doğal bir geçit görevi görüyor .


Tijuana, Belgeseli izle

Tijuana, Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tijuana, Meksika'nın kuzeybatısınıda Baja California eyâletinde bir şehir. 2014 yılı itibarıyla tahmini 1.896.430 kişilik nüfusa sahiptir. Şehir özellikle ABD'den gelen turistler için önemli bir turizm merkezidir. Vikipedi
Rakım: 20 m
Nüfus: 1,301 milyon (2010) Birleşmiş Milletler
Hava durumu: 17 °C, Rüzgar yönü: Batı, Rüzgar hızı: 5 km/s, Nem: %80

6. La Paz, Meksika (84.79'da 1)

La Paz, Meksika (84.79'da 1)
La Paz, Meksika

La Paz, Meksika'nın en büyük şehirlerinden biridir. Küçük ama büyüleyici şehir, manzaralar ve maceralar nedeniyle ünlüdür. Eşsiz özellikleri şehri büyük bir turizm sporu yapıyor. Ancak Meksika'daki bu kıyı kenti çok sayıda suç bildirmiştir.

Ziyaret etmek tehlikeli bir yer olarak büyüyor ve turistler artık bölgeyi ziyaret etmekten çok rahatsız oluyor. Otomobillerde veya otel odalarında bulunan değerli eşyalarınız hırsızlığa açıktır. Uyuşturucu savaşları ve cinayetleri kentte genelde duyulan bir olaydır. Kasabadaki insanların cinayet oranı, her lakh için 84,79. Dolayısıyla hesaplamalar, La Paz'ın artık Meksika'nın güvenli bir yansıması olmadığı noktasını ortaya koyuyor.

ABD 'departmanı' seyahat etmiyor 'şeklinde beş farklı şehir hakkında tavsiyede bulunuyor. La Paz da onlardan biri. Çarpıcı plajlar ve güzel biyoçeşitlilik, kentin dünyanın bir bölümünü görmek için bir zorunluluk olduğu anlamına gelmez. Büyülü kasabanın hayatı tehdit eden karanlık bir yüzü var. La Paz'ı dünyadaki en tehlikeli on şehir listesinden çıkarmak zor.

La Paz, Meksika, Belgeseli izle

 

La Paz, Meksika, Hakkında Bilmeniz Gerekenler

La Paz, Meksika'nın kuzeybatısında yer alan ve Baja California Sur eyaletinin merkezi olan şehir. Vikipedi
Rakım: 27 m
Alan: 20.275 km²
Nüfus: 244.219 (2015)

7. Fortaleza, Brezilya (83.48)

Fortaleza, Brezilya (83.48)
Fortaleza, Brezilya

Fortaleza Kuzeydoğu Brezilya'da bir şehirdir. Kent, orada kültürel yaşam ve tarihi yönleriyle büyük ün. Brezilya'nın büyük şehirlerinde sayısız suç ve şiddet sorunu var. Yetkililer şehirdeki sorunları kontrol etmek için düzenleyici kampanyalar yürüttüler. Fakat yine de, Fortaleza gibi şehirler dünyadaki en şiddetli şehirler listesinde var.

Sahil kentleri ve kentin çeşitli turist bölgeleri her zaman bir çekim odağı olmuştur. Ne yazık ki, bu akıllara durgunluk veren şehir hakkında bazı gizli gerçekler var. Banliyöde cinayet oranının kendisi, gezginlere kırmızı alarm veriyor.

Bir lakh insandan öldürme oranının 83,48 olduğu düşünülmektedir. Kıyı metropolü , toplu taşıma tesislerinde de birçok hırsızlık olayından muzdariptir . Soygun vakaları genellikle otobüsü duraklarda bekleyen insanlardan duyuyor. Barlar, kulüpler ve parti salonlarını içeren kent yerleri artık güvenli değil. Fortaleza'nın kuzey komşusu ziyaret edilmesi en tehlikeli yer. Ciddi suçların bir sonucu olarak, insanlar şehrin farklı bölgelerinden uzak durdu.

Fortaleza, Brezilya, Belgeseli izle

Fortaleza, Brezilya, Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fortaleza Brezilya'nın eyaletlerinden biri olan Ceará eyaletinin başkenti. 2,55 milyon nüfusu ile Brezilya'nın en büyük 5. şehridir. 313 km² alanı kaplayan şehir ülkenin nüfus yoğunluğu en fazla olan şehridir. Vikipedi
Kuruluş tarihi: 13 Nisan 1726
Alan: 313,8 km²
Nüfus: 2,643 milyon (2018)
Belediye başkanı: Roberto Cláudio

8. Ciudad Victoria / Meksika ( 83.32)

Ciudad Victoria / Meksika ( 83.32)
Ciudad Victoria / Meksika

Ciudad Victoria, Meksika devletinin kuzeydoğu kesiminde yer almaktadır. Şehir, dünyanın en tehlikeli şehirlerinden biridir. Bir şehir her gün çok sayıda şiddet olayı bildiriyor. Ciudad Victoria’daki cinayet oranı 83.32. Uyuşturucu cinayetleri ve ilgili faaliyetler bu konuda önemli bir yere sahiptir.

Çok sayıda suç grubunun üyeleri çatışmalarda yer almakta ve kentte kan dökmektedir. Ayrıca karakollarda da olay gerçekleşti. Gezginlerden ayrıca güvenlik kaygıları için şehirden uzak durmaları isteniyor. Çetelerin farklı gezginlere kasabaya saldırdığı tespit edildi. Şehrin sınır devletleri kaçakçılık ve bununla ilgili faaliyetlerde büyük oranda yer almaktadır.

Ciudad Victoria , Belgeseli izle

 

Ciudad Victoria , Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ciudad Victoria, Meksika'nın Tamaulipas eyaletinin başkentidir. Şehrin nüfusu 2010 yılı itibarı ile 321,953'tür. Vikipedi
Rakım: 316 m
Alan: 188 km²
Hava durumu: 24 °C, Rüzgar yönü: Güneydoğu, Rüzgar hızı: 23 km/s, Nem: %74
Nüfus: 367.770 (2016) StatCan

9. Ciudad Guayana, Venezuela ( 80.28)

Ciudad Guayana, Venezuela  ( 80.28)
Ciudad Guayana, Venezuela

Ciudad Guayana, Venezuela  ( 80.28)

Ciudad Guayana, Bolivya'nın Venezuela kentinde bir liman kentidir. Şehrin başlıca turistik yerleri arasında milli parklar ve güzel şelaleler sayılabilir. Bu günlerde insanlar bu şehre seyahat ederken daha dikkatli olmalılar. Bunun arkasındaki sorun, orada güvenlik endişeleridir .

Venezuela, daha az ekonomik istikrarlı olduğunu bildirdi ve çoğu bölgedeki insanlar yoksulluktan muzdarip. Bu, gece boyunca yürümenin ve değerli şeylerin taşınmasının riskine işaret ediyor. Ülkenin cinayet oranı 100.000 kişi başına 80,28 olarak bildiriliyor. Kentteki insanların suçlu davranışlarını ortaya koyuyor.

Başka bir şey de, şehirdeki polis memurlarının tamamen güvenilir olmadıkları. Kolombiya'ya yakın bölgelerde çok sayıda ilaç işçisi ve kaçakçısı var. En iyi yol şehrin bu bölgelerinden uzak durmak. Cep telefonlarını veya kameraları halka açık yerlerde kullanmak daha da kötü bir fikir gibi görünüyor. Toplu taşıma araçlarında da hırsızlık ihtimali bildirilmiştir. Kentteki bütün bu şiddet onu evrendeki en tehlikeli yerlerden biri yapıyor.

Ciudad Guayana, Venezuela , Belgeseli izle

 

Ciudad Guayana, Venezuela , Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Ciudad Guayana, Venezuela'nın Bolívar eyaletinin başkentidir. Şehir, Orinoco ve Caroní nehirlerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. Şehrin nüfusu 2011 yılı itibarı ile 1,080,000'dir. Ciudad Guayana, Venezuela'nın en önemli limanlarından ve bölgenin en büyük endüstri merkezlerinden biridir. Vikipedi
Alan: 322 km²
Nüfus: 877.547 (2015) Birleşmiş Milletler
Hava durumu: 27 °C, Rüzgar yönü: Doğu, Rüzgar hızı: 3 km/s, Nem: %80
Alan kodu: 0286
Üniversite: Universidad Nacional Experimental Politécnica

10. Belem, Brezilya (71.38)

Belem, Brezilya (71.38)
Belem, Brezilya

Amazon giriş kapısı Belem Brezilya kuzey kesiminde aittir. Bu Portekiz, şehri 1916 yılında kurdu. Belem, sömürgeci özellikleri ve Amazon nehrine yakınlığıyla ünlüdür. Şehir, evrenin en önemli turizm destinasyonları olarak hayati bir rol oynar.

Bunların dışında, kentle ilgili acı gerçek, dünyanın en tehlikeli ülkeleri listesindeki varlığıdır. Cinayet oranının ve çeşitli suçların raporları bu gerçeğin kanıtıdır. Toplam nüfusun dışında, 100.000 başına cinayet oranı 71.38'dir. Bu son yıllarda kentteki şiddet olaylarının sayısı artmıştır.

Şehrin tadını çıkarmak için oraya gelen turistler de hırsızlık ve zorbalık tecrübesiyle tanıştı. Her zaman şehre yolculukta değerli şeyleri saklamamaları önerilir. Şehir Peru, Kolombiya ve Bolivya bölgeleri ile sınırı paylaşıyor.

Kokain ve uyuşturucu dağıtımı da kentteki şiddet oranının ardındaki bir sebep olarak hareket ediyor. Sakinleri uyuşturucu cinayetlerine ve diğer cinayet davalarına karışmak için kullanılıyor. Tarihi cazibe merkezlerine sahip kentin, dünyadaki şiddetli şehir etiketinde bilindiğine inanmak zor.

Belem, Brezilya, Belgeseli izle

 

Belem, Brezilya, Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Belem, Brezilya'nın Pará eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Bu şehrin nüfusu 2015 yılı verilerine göre 1,439,4561 olup metropol nüfusu 2,249,405'tir. Şehir 1616 yılında Portekiz Krallığı tarafından kurulmuştur. Ayrıca da Amazon'daki ilk Avrupa kolonisidir. Vikipedi
Nüfus: 143.474 (2010) Birleşmiş Milletler
Belediye başkanı: Zenaldo Coutinho