İtibarda Tasarruf Olmaz! Valinin 3. Makam Aracı İçin 1 Milyon 745 Bin Verildi

Samsun valiliğine daha önce biri sedan biri cip olmak üzere iki makam aracından sonra piyasa değeri 1 Milyon 745 Bin 320 TL değerinde bir makam aracı daha İçişleri Bakanlığınca gönderildi. Vatandaşa kemer sıkma konusunda telkinde bulunan ve kamudaki bütün yatırımları durdurun çağrısı yapan Cumhurbaşkanının bu lüksten haberi var mı? Bilinmiyor.

İtibarda Tasarruf Olmaz! Valinin 3. Makam Aracı İçin 1 Milyon 745 Bin Verildi

Samsun valiliğine daha önce biri sedan biri cip olmak üzere iki makam aracından sonra piyasa değeri 1 Milyon 745 Bin 320 TL değerinde bir makam aracı daha İçişleri Bakanlığınca gönderildi.
Vatandaşa kemer sıkma konusunda telkinde bulunan ve kamudaki bütün yatırımları durdurun çağrısı yapan Cumhurbaşkanının bu lüksten haberi var mı? Bilinmiyor.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları” ile ilgili genelgesi Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Bu genelgeye göre, “2019 yılında zorunlu haller dışında kamuya taşıt alımı yapılmayacak. Tasarruf tedbirleri kapsamında zorunlu haller dışında 2019 Yılı Yatırım Programı’na yeni proje alınmayacak.” denilmişti. Ancak Samsun Valisi Osman Kaymak’a alınan piyasa değeri 1 milyon 668 bin lira olan makam aracı görenleri şaşkına çevirdi.

3 Tane Makam Aracı Var 

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın kullandığı piyasa değeri 350 ila 400 bin lira değerinde değişen Mercedes S350 makam aracının sürekli arızalanması ve maliyet oluşturması gerekçesiyle, İçişleri Bakanlığı yeni bir makam aracı gönderdi.

Aracın; piyasa değeri 1 milyon 745 bin 320 lira olan Auidi A8 L model otomobil olduğu öğrenildi. Biri jip olmak üzere 2 makam aracı bulunan Osman Kaymak’ın, makam aracı sayısı böylelikle 3’e çıktı.
Osman Kaymak, önceki vali İbrahim Şahin’in merkeze çekilmesinin ardından 2017 yılı Haziran ayından itibaren Samsun’da görev yapıyor.