İstanbul Seçiminin Kilit Partisi Saadet Partisi Olabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerinin İptali sonrası yapılan bir çok kamuoyu yoklamasında hem Millet İttifakının Adayı Ekrem İmamoğlu Hemde Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım oylarını muhafaza ediyor. 31 Mart seçimlerinde 103 Bin oy alan Saadet Partisi oylarının belirleyici olacağı belirtiliyor.

İstanbul Seçiminin Kilit Partisi Saadet Partisi Olabilir

İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerinin İptali sonrası yapılan bir çok kamuoyu yoklamasında hem Millet İttifakının Adayı Ekrem İmamoğlu Hemde Cumhur İttifakının adayı Binali Yıldırım oylarını muhafaza ediyor. 31 Mart seçimlerinde 103 Bin oy alan Saadet Partisi oylarının belirleyici olacağı belirtiliyor.

AK Parti, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararı ile İstanbul'da yenilenecek seçimler için çalışmalarına hız verdi. Seçim stratejisini belirlemeye çalışan AK Parti'de İstanbul seçimlerinin yine bıçak sırtı bir yarışa sahne olacağı tespiti yapıldı ve Saadet Partisi'nin oylarının sonucu değiştirebileceği değerlendirmesinde bulunuldu.

 

Anket Sonuçları Kafa Kafaya Çıkıyor

Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; "YSK'nın yenileme kararı aldığı İstanbul seçimleri için AK Parti'de 'tek bir oyun bile boşa gitmemesi' üzerine strateji yürütülüyor.

Kamuoyu yoklamalarından yola çıkarak; İstanbul seçimlerinin yine bıçak sırtı bir yarışa sahne olacağı tespiti yapılırken, 31 Mart'ta 103 bin oy alan Saadet Partisi seçmenin 23 Haziran'daki tercihi, seçim sonucunda büyük rol oynayacak" dendi.

Ayrıca seçimin sonucunu ittifak dışı partiler ve sandığa gitmeyenler belirleyecek değerlendirmesi de yapıldı.

 

Anket Sonuçlarına Göre Saadet Seçmeni Kimi Desteklese O Kazanıyor

"AK Parti'nin yaptırdığı kamuoyu yoklamalarında, Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki adaylık yarışı 31 Mart'takine benzer bir oy oranı ile sürüyor.

31 Mart'ta sandığa giden seçmenlerin yüzde 80'den fazlası tercihi değiştirmeyeceğini dile getirilirken, Saadet Partisi'ne oy veren seçmenlerin tercihinin ise ancak 'Aday çıkarmama' durumunda değişeceği belirtiliyor.

 

İttifak Dışı Bazı Sol Partiler Adayını İmamoğlu Lehine Çekti

23 Haziran seçimleri için DSP, TKP ve diğer bazı küçük partiler ve bağımsız adaylar İmamoğlu lehine adaylarını çektiklerini açıklamışlardı.

 

Gökçınar'ın Oğlu Ankara'dan Gelen Talimat İle İşten Çıkarıldı

Milli Gazete'nin haberine göre Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun Borsa İstanbul'daki işine de son verildi.

Kurum müdürlerinin Gökçınar'ın oğluna "Biz senden memnunuz ama Ankara'dan talimat var.

Yapacak bir şey yok" dedikleri iddia edildi.Konuya ilişkin Saadet Partisi'nden yapılan açıklamada, "Son zamanlarda Saadet Partisi mensuplarına çeşitli kurumlarda uygulanan mobbing ve işten çıkarma aralıksız devam ediyor.

Son olarak Saadet Partisi İBB adayı Necdet Gökçınar’ın Borsa İstanbul'da uzman yardımcısı olarak çalışan oğlunun işine son verilmiştir.

Alınan bu kararın siyasi olduğu aşikardır.

Bu ve buna benzer kararların hiç biri Saadet Partilileri inandıkları yoldan geri çeviremeyecektir" denildi. 
 

AKP, Bu Kararın Ardından Saadet Partisi Seçmeninin Gönlünü Alabilecek mi?

AKP'ye oy verme konusunda zaten çekingen duran Saadet Partisi seçmeni özellikle seçim döneminde bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "Saadet Diye Bir Particik Var" söylemi Milli Görüş camiasında derin yara açmış ve günlerce gündemden düşmemişti. 

Şimdi ise Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işine Ankara'dan gelen bir talimat ile son verilmesi iktidar ile Saadet Partisi arasında olması muhtemel bir yakınlaşma hakkında son umutların da tükenmesine yol açtığı konuşuluyor.