Irak Sınırında Nöbet Tutan Mehmetçik'e Hain Saldırı, 4 Şehit 6 Yaralı

Irak sınırında görev yapan Mehmetçiğe hain saldırı, Sınırda sürekli teyakkuzda olan Mehmetçik yürüttüğü operasyonlarda 4 şehit verdi, 6 Yaralımız var.

Irak Sınırında Nöbet Tutan Mehmetçik'e Hain Saldırı, 4 Şehit 6 Yaralı

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Irak sınırında yürütülen operasyonlarda 4 askerimiz şehit oldu, 6 askerimiz yaralandı. Bölgede terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor.

MSB Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada Türkiye-Irak sınır hattında devam eden operasyonlar kapsamında dün teröristlerle çatışma çıktığı belirtildi. 

Irak Sınırında Şehit Olan Erler 
Irak sınırında görev sırasında şehit olan erlerin isimleri belli oldu, Görevli şehit olan erlerin isimleri.

Piyade Er: Erhan ÇİYAPUL
Piyade Er: Murat ŞAHİN
Piyade Er: Şevket ÇETİN
Piyade Er: Yener KIRIKÇI

 

Çatışmada 4 Şehit 6 Yaralı 

Çatışmada 4 askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı ifade edilirken, 4 şehitten 2'sinin yaralı olarak kaldırıldıkları hastanedeki müdahalelere rağmen kurtarılamadığı kaydedildi.

Teröristlerin hava harekatı ve bölgedeki ateş destek vasıtaları ile yoğun ateş altına alındığı aktarılan açıklamada, bölgede operasyonların devam ettiği bildirildi.

Açıklamanın devamında, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verildi.