İnstagram (LİKE) Beğeni Gizleniyor / Artık Kimse Göremeyecek 

İnstagram Kullanıcılarının beğeni peşinde koşmasını istemeyen İnstagram yetkilileri, 'gizli beğeni' özelliğini test ediyor. Testler tamamlandıktan hemen sonra yayınlanacak

İnstagram (LİKE) Beğeni Gizleniyor / Artık Kimse Göremeyecek 

Instagram üzerinde tersine mühendislik çalışmaları yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Jane Wong, şirketin gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. 
Wong, "Instagram, kullanıcılarının ne kadar beğeni aldıklarından ziyade, ne paylaştıklarına odaklanmalarını tercih ediyor" dedi. 

 

instagram beğeni

​Teknoloji sitesi Verge'e konuşan bir Instagram yetkilisi ise şirketin bu özellik üzerinde uzun süredir düşündüğünü söyledi.  

Söz konusu özellik kullanıma girdiğinde bir gönderinin ne kadar beğeni aldığını gönderi sahibi hariç kimse görüntüleyemeyecek. 

Instagram, beğeni sayısını gizleyerek hem kullanıcıların böyle bir rekabet içine girmemesini hem de daha fazla gönderi paylaşmasını sağlamayı amaçlıyor. 

 

İnstagram Neden LİKE Gizlilik Politikasını Değiştiriyor?

İnstagram kullanıcılarının beğenilerini sadece paylaşan görecek yeni LİKE kararı ile instagram üzerinden paylaşımlar yaparak kazanç elde edenlerin önüne geçmeyi planlıyor, İnternet üzerinde takipki kasma hizmeti verenler ve çeşitli paylaşım yaparak reklam yapan kişilerin İnstagram kazancını düşürdüğü bilinmektedir.