İmamoğlu'nu Destekleyen Ünlü İsimler Bir Bir Kayıt Altına Alındı

Ekrem İmamoğlu'na destek amacı ile sosyal medya hesaplarından destek mesajı yayımlayan ünlü isimlerin yazıldığı bir liste Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanının bireysel hesabında paylaşması başta sanatçılar ve halk arasında endişeye sebep oldu söz konusu liste ile ne amaçlandığı hakkında net bir bilgi ya açıklama yok

İmamoğlu'nu Destekleyen Ünlü İsimler Bir Bir Kayıt Altına Alındı

Ekrem İmamoğlu'na destek amacı ile sosyal medya hesaplarından destek mesajı yayımlayan ünlü isimlerin yazıldığı bir liste Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanının bireysel hesabında paylaşması başta sanatçılar ve halk arasında endişeye sebep oldu söz konusu liste ile ne amaçlandığı hakkında net bir bilgi ya açıklama yok.

Ne Olmuştu? 

Millet İttifakının Adayı Ekrem İmamoğlu'nun kazandığı ancak seçimden 17 gün sonra oturabildiği koltukta ise sadece 19 gün oturabilmiş ardından seçim iptal edilmiş ve büyükşehir belediyesine kayyum atanmıştı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul valisi Ali Yerlikaya Kayyum olarak atanmış ve yerlikaya vakit kaybetmeden İmamoğlu'ndan boşalan koltuğa yerlerşmişti. 

 

Cumhurbaşkanlığına Bağlı Kurumdan Kayıt Notu Paylaşıldı

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi, Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçıların listesini "Kayıt" notuyla paylaştı.

Safi'nin paylaşımı Twitter kullanıcılar tarafından tepki topladı.

YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından yaptığı konuşmada Ekrem İmamoğlu "Artık herkes konuşacak, sanatçılar konuşacak" çağrısında bulunmuştu.

Ekrem İmamoğlu'nun çağrısına sanatçılar, sosyal medyada #herşeygüzelolacak etiketiyle yaptıkları paylaşımlarla destek verdi.

Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi ise İmamoğlu lehinde paylaşımda bulunan ünlerin listesini sosyal medyadan "Kayıt" notuyla paylaştı.

Muhammet Safi daha sonra gelen tepkiler üzerine hesabını korumaya aldı.