Huawei Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

Huawei Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür / 15 Adımda Huawei Telefonların donma sorunu çözümü / 15 Adımda huawei telefonlarda optimizasyon nasıl yapılır

Huawei Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür

Huawei Telefonlarda Donma Sorunu Nasıl Çözülür / 15 Adımda Huawei Telefonların donma sorunu çözümü / 15 Adımda huawei telefonlarda optimizasyon nasıl yapılır

1) Cihazı kullanırken bataryanın %20'den fazla olduğundan emin olalım. Bataryanın gücü düşük olduğu zaman, cihazının performansı bataryanın daha uzun süre dayanması ve telefonun korunması adına kısılacaktır. Telefonunu şarj ettikten sonra telefonunun performansının halen düşük olup olmadığını kontrol etmeni önermekteyiz.

2) 3. parti telefon yönetim uygulamalarını lütfen telefonundan kaldıralım. Eğer 3. parti telefon yönetim uygulamaları telefonunda yüklü ise bu uygulamaları kaldır ve tekrar dene. Genellikle bu tarz yazılımlar telefonun kendi yöneticisiyle çelişmektedir. Sonuç olarak, telefonda donmalara neden olmaktadır.

3) Telefonun resmi EMUI ve Android versiyonlarının kullanıldığından emin olalım. Eğer telefonunda rootlama (yetkili olunmayan işlemler için izin verme) işlemi gerçekleştiyse, orijinal versiyonuna geri döndürelim.

4) Arka planda çalışan uygulamaları kapatalım. Telefonunun arka planında çalışan uygulamaların fazla olması, telefonunda kasmalara neden olabilir. Kare tuşuna basarak arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsin.

5) Telefonu yeniden başlatalım. Eğer telefonun uzun bir süre kapanmadıysa, çok fazla veri ön bellekte depolanmıştır ve telefonun uygun bir şekilde çalışmasını engellemektedir.

6) Telefon Yöneticisini kullanarak telefon ayarlarını değiştirelim. ''Otomatik Başlat'' seçeneğine basıp, otomatik olarak başlatılmasını istemediğin uygulamayı devre dışı bırakalım. ''Optimize Et'' seçeneğine basıp cihazın ön belleğini temizleyelim.

7) Aynı anda birçok indirme yapmaktan ve dosya kopyalarını depolamaktan kaçınalım. Arka planda devam eden indirmeler veya dosya kopyaları sistem kaynaklarını gereksiz yere kullanmakta olabilmektedir.

8) Telefonunun çalışırken gereksiz hafıza kullanımının önünü geçmek adına telefonunun hafızasını zamanında temizleyelim.

9) Eğer telefonunun microSD kart depolamayı destekliyorsa, micro SD kartını çıkartıp tekrar takalım veya microSD kartının hafızasını temizleyelim. Eğer microSD kartınının içinde birçok dosya varsa veya microSD kartının kalitesi yüksek değilse, kartın dosyaları okurken sistemde donmalara sebep olabilir.

10) Veri ağının veya kablosuz ağ bağlantının stabil ve güçlü olduğundan emin olalım. Bağlantının stabil olmadığı durumlarda internet üzerinden izlenen online (çevrimiçi) videolar veya dinlenen müzik telefonun performansını düşürebilmektedir.

11) Kullanılan uygulamalardaki en son güncellemeleri yapalım. En son güncelleme uygulamaların ve telefonunun performansını optimize edecektir.

12) Varsa sistem güncellemesini yapalım.

13) Gereksiz bildirimleri zamanında temizleyelim.

14) Kullanılmayan uygulamalar için gelen bildirimleri devre dışı bırakalım. Ayarlar > Uygulamalar ve Bildirimler > Bildirim Yönetimi adımlarını takip ettikten sonra uygulamayı seçip ''Bildirimlere İzin Ver'' seçeneğini kapatalım.

15) Telefonu şarj esnasında kullanmamaya özen gösterelim. Şarj esnasında kullanılan telefonlar aşırı ısınabilmekte ve telefonda arızalara veya siyah ekrana neden olabilmektedir.