Hdp Eş Başkanı Temelli'den Leyla Güven açıklaması

Çağrımız bütün Dünya'ya Anneler daha fazla acı çekmesin, Bir anne daha ağlamasın diyen Sezai Temelli, partisinin grup toplantısında konuşuyor,

Hdp Eş Başkanı Temelli'den Leyla Güven açıklaması
Hdp Eş Başkanı Sezai Temelli Grup Konuşması

Hdp'nin sesi her yerde susmayacağız susturmayacağız diyen sezai temelli bu kampanyayı başka ülkede yapsak osca ödülü alır dedi. Cumhur ittifakı topu ile tüfeği ile bizim önümüze engeller çıkardı diyen temelli, Kanunsuzluklar ile dolu bir seçim yapıldığını söyledi, Ysk almış olduğu kararlar ile tarihin kara lekesine adını yazdırdı.

174 gündür Leyla Güven açlık grevinde. Güven 174 gündür adalet için bedenini açlığa yatırmış durumda. Cezaevlerinde binlerce tutsak açlık grevinde. Tablo bu denli vahimken hala büyük bir sessizlik bizi kuşatmaya devam ediyor.Bu sessizliği yırtmalıyız. Bu sese kulak verilmeli. Hiçkimse bu talebe 'meşru değildir' diyemez.5 Nisan'dan sonra hergün yeni bir hukuksuzluk eklendi. Nasıl ki bu ülkeden kayyımları süpürdük attık, tecride de son vereceğiz. Artık bu sesi duyun!

Seçimin Biteli 1 Ay Oldu Ama Meclis Hala Çalışmıyor 

Seçimleri geride bırakalı 1 ay oldu. 1 aydır meclis çalışmıyor. Meclisi halktan kaçırıyorlar. Korktukları hakikatin sesidir. HDP'nin sesi her yerdedir. Susmayacağız, susturamayacaksınız.

YSK da kendini geliştirmiş. Türkiye demokrasisinin kara sayfasını yazdılar. YSK almış olduğu kararlarla o utanç sayfasına adını yazdırdı. Hala seçim sonuçlarına karar vermediler. İstanbul kararını verdi. İstanbul'da AKP-MHP bloğu kaybetti. Hala şaibe arıyorlar. Şaibe arıyorlarsa 24 Haziran'a bakın. 

İstanbul'da Kaybeden Cumhur İttifakı Oldu 

Temelli: İstanbul'da AKP-MHP bloğu kaybetti31 Mart seçimlerinden ders çıkarmaları gerekiyor. Bunlar 31 Mart seçimlerinin acısını çıkarmanın peşinde. İktidar bütün bu yaptıklarıyla kaybetti. Geride enkaz bıraktılar. Bu enkazı toplumcu belediyecilikle ortadan kaldıracağız.