Harran'da Elektrik Akımı 5 Çocuğu Öksüz Bıraktı 

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden anne, Geride 5 öksüz bıraktı.  Harran'da Elektrik Akımı 5 Çocuğu Öksüz Bıraktı 

Harran'da Elektrik Akımı 5 Çocuğu Öksüz Bıraktı 
Elektrik akımına kapılan kadın

39 Yaşında 5 çocuk annesi olan Sabiha Karak elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti, Geride 5 öksüz çocuk bırakan Sabiha Karak sevenlerini üzdü.

Olay: Şanlıurfa'nın Harran ilçesine bağlı Bellitaş Mahallesi'nde meydana geldi elektrik akımına kapılan 39 yaşındaki 5 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti.

İddialara göre elektrik kaçağına kapılan 5 çocuk annesi Sabiha Karak olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye götürülen Karak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sabiha Karak’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

 

Elektrik Akımı Nedir? 

Bir elektrik devresinin iki gereksinimi karşılanırsa, şarj harici devre boyunca akacaktır. Bir akım olduğu söylenir - bir şarj akışı. Kelimesini kullanarak akım şarj taşınıyor - bu bağlamda sadece bir şey teller oluyor ister ki, kullanmaktır. Ancak akım, sayısal olarak ölçülebilen ve ifade edilebilen fiziksel bir niceliktir. Fiziksel bir miktar olarak akım , yükün bir devre üzerindeki bir noktadan geçtiği hızdır. Aşağıdaki şemada gösterildiği gibi, bir devredeki akım, bir t'nin bir zaman diliminde bir telin kesitinden geçen yük Q miktarının ölçülebilmesi halinde belirlenebilir. Akım, sadece ücret ve zaman miktarının oranıdır.