Google Hizmet Kalitesi Düşünce Çöküşe Geçti 

Google yayın politikası ve kalitede düşüş yaşanınca İnternet kullanıcıları farklı arayışlar içerisine girdi, Yandex ve Bing rövanşta.

Google Hizmet Kalitesi Düşünce Çöküşe Geçti 
Google logosu

Google son günlerde uyguladığı yanlış kullanım politikası ile kullanıcılarını kaçırmaya başladı, Abd internet devi yerini yandex ve bing gibi arama motorlarına kaptırıyor, İnternet yayıncıları ve İnternet kullanıcıları sosyal medya ( Facebook, Twitter, İnstagram ) hesaplarında Google'un yayın politikasına isyan etti, Neden İnternet kullanıcıları Google'dan kaçıyor?

Youtube Hesabım Kapatıldı

1: Youtube Hesapları Kapatılıyor

İnternet haber sitesi devleri artık haberleri youtube hesaplarından paylaşmak yerine dailymotion gibi farklı video paylaşım sitelerini tercih ediyor, Neden youtube değilde dailymotion? Youtube'da bir haber sitesinin taciz veya tecavüz haberi veya buna benzer canlı bomba veya asayiş haberlerine ait videoları youtube hesaplarında yayınladıkları zaman hesapları kapatılıyor ve haber sitesine eklemiş oldukları videoların hepsi bir anda kullanılmaz hale geliyor, Buda internet haber siteleri için oldukça sıkıcı ve ziyaretçi kaybetmeye yönelik bir durum oluyor. Bundan dolayı internet haber siteleri Youtube gibi bir emek düşmanı video paylaşım platformu yerine dailymotion gibi siteleri tercih ediyor.

İflasın Başlangıçı


2: Google Analytics Sunucusu Çok Geç Cevap Veriyor

Google Analytics İnternet yayıncıları için tasarlanmış ziyaretçi davranışlarını ve günlük ziyaretçi sayısını ölçen bir yapıdır, İnternet haber sitesi sahipleri veya bir portal, e-ticaret gibi kullanıcıların yoğun ziyaret ettiği sitelerin bir çoğu ziyaretçilerini takip edebileceği bir yapı muhakkak kullanmaktadır, "Google Analytics" çok ağır çalışması ile yerini "Yandex Metrica"ya kaptırdı, İnternet yayıncıları Yandex Metrica ile anlık olarak sitedeki ziyaretçileri takip edebiliyor ve ziyaretçi kaynağına göre çalışmalar düzenleye biliyor.

Hognmenos İşletim Sistemi


3: Huawei Playstore'un Sonunu Hazırlıyor

Dünya'nın en çok kulanılan 2. telefonu haline gelen Huawei milyonlarca kişi tarafından satın alındı, Milyonların harcadığı parayı bir anda hiçe sayıp kendi çıkarına göre Artık bundan sonra Huawei android işletim sistemini kullanmayacak demesi Dünya genelinde Google'un aslında insanların zarar etmesini çok umursamadığını kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ettiğini alenen gösterdi, Çok hızlı bir seçilde Huawei kendi işletim sisteminin beta sürümünü yayınladı, Önümüzdeki günlerde Yandex store açılıp Google Play Stor'u yok edeceğe benziyor. Not: Huawei milyonlar tarafından kullanılıyor işletim sisteminin değişmesi demek Google'un Yüzde 35 oranda kullanıcı kaybetmesi anlamına geliyor.