Gazeteci Hasan Ray Mirdesilerin Yardımlaşmasını Kaleme Aldı

Aşiret denilince herkesin aklına televizyonlarda anlatıldığı gibi geniş araziler, ağalar, silahlar ve lüks yaşantı gelir.Aynı soydan gelen birçok ailenin kan bağından oluşan yapıya verilen isim olan aşiret; bir topluluktan ibarettir. Bu topluluk içerisinde çiftçisi, esnafı, eğitimcisi, öğrencisi, işçisi ve iş adamı kısacası her gruptan insanı bulmak mümkündür.

Gazeteci Hasan Ray Mirdesilerin Yardımlaşmasını Kaleme Aldı

Tamamen kan bağına dayanan bu Yapı içerisinde tarihten bu yana süregelen bir dayanışma vardır. Bu dayanışma kendisini başta zor günlerde gösterir. Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyayı esarette altına alan koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan kararlardan olan evde kal çağrılarından dolayı evde kalan ancak maddi imkanları kısıtlı olan vatandaşlar çeşitli kurum ve kuruluşlardan destek alıyor.

Bu kurum ve kuruluşlar maddi imkanları kısıtlı olan vatandaşların hem nakit hem de gıda gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Uluslar arası yardım dernekleri ve yerel derneklerde devletin yanında olduklarını göstermek adına bu faaliyetlere devam ediyor.

Yerel dernekler arasında daha önce eşine rastlanılmayan bir çalışma kendisini gösterdi. Bu çalışmanın mimarı Mirdesili iş adamları ve bu çalışmanın mimarı olan gençlerdir. İş adamlarının finansmanını karşıladığı yardım kolilerini Mirdesili gençler imece usulü sırayla kapılarında ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. 

Mirdesi Aşiretine mensup işadamları  oluşturdukları bir havuz sistemi ile aşirete mensup yüzlerce aileye gıda kolisi hazırlayarak tam anlamıyla bir dayanışma örneği sergiledi. Devlet tarafından yapılan çağrılara sessiz kalmayan Mirdesili iş adamları bir kez daha devletin ve milletin yanında olduklarını ortaya koydu.

Sadece kendi akrabalarıyla sınırlı kalmayan Mirdesiler, yardıma muhtaç diğer vatandaşların da yardımına koştu. Mirdesiler bu çalışması ile tarihten bu yana sürekli olarak düşkünlerin yanında olduklarını bir kez daha ortaya koydu.

Mirdesili İşadamlarına ve organizasyonda emeği geçen bütün Mirdesili gençlere Şanlıurfa adına teşekkür ediyorum…İlginizi çekecek diğer mirdesi haberleri

Mirdasiler Telekonferans yöntemiyle toplantı yapmaya başladı
Başkan Demir'den Bütün Mirdesilere Birleşme Çağrısı
Siverek Mirdesiler Derneğine Hayırlı Olsun Ziyareti
Mırdesiler Derneğinde Kış Aylarının Gelmesi İle Birlikte Toplantılar da Başladı
Şanlıurfa Mirdesileri Haftalık Toplantılarına Devam Ediyor
Mirdesi aile büyüklerinden gençlere tarihi nasihat
Mirdesi aşiretinden Esin ailesi akrabalarını ağırladı
Mirdesilerin Çarşamba Günü Etkinliği Sıra Gecesine Döndü
Aile Bireylerinin Bir Birini Tanıması İçin Mirdesilerden Alkışlanacak Hareket
Gazeteci Hasan Ray Mirdesilerin Yardımlaşmasını Kaleme Aldı