Fatih Bucak Ağır Cezada Yargılanıyor / Tutuklanacak mı? 

Fatih Bucak AK Partili meclis üyesi Nusret Kaya'yı darp ettiği iddiası ile dün Şanlıurfa emniyet müdürlüğünde verdiği ifadeden sonra Şanlıurfa adliyesine sevk edildi

Fatih Bucak Ağır Cezada Yargılanıyor / Tutuklanacak mı? 

Fatih Bucak AK Partili meclis üyesi Nusret Kaya'yı darp ettiği iddiası ile dün Şanlıurfa emniyet müdürlüğünde verdiği ifadeden sonra Şanlıurfa adliyesine sevk edildi,

Şanlıurfa adliyesinde ağır cezada yargılanacağı haberin ancak ulaşabildik.

İddialara göre Chp Siverek belediye başkan adayı Fatih Bucak mahkemenin ardında tutuklanarak davasının devam edeceği iddia edildi. 

Neler Yaşanmıştı? 

 

İddiaya göre, AKP Siverek belediye meclis üyesi Nusret Kaya sosyal medya hesabı üzerinden CHP Siverek Belediye başkan Adayı Mehmet Fatih Bucak'a hakaret etti. 

Kaya'nın sosyal medya hesabında "31 Mart'ta senin g...ne teneke bağlayıp buralardan göndereceğiz" şeklinde bir mesaj yayınlamış. 

Bu mesajı gören Bucak seçim günü okulları dolaşırken karşı karşıya geldiği Nusret Kaya'ya sadırarak darp etmiş ve olay yerinde bulunan güvenlik güçlerince gözaltına alınmıştı. 

Gözaltına alınan Belediye Başkan Adayı Bucak bir süre sonra tutuklanmak üzerek mahkemeye sevk edildi.

Yargılanmasına Şanlıurfa'da devam edilen Bucak'ın Tutukı mu? Yoksa Tutuksuz mu? Yargılanacağı belirsizliğini korurken, aile ve çevresi tarafından medya mensupları adliyeye yaklaştırılmıyor. 

 

Bucak Serbest Bırakıldı

Tutuklanması beklenen Siverek Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Bucak çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı