Eurovision Yarışmasında Filistin Bayrağı Şoku 

Bu yıl İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İsrail'e büyük şok yaşatıldı, Yarışmaya katılan ünlü sanatçı Madonna'nın Dansçısı Filistin Bayrağıyla Sahneye Çıktı

Eurovision Yarışmasında Filistin Bayrağı Şoku 
Filistin bayrağı Eurovision 2019 yarışmasında

Eurovision Şarkı Yarışması'nda kazanan Duncan Laurence'ın seslendirdiği Arcade şarkısı ile Hollanda oldu. Yarışmaya "Filistin" yazılı bayrak açan İzlanda damga vurdu.

İsrail'de Düzenlenen Eurovision Yarışmasına 25 Ülke Katıldı 

Her yıl onlarca ülkenin katıldığı, Türkiye'nin bu yıl da katılma talebinde bulunmadığı ve dünya üzerinde milyonlarca seyircinin takip ettiği Eurovision Şarkı Yarışması'nın finalinde 26 ülke sahne aldı. Performansların tamamlanmasının ardından izleyiciler için başlayan oylama işlemi bitti.

Eurovision 2019

Tel Aviv'de Madonna'ya Boykot Çağrısı 

Madonna, dünyanın dört bir tarafından yapılan boykot çağrılarına rağmen sahne aldığı Tel Aviv'deki Eurovision finalinde oylama öncesi 2 şarkı seslendirdi.

 

Eurovision 2019 world

Dansçı Filistin Bayrağı İle Show Yaptı 

Oylamalar sürerken final programında sahneye Madonna çıktı. Madonna, popüler şarkısı 'Like A Prayer'ı görkemli bir kareografi eşliğinde seslendirdi. Madonna'nın dansçısının arkasındaki Filistin bayrağı dikkat çekti.

Duncan Laurence Arcade Şarkısı Dinle

Duncan Laurence Arcade Şarkısı Dinle 

2019 Eurovision Kazananı 

Eurovision Şarkı Yarışması'nda favori gösterilen Hollanda'dan Duncan Laurence şarkısı Arcade ile sahne aldı. Finale katılan ülkeleri, iki yarı finalde üst tura çıkmaya hak kazanan 10'ar ülkenin yanı sıra her sene doğrudan katılma hakkına sahip beş ülke ( Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, İspanya) ve ev sahibi İsrail oluşturdu.