Erdoğan; İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi Durumunda Kesin Kazanırız

Uzun tartışmalara sebep olan ve Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu'nun az farkla kazandığı İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itiraz sonuçlanmadan Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerin yenilenmesi durumunda kesin bir biçimde kazanacaklarını iddia etti

Erdoğan; İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi Durumunda Kesin Kazanırız

Uzun tartışmalara sebep olan ve Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu'nun az farkla kazandığı İstanbul seçimlerine yapılan olağanüstü itiraz sonuçlanmadan Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerin yenilenmesi durumunda kesin bir biçimde kazanacaklarını iddia etti.

 

CHP Mağdur Rolü Üstlenerek Daha Fazla Oy Alabilir

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre siyasi kulislerde İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin, AK Parti açısından ‘risk’ oluşturacağı ve CHP’nin mağdur rolünü üstlenerek, daha yüksek oy olabileceği iddiaları gündem oluşturmaya devam ediyor.

AK Parti cephesinde de, seçim yenilenmesi konusunda farklı görüşler dile getiriliyor. Seçimlerin yenilenmesinin yaşanan ekonomik olumsuzluklar sebebiyle sonucu değiştirmeyeceği görüşünün yanı sıra, AK Parti’nin seçimlerden başarı ile çıkacağını düşünenler de bulunuyor.

 

Sonuç Ne Olursa Olsun Saygı Göstereceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, AK Parti’nin İstanbul seçimlerinin iptal edilmesine yönelik YSK’daki süreci yakından takip ediyor. YSK’daki gelişmelerle ilgili kurmaylarından sık sık bilgi alan Erdoğan, son bir hafta içinde yaptığı toplantılarda da İstanbul seçimlerinin iptal edilmesi konusunda ‘ümitli’ olduğunu, ancak ne karar çıkarsa çıksın buna saygı duyacaklarını dile getirdi.

 

1 Kasım Seçimlerinde de Kaybedeceğimiz Söylenmişti Ama Ben Kazanacağımıza İnanmıştım

Kamuoyunda, seçimler yenilense bile AK Parti’nin bir defa daha kaybedeceği değerlendirmeleri yapıldığını hatırlatan Erdoğan, kurmaylarına 7 Haziran 2015’te yapılan genel seçimleri hatırlattı. Edinilen bilgilere göre Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bazı arkadaşlar seçimler yenilerse, AK Parti’nin daha kötü oy alacağını veya kaybedeceğini düşünüyor ama ben buna katılmıyorum. 7 Haziran 2015 seçimlerini hatırlayın. O süreçte, parti içinden birçok kişi de dahil, seçimin yenilenmesini istememiş, koalisyonla yola devam edileceğinin daha doğru olacağını dile getirmişti. Ama ben o gün de vatandaşın tepkisini görmüştüm. Yani seçim olursa tek başımıza iktidar olacağımız görünüyordu. Bugün de İstanbul’da aynı şeyi görüyorum. Seçim tekrarlanırsa seçimleri kazanacağımıza yüzde yüz inanıyorum.”

 

Faik Öztrak, Sandıktan Onlar Çıkana Kadar Seçim Yapmaya Devam mı? Edecekler

“İstanbul Büyükşehir Belediye koltuğundan seçimle kalkmayı kabullenemiyorlar.

Hukuk bir hakkın suistimalini korumaz. Bahçeli’nin içini rahat ettirmek için oyların tamamını bir de kendisine saydırmak gerekiyor.

Millet, Ekrem İmamoğlu’nu belediye başkanı seçti.

Bunu kabul etmeleri ve içlerine sindirmeleri lazım" diyen Öztrak, "Yoksa sandıktan bu beyler çıkana kadar milletin önüne sürekli sandık mı getirilecek?

Sandıktan çıkan sonucu, milletin iradesini siyasi mühendislikle masada değiştirmenin peşindeler.

Bunu bir kere 7 Haziran-1 Kasım arasında yaptılar. O arada millete büyük sıkıntılar yaşattılar.

Maşeri vicdan sandıkla gelenin, sandıkla gitmek istememesinden rahatsız olur.

Sayın Bahçeli, aslında milletin ne dediğinin sizin için önemi yok, oyunun kurallarını beğenmiyorsunuz, kendi aranızda tek kale maç yapın.

Demokrasilerde oyunun kuralı bellidir, sandıkla gelen sandıkla gidecektir" ifadelerini kullandı.