Ekrem İmamoğlu Çok Gizli Bilgileri Dünya'daki Çeşitli İstihbarat Servislerine Sattı İddiası

Chp İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'un kritik bilgilerini Dünya'daki özel istihbarat servislerine sattı, Bunu iddia eden bir ak partili

31 Mart seçimlerini önde bitiren Millet İttifakının adayı Ekrem imamoğlu, göreve gelir gelmez ilk icraatlarından biri belediyenin veri tabanını kopyalayıp bir kopyasını yanına almak olmuştu.

Veri kopyalama tamamlanmadan yargıdan yürütmeyi durdurma kararı çıkmış ve İmamoğlu'nun kopyasını almak istediği veriler yarım kalmıştı. 

Analizmerkezi adında bir internet haber sitesini yöneten Fatih Tezcan sosyal medya hesabından Ekrem İmamoğlu'nun Şoförlerinden birisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kopyalanan verilerinin 963 sayfasının İngiliz istihbarat örgütü MI6'ya sızdırıldığını iddia etti.


Tezcan Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada " Korkunç bir yanlışın içerisindesiniz diyorum. 

İstanbulun denizaltılar tarafından vurulmasına kadar alınmayan bir istihbarat kalmadı diyorum. 

Bir iddiaya göre geçen gün İmamoğlu'nun Şoförlerinden biri bir AVM'de 963 sayfa veriyi bir flaş bellekte İngiliz İstihbarat Örgütü MI6 ajanlarından birine ismi bizde mahfuz verdi bile.

Türkiye'den işbirlikçi kadın var! 

Bilgiler gitti bile! 

963 Sayfa bilgi gitti bile, İhtilaf devletleri bizi ilk işgal ettklerinde ne yapmışlar? 

Gelmişler Belediyenin bilgilerini çalmışlar!

Ekrem İmamaoğlu göreve geldi ne oldu hemen ertesi gün bilgileri kopyalama dışardan alma falan filan yetki,

Arkadaşlar işgal ediliyorsunuz! 

İşgal ediliyoruz! 

Sonra demedi demeyin!

"Ben devrimciyim, siz devrimci değilsiniz!" 

Biz devrimciler neler olduğunu anlıyoruz. 

Bunu size anlatmak zorundayız. 

Yaptıkları şey bir devrim.

Başaramazlarsa sonraki adım darbe ve iç savaştır sonra biliyordun neden demedin demeyin"

Şeklinde bir açıklama yaptı. 

Tezcan, Balyoz soruşturması ve dönemin TBMM başkanı Bülent Arınç'a suikat planı soruşturmaları çerçevesinde devletin en mahrem ve en stratejik bilgilerinin tutulduğu adeta devletin beyni olan "Kozmik odalara" girildiğinde herhangi bir tepki göstermemişti.

Fatih Tezcan'ın söylediklerinden anlaşılan belediyede yapılan işler verilen ihaleler yapılan ödenekler ve benzeri yüzeysel bilgiler devletin Kozmik Odalarında bulunan bilgilerden daha önemli tepkilerine sebep oldu.

Sosyal medya üzerinden videoya tepki gösteren vatandaşlar belediye başkanının veri sızdırmak gibi bir niyeti olsa neden bütün veri tabanını kopyalasın ki zaten adamın bütün verilere ulaşma ve onların bir kopyasını alma yetkisi var bunu pekala kimsenin ruhu duymadan gerçekleştirebilir, demekki ortada duyulmasını istemedikleri bazı yolunda olmayan şeyler var diye görüş belirttiler.