Dünyanın En Güzel 10 Dişi Hayvanı

Bazı dişi hayvanlar, ilk bakışta kendi kalbimizi çalabilecek çarpıcı bir görünüme sahiptir. Bu hayvan güzellik kraliçeleriyle ilgili ayrıntıları araştırmak üzereyiz. Burada dünyanın en güzel 10 dişi hayvanını tartıştık.

1. Eklektus Papağanı

Eklektus Papağanı
Eklektus Papağanı: Çekici, parlak kırmızı renkte

Çekici, parlak kırmızı renkte olan bayan, başka bir dişi Eclectus papağanı değil. İlk olarak, Solomon Adaları'nda mevcuttu. Çarpıcı görünümünden dolayı çok yüksek bir ödüle sahipler. Kuş, evcil hayvan olarak daha iyi bir seçimdir. Kırmızı bir kürkle kaplanmış gibi görünüyorlar. Papağan dimorfiktir. Başka bir deyişle, görsel ayrım erkek ve kadınlarda daha fazladır.

Erkek papağanlar parlak yeşil renkte görünür. Güzel koyu mor göbek ve siyah gaga dişi bir ticari markasıdır. Endonezya, Yeni Gine ve Avustralya'nın kuzey bölgelerinde. Yabani diyetleri nar, papaya, bazı çiçekler ve tohumlar gibi meyveleri içerir. Bir evcil hayvan olarak papağan oldukça aktiftir. Yaşamak için geniş bir kafese ihtiyacı var. Doğası gereği eğlenceli.

Kuşlar zeki ve naziktir. İnsan konuşmasını ve aynı zamanda ıslık sesi ve kahkahaların sesini taklit edebilirler. Kuşlarla ilgili eğlenceli bir gerçek, 20. yüzyıla kadar kuşların cinsel dimorfizminin tanınmamasıdır. Kuşlar ağaç malzemelerini kullanarak yuva yaparlar.

Kuluçka döneminde, dişi yuvada zaman geçirecektir. Erkeğin o zaman yiyecek getirmesi gerekiyordu. Hakim çiftler bazen civcivlere bakmakta yardımcı olurlar. Listedeki güzel papağan, göz alıcı görünümünden dolayı yer aldı.

2. Deniz Fili 

Deniz Fili 
Deniz Fili 

Ahh ...! Sevimli görünümlü bayan bir deniz fili. Onlar çoğunlukla türe aittir. Güney ve kuzey fil mühürleridir. Dişi fil mühürleri cılız görünüyor. Erkeklerden çok daha küçükler. Başka bir deyişle, erkek fil mühürleri erkeklerden sekiz veya dokuz kat daha ağırdır.

En önemlisi dişi deniz fili, derin denizlerde ekstra dalış hızına sahiptir. Örneğin, 2012 yılında deniz yüzeyinin altında 5788 fit derinlikte bir kadın dalış. Bir deniz biyoloğu bu dalışın detaylarından bahsetti. Nefeslerini suda uzun süre tutabilmeleri nedeniyledir. Dişi mühür, o erkeğin sahip olduğu soğanlı bir buruntan yoksundur. Deniz Fili , dünyanın en gürültülü hayvanlarından biridir .

Kuru topraklarda kaldıkları süre boyunca, su içmeden günlerce yaşayabilirler. Buna yardımcı olmak için, böbrekler o zaman konsantre idrar üretecektir. Fil kapağının sütü yağ bakımından çok yüksektir. Birincisi doğum zamanında,% 12 oranında yağ salgılar, sonra% 50'ye kadar yağ artar. İnek sütündeki yağ oranı sadece yüzde 3,5'tir.

30 gün içinde yavrular çok hızlı büyür. Ortalama yavru bir ayda 75 ila 300 pound ağırlığında olacaktır. Fil contalarının sesi farklı modülasyonlara sahiptir. Sevimli görünümlü conta özelliklerde daha iyi performans gösterir . İlk bakışta onu en güzel dişi hayvanlardan biri olarak kabul edebiliriz.

3. Bukalemun

Bukalemun
Dişi Bukalemun

Renkli bayan sıradışı özelliklere sahip Bukalemunlar. Onlar, parmakları yüksek hızda vurabilen daha yetenekli sürüngenlerdir. Eşsiz hayvan Madagaskar bölgelerinde bol miktarda bulunur. Büyüklüklerine göre önemli ölçüde değişirler. Bazıları 27 inç uzunluğa kadar ölçer.

Hayvan, birbiriyle iletişim kurmak için rengini değiştirebilir. Aksi takdirde, bu özelliği vücut ısısını korumak için kullanırlar. Açık renkler vücut sıcaklığını soğumalarına yardımcı olurken parlak renkler vücudu ısıtır. Dişi bukalemun erkek çekmek için parlak sarı lekeler görüntüler. Erkek, duygularını ifade etmek için de rengi kullanır. Renkteki değişim, hayvandaki cilt kristallerinin varlığı nedeniyle mümkündür. Bukalemunlar dünyadaki şaşırtıcı renk değiştiren hayvanlardır .

Ancak bukalemun vücut kısımlarını yenileyemez. Hayvan bir daldan diğerine hızlı hareket edebilir. Bu büyüleyici bayanın bir diğer önemli özelliği de çeşitli göz hareketleri. Gözleri dikey olarak 90 derece, yatay olarak 180 derece döndürürler. Onlara dış bölgelerin mükemmel bir vizyonu sağlar.

Hayvan, dili kullanarak avını yakalayabilir. Vücudunun yaklaşık 2.5 katıdır. Hayvanın yürüme sarsıntılı bir tarzda. Bu güzel bayanın tükürüğü avları yakalamak için çok yapışkan. Bu yüzden hayvanın sürdürmek için sayısız özelliği var . Dişi bukalemun, evrenin çekici dişi hayvanlarının bu listesine dahil edilmeye değerdir.

4. Zehirli ok kurbağası

Zehirli ok kurbağası
Zehirli ok kurbağası

Bazı hayvanların en tehlikeli olduğu ancak öldürücü güzelliğe sahip olduğu bİLİNİYOR. Zehirli bayan dart, dünyadaki muhteşem hayvanlardan biridir. Doğada zehirlidirler. Ancak, çarpıcı bir görünüme sahiptir. Hayvan Orta ve Güney Amerika bölgelerinde görülebilir.

Kurbağaların boyutu değişken renk desenleriyle oldukça küçüktür. Renkler doğada çok zehirli olduklarını gösteriyor. Kurbağa, avcılardan kaçmak için toksin kullanıyor. Zehir miktarı farklı türlerden değişebilir. Bazı durumlarda, zehir 20 kişiyi öldürebilir. Dart kurbağanın derisinden elde edilen kimyasalların da bazı tıbbi özellikleri vardır. Zehir Dart Kurbağası, dünyadaki en zehirli hayvan türlerinden biridir .

Kurbağa, en zehirli türlerden biridir. Aynı zamanda, tüm kurbağaların en güzeli. Kurbağa numara f böcekleri yer. Karıncalar, termitler, böcekler ve genç cırcırlardan oluşur. Bu diyete bağlı olarak, kurbağa oldukça zararlı davranışlar gösterir. Zehirli ok kurbağalarının toksisitesini bilmek için birçok araştırmacı bu konuda çalışıyor.

Bu kurbağalar eşsiz bir ebeveynlik doğası göstermektedir. Bazen sırtlarında yumurta ve kurbağa yavruları taşırlar. Dişi kurbağaya kıyasla erkeklerde doğaya daha çok önem verilmektedir. Güzel dart kurbağanın hikayesi devam ediyor. Bunlardan biri, ne kadar zehirli olursa olsun, güzellik açısından diğerlerini geride bıraktığından emin.

5. Kuğu 

Kuğu 
Dişi Kuğu 

İşte listede başka bir güzel bayan hayvan, Swan. Beyaz renkte daha güzel doğarlar. Kuşların sevimli ve sevimli görünümü herkesi kendine çekiyor. Dünyadaki en güzel dişi hayvanlar listesine dahil edilmeye değer.

Onlar büyük ayakları ile nispeten ağır gövdeli kuşlardır. Suda süzülüp gökyüzünde uçabilirler. Yavaş kanat atışları ve uzanmış boyunlarından dolayı, kuş hızlı uçabilir. Kuğu havada ve suda hızlı hareket eden tek kuşlar. Su bitkilerini tüketiyorlar.

Kadın güzelliğine kalemler denir. Erkek ve dişi görünüm olarak benzerliklere sahiptir. Kuşlar bazı tıslamalar ve yumuşak horlama sesleri yapabilir. Kuşlar doğada, özellikle üreme zamanlarında sosyaldir. Bu güzellik kraliçesinin bir diğer önemli özelliği de ömür boyu eşleşmeleri.

Gençlerin adı cygnets. Kısa bir boyun ve gri renktedirler. Bütün özellikleri nedeniyle, türlerdeki diğer kuşlara üstün gelirler. Ve sonuç olarak, kuğu sevgi ve güzelliğin tam simgesidir.

6. Siyah Sırtlı Yalıçapkını

Siyah Sırtlı Yalıçapkını
Siyah Sırtlı Yalıçapkını

Resimdeki kadın güzelliği kara sırtlı yalıçapkını. Genellikle parlak renkli küçük kuşlardır. Küçük ama çarpıcı vücut yaklaşık 13 ila 14 santimetre uzunluğundadır. Sadece 14 gram ağırlığındalar. Bu güzel bayanın yaşam alanı Güneydoğu Asya ve Hindistan Yarımadası. Akarsular ve nehirlere yakın gölgeli ağaçlık alanları tercih ederler.

Nehir kenarındaki salyangoz, kurbağa ve yengeçleri avlarlar. Kuş, yaklaşık bir metre uzunluğunda bir yuva gibi bir tünel inşa eder. Yuvayı kazmak için bir haftadan fazla zaman alıyorlar. Bu kara kuşları sabahları ve akşamları yiyecek ararlar. Soğuk iklimlerde, günün ortasında da arama yaparlar. Kingfisher kuşları sadece güvenli bir şekilde yanlarda bulunurlar.

Onlar daha fazla güzellik bilincine sahip. Küçük güzel kuşların suyu banyoda ve tüyleri güneş ışığında kurutun. Bazen kafalarını kanat kullanarak temizlerler. Etkileyici faturalar dalları kullanarak değiştirilir. Bu yüzden çalıştıkları muhteşem görünümü korumak zorunda kaldılar.

Kuş, yumurtalarını yuvada yaklaşık 17 gün kuluçkaya yatırır. Civcivler cırcır böcekleri gibi küçük böceklerle beslenir. Birkaç hafta sonra, civcivler gidip kendilerini besleyecek. Bunların hepsi en çekici dişi hayvanlar listesindeki bir güzellik kraliçesi hakkında.

7. Bulutlu Leopar 

Bulutlu Leopar 
Bulutlu Leopar Dişi

Bulutlu leoparlar güzel Asya kedileridir. Adı, giydikleri lekeli ceket yüzünden aldılar. Bulutlu dişi leoparlar harika görünüyorlar. Yaşam alanlarıyla ilgili ayrıntılar eksik olsa da, Nepal Himalaya bölgelerine yönelik Endonezya yağmur ormanlarında mevcutlar. Dünyada şimdi sadece türlerin küçük üyeleri bulunur. Bu yüzden savunmasız hayvanlar listesine dahil edilirler.

Erkek ve dişi mükemmel dağcılar. Büyük dallarda baş aşağı takılabilirler. Kısa ve sağlam bacaklar bu konuda onları güvende tutar. Hayvan avını toprağın içinde yapar. Genellikle kuşlar, domuzlar, maymunlar veya sincaplar avlanırlar. Büyük köpek dişleri avlanma işlemini çok daha rahat hale getirir.

Güzel dişi bulutlu leopar her yıl beş yavru doğurur. Yavrular, yaklaşık on ay boyunca anneye bağlıydı. Dişinin büyüklüğü, erkek leoparlarınkinden daha düşüktür. Ayrı bir kedi türüdür ve leopar ailesinin altına girmezler. Hayvan küçük kediler gibi mırıldanır ve ayrıca düşük inilti kükreme sesi ve miyav üretir. Gündüzleri daha aktifler.

Bu şaşırtıcı kedi aynı zamanda çeneleri daha geniş açabilecek büyük bir ağzı var. Ağız, ailedeki herhangi bir kediden daha büyüktür. Güzel vahşi kediler Endonezya Adaları Borneo ve Sumatra'da bulunur. Hayvanın genel görünüşü onu en güzel dişi hayvanlar listesinde mükemmel kılar.

8. Mandalina balığı

Mandalina balığı
Mandalina balığı

Dişi Mandalina balığı, ilk bakışta kalbimizi çalabilir. Balık gibi çekici kelebek her açıdan çarpıcı. Renkli bayan batı Pasifik mercan resifleri bölgede yaşıyor. Türler için diğer isimler mandalina gobies veya dragonets. Mandalina adı renkli desenler anlamına gelir.

Balık ölümsüzdür ve vücutlarında birkaç desen vardır. Avcılardan kaçmak için, balık arabası bir tür toksin salgılar. Tüm vücudu kapsayacak. Güzel bayan mandalina, su kütlesinin altında bulunur. Dişiler, türlerdeki erkeklerden nispeten daha küçüktür. Doğada çok utangaçlar ve saklanacak yerlere ihtiyaçları var. Mandalina balığı, dünyanın en renkli hayvanlarından biridir

Güzel dişi balıklar genellikle kabukluları yer. Balık ayrıca onlarla birlikte mevcut olan kaya ve kumla beslenir. Balıklar, akvaryumları süslemek için büyük ölçekte satın alınmaktadır. Balıkların diyet ihtiyaçlarını yönetmek biraz zor. Sonuç olarak, satın alınan çok sayıda balık açlıktan ölür. Balıklar genellikle onlar için küçük avlar bulmak için kendilerini kuma gömüyorlar. Bir hanımefendi gibi bu güzel resim hayvanlarda ilk on güzellik kraliçesi listesindeki üçüncü sırayı hakediyor

9. Kutup tilkisi

Kutup tilkisi
Kutup tilkisi

Kutup tilkileri soğuk sıcaklıklarda bulunan güzel canlılardır. Ağaçsız toprak bölgelerindeki evlerde yaşıyorlar. Dişi Artix tilki, tüylü gövdeye, küçük kulaklara ve ağız ağlarına bakarken çarpıcı. Vücudu soğuk ortama uyum sağlamak için yapılmıştır. Burunları hayvan barınağı inşa etmek için tünele sokar. Beyaz veya gri renkli kürk, sıcaklık için onu mükemmel yapar. Kürkünün rengi sıcağa bağlı olarak değişir.

Yaz aylarında tam kahverengi veya gri renk, kayalara ve çalılıklara kaplama yapmalarını sağlar. Tilkilerin kuşlara, kemirgenlere ve balıklara avlanmalarını sağlar. Ayrıca sebze de yerler. Bu güzelliğin kalın kuyruğu vücudu dengelemeye yardımcı olur. Kuyruğun bir başka kullanımı soğuk zamanlarda ılık bir örtüdür. Kuzey Kutbu tilkisi ilkbaharda 14 tilki yavrusu doğurabilir.

Tilki hakkında en önemli gerçek doğaya adapte olmalarıdır. Tüm vücut durumlara iyi gelmelerine yardımcı olur. Burunları, ısı kaybını azaltmalarına yardımcı olan küçük boyutludur. Ayakların iç kısmında ayrıca bu amaç için kürkler vardır.

Ayaklardan kan akışı nispeten yüksektir. Hayvanın donmadan kaçmasına yardım eder. Kısacası, çok düşük sıcaklıklarda bile ayakta kalabilmesi için kutsanmış bir güzelliktir. Burası, evrenin en güzel on dişi hayvanı listesinde yer alıyor.

10. Orkide Mantis ( Pembe Peygamber Devesi )

Orkide Mantis ( Pembe Peygamber Devesi )
Orkide Mantis ( Pembe Peygamber Devesi )

Harika bir orkide çiçeği gibi gözüküyor. Kuşkusuz orkide mantisi adı her anlamda ona uyuyor. Pembe ve beyaz renk şemaları mantisi çiçeklerle tam olarak eşleştirir. Çiçeğin bacaklarındaki loblar, çiçek yaprakları gibi görünür. Bu tür büyüleyici görünümleri nedeniyle evcil hayvan gibi görünüyor. Malezya'nın vahşi bölgelerinde bol miktarda bulunurlar.

Bir diğer önemli gerçek ise, mantis birkaç gün içinde rengini değiştirebiliyor. Bu güzellik kraliçelerinin yaşam alanı beyaz ve pembe renkli çiçekler. Yaşam alanlarından ve orkide ile aynı görünümden dolayı avcılardan kaçabiliyorlar. Ayrıca bu benzerlik, loblarını kullanarak tozlaşan böcekleri yakalamalarını sağlar.

Bu güzellik kraliçesi 6 ila 7 santimetre uzunluğundadır. Erkek mantis, dişi ile karşılaştırıldığında nispeten küçük boyuttadır. Erkek ve dişi de farklı bir görünüme sahiptir. Dişinin lobları erkeklerden daha büyük. Dişinin arkasındaki yeşil işaret aynı zamanda ayırt edici bir özelliktir. Genellikle avın gelmesini bekleyecektir.

Bazı nadir durumlarda, avın tespit edilip yakalanmayacağı tespit edilir. Hayatta kalmak için ılımlı bir sıcaklığa ve yüksek neme ihtiyaçları vardır. Bu tür peygamberin yemeği küçük böcekler, cırcır böcekleri ve kelebeklerdir. Çarpıcı görünümünden dolayı, dünyadaki en güzel dişi hayvan arasında en iyisi olmaya devam ediyor.


İlginizi Çekecek Diğer Araştırma Haberleri


Dünyanın Zehirsiz Olan 10 Yılan Türü►
Yılan korkusu halk arasında oldukça yaygındır, Ancak tüm yılanlar zehirli değildir, Dünya'da bilinen 10 zehirsiz yılan türleri. Zehirsiz Olan 10 Yılan Türü


Sevimli ve Zararsız Olarak Görünen 10 Ölümcül Hayvan►
İlgimizi çeken hayvanlar bazen tehlikeli hal alabiliyor, Dünya genelinde tanınan sevimli hayvanlar aslında insanlara en büyük zararı veriyor, Sevimli ve oldukça zararsız gibi görünen şu 10 hayvana dikkat edin, Aksi durumda canınızdan olabilirsiniz.