Dayısının Cinsel İstismarına Uğradığını Söyleyip Kendini Köprüden Attı

Adana'daki Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü üzerinde intihara kalkışan 15 yaşındaki bir erkek çocuk öz dayısının ve dayısının bir arkadaşı tarafından cinsel istismara uğradığını iddia ederek kendini köprüden aşağı attı

Dayısının Cinsel İstismarına Uğradığını Söyleyip Kendini Köprüden Attı

Adana'daki Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü üzerinde intihara kalkışan 15 yaşındaki bir erkek çocuk öz dayısının ve dayısının bir arkadaşı tarafından cinsel istismara uğradığını iddia ederek kendini köprüden aşağı attı.

Adana'daki Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü'den vücudunu nehre doğru sallandıran 15 yaşındaki M.C. adlı çocuğu görenler, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 

Polis Olası Bir Atlama Riskine Karşı Köprü Altında ünlem Aldı

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri ile müzakereci polisler M.C.'yi intihardan vazgeçirmeye çalıştı. Çevrede kayıkçılık yapan bir grup da M.C.'nin nehre atlama ihtimaline karşın polis ekiplerinin yönlendirmesiyle köprü altına gizlendi.

 

Çocuk Daha Önce Olayı Polise Bildirmiş Ama....

Müzakereci polislerle yaptığı konuşmada dayısı ile dayısının arkadaşının cinsel istismarına uğradığını belirten M.C. daha önce yaptığı şikayet dilekçelerini, polis ekiplerine hatırlattı. Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri de M.C.'nin şikayeti hakkında çalışmayı sürdürdüklerini, bu olayın çözümünün intihar olmadığını dile getirdi.


 
Ailesi Çocuğa İnanmadı 

İstismara uğradığına ailesine inandıramadığını, ancak yaşadığı mahallede bu durumu herkesin bilerek kendisiyle dalga geçtiğini ileri süren M.C., konuyu anlattığı okul yöneticileriyle de problem yaşadığını, Faruk isimli öğretmeninin olay yerine gelmemesi halinde intihar edeceğini bildirdi. Müzakereci polisler de M.C.'nin şikayetleri hakkında ellerinden geleni yapacaklarını anlattı.

 

POLİS İKNA ETMEYE ÇALIŞTI

Polisin ikna çabalarına direnen M.C., "Annem, babam, herkes üstüme çok geliyor, kavga ediyoruz. Bütün mahalle istimara uğradığımı biliyor. Ben ölürsem, herkes kurtulur zaten. Faruk Hoca gelmeden inmem. İstismar olayından sonra Faruk Hoca ile görüştük hep. Dayım ile bir arkadaşı istismarda bulundu. Annem bana değil, kardeşine inanıyor. 3 gün önce mahalleye gittim, herkes yine dalga geçti. Faruk Hocama çok güveniyordum, ama o da beni şikayet etti." diye konuştu.

 

GİZLENEN KAYIKÇILAR KURTARDI

Bu sırada olay yerine okul müdürü, yöneticiler ve Faruk isimli öğretmen geldi. Okul yöneticilerinin konuşmaya çalıştığı M.C., kendisini nehre bıraktı. İtfaiye ekipleri M.C.'nin tutunması için suya can yeleği attı. Kıyıdaki bazı vatandaşlar kıyafetlerini çıkararak suya girmeye çalıştı. Polisin talimatıyla Taşköprü altına gizlenen kayıkçılar, suya düşen M.C.'yi kurtardı.