Dayakçı Patron Gözaltında; Kendimi Kaybettim Pişmanım

Sosyal medyayı sallayan patron dayağı videosu sonrasında vatandaşın sosyal medya üzerinden çok fazla tepki vermesi üzerine güvenlik güçleri ve savcılık harekete geçti. Dayakçı işveren gözaltına alındı.

Dayakçı Patron Gözaltında; Kendimi Kaybettim Pişmanım

Sosyal medyayı sallayan patron dayağı videosu sonrasında vatandaşın sosyal medya üzerinden çok fazla tepki vermesi üzerine güvenlik güçleri ve savcılık harekete geçti. Dayakçı işveren gözaltına alındı.

 Beşiktaş Polis Merkezi’nde 13 Nisan günü ifade veren mekan sahibi Şahin Ş., çalışanları müşteriler içeri girdiğinde ayağa kalkmaları için uyardığı ve o an sinirlendiği için çalışanları darp ettiğini söyledi.

 

Polise Verdiği İfadede Kendini Kabettiğini Savunarak Pişmanım Dedi

Habertürk, şüpheli Şahin Ş.’nin poliste verdiği ifadeye ulaştı. Şahin Ş., kendini şöyle savundu:

“Olay günü bilet satılan bölümden geçerken, şikayetçi Gaye Akıl'a 'müşteriniz girdiği zaman saygıda kusur etmeyin, esnaflığın kuralıdır. Diyerek nasihat verip geçtim, ben ordan geçmiştim, ben kapıdan girerken de ayağa kalkmadığı için bunu benim için değil, veli nimet saydığımız müşteri için yapıılmasnı gerektiğini anlatmak üzere geri döndüm. Zaten bu yaşananlardan dolayı moralim bozuktu, ben nasihat etmek istedim ancek geri döndüğümde bu iki kişinin alaycı tavırla karşılaması, benim bilet kesen Enver Doygun ile diyalog kurmak istediğim sırada yanındaki Gaye Akıl'ın bu kişiyi savunur tarzda müdahale etmesi üzerine, istem dışı kendimi kaybettim, istemediğim bu hadise meydana geldi. Ben yüksek tansiyon hastasıyım, bu konuya ilişkin raporum vardır, ilaç kullanıyorum, son zamanlarda şirkette meydana gelen maddi anlamdaki olumsuz durumlar rahatsızlığımı tetikledi. Sonucunda az önce söylediğim gibi istemediğim böyle bir durum yaşandı. Söz konusu olay, işletmenin kendi mali dudumuyla ilgili olumsuz hal almasından kaynaklı benim ani öfke patlamamla sonuçlandı, böyle bir olay yaşansın istemezdi, daha önce söylediğim gibi şikayetçilerle öncesinden harhangi bir şahsi husutemetim söz konusu değildir, böyle bir olayın yaşanmasını gerçek anlamda istemezdim. Yaşananlardan dolayı üzüldüm pişmanım”

Beni görünce ayağa kalkacaksınız

“Beni görünce ayağa kalkacaksınız” diyerek iki çalışanına tokat atmaya başlayan Şahin Ş. çevrede bulunan diğer personellerin gözü önünde çalışanlarına sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu. Bu saldırı sırasında mekanda bulunan güvenlik görevlileri ve çalışanların bir süre olayı izlemesi ise şaşkınlığa neden oldu.

 

Kadın Çalışan Şikayetçi Oldu; Görüntüleri Sosyal Medyada Paylaştı

Mekanın içinde başlayan darp, daha sonra mekanın dışına da yansıdı. Gaye Akıl’ın sosyal medya hesabından paylaştığı iddiaya göre iş yeri sahibi, “Bir daha buraya gelirseniz, sizi öldürürüm, ayaklarınızı kırarım” diye tehditler savurarak çalışanları dışarı çıkardı. Daha sonra Enver isimli çalışanı tokatlayarak mekanın önünden kovdu.

Olayın ardından Beşiktaş Emniyet Müdürlüğüne giden Gaye Akıl, saldırgandan şikayetçi oldu. Akabinde hastaneye götürülen Akıl, darp raporu alarak Şahin Ş. hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı çıkardı. Sosyal medya hesabından görüntüleri yayınlayan Akıl, kamuoyundan destek istedi. Daha önce aynı mekanda güvenlik görevlileri tarafından üniversite öğrencileri darp