Cumhur İttifakında Yahşihan Çatlağı / Yolsuzlukları Bir Bir Ortaya Döküyor

AKP ve MHP'nin kurduğu ve birlikte hareket ettiği Cumhur İttifakında Kırıkkale'nin Yahşihan Belediye Başkanlığı MHP'ye geçti MHP'li Başkan Osman Türkyılmaz, Koltuğuna oturur oturmaz kendisinden önceki dönem başkanlık yapan ittifak ortakları AKP'li Ahmet Sungur'un ve ekibinin 30 civarı yolsuzluğunu tespit ettirerek soruşturma başlatılması talimatını verdi

Cumhur İttifakında Yahşihan Çatlağı / Yolsuzlukları Bir Bir Ortaya Döküyor

AKP ve MHP'nin kurduğu ve birlikte hareket ettiği Cumhur İttifakında Kırıkkale'nin Yahşihan Belediye Başkanlığı MHP'ye geçti MHP'li Başkan Osman Türkyılmaz,  Koltuğuna oturur oturmaz kendisinden önceki dönem başkanlık yapan ittifak ortakları AKP'li Ahmet Sungur'un ve ekibinin 30 civarı yolsuzluğunu tespit ettirerek soruşturma başlatılması talimatını verdi

Bu değişikliğin hayata geçmesinin ardından kullanıcıların Android 4.0 ve üzeri, iOS 7 ve üzeri ile Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemlerine sahip bir cihaz bulundurmaları gerekecek.31 Mart yerel seçimlerinde Yahşihan Belediye Başkanı seçilen MHP’li Osman Türkyılmaz, AKP’li döneme ait olan 21 milyon liralık borç miktarını belediyenin resmi internet hesabından açıkladı. Türkyılmaz, dikkatli bir şekilde hesapları kontrol ettirmeyi sürdürdüğünü belirtti.

 

 

Yolsuzluk Dosyaları Bir Bir Savcılığa İntikal Ettiriliyor

AKP’li Ahmet Sungur’dan görevi devraldıktan sonra, belediyede yaptırdığı incelemelerin sonuçlarını sosyal medya hesabında duyuran Kırıkkale’nin Yahşihan Belediye Başkanı Türkyılmaz ilan, reklam, imar ve su birimlerinde 30’a yakın yolsuzluk olduğunu açıklayarak, “İlçemizde göreve geldikten sonra başlatmış olduğumuz araştırmalar neticesinde başta reklam, ilan, imar, su gibi birimlerde olmak üzere 30’a yakın yolsuzluk tespit edilmiştir. Dosyalar savcılığa iletildikçe kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

 

Bir Belediye Personeli Esnaftan Topladığı 146 Bin 275 TL'yi Zimmetine Geçirmiş

Yapılan yolsuzluklara örnek veren Başkan Türkyılmaz bir belediye personeli hakkında suç duyurunda bulundukları belirterek, şunları kaydetti; “Belediyemiz bünyesinde çalışan personelin, ilçemiz sınırları içerisindeki iş yerlerinden işgaliye ve reklam bedeli toplayıp, zimmetine geçirdiği tespit edilmiştir. Tüm iş yerlerinde tutanak tutulmuştur. Konu, Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmiş, yasal süreç başlatılmıştır. Zimmete geçirilen tutar 146 bin 275 TL’dir. Yahşihan halkına hesap verme zamanı geldi. Her kuruşun hesabı halka verileceği gibi halkın parasını hiç edenler yargı önüne çıkarılacak. Halka ve adalete hesap verecek olan kişiler hesabını ahirette de mutlaka vereceklerdir. Söz verdik sözümüzü tutuyoruz”


Belediyenin Nisan Ayı Gelir Gider Tablosu Açıklandı 

Kalem kalem gelir ve gider tablosunu açıklayan Başkan Osman Türkyılmaz, seçim döneminde söz verdiği Nisan ayı mali bilançosunu yayınladı. Sosyal medyasından bir gönderi ile duyuru yapan Türkyılmaz, şeffaf belediyeciliği gözler önüne serdi. Açıklanan tabloda 1 Nisan 2019 ve 30 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılan harcamalar tek tek yazıldı.

Tabloya göre; Nisan ayında toplam 3 milyon 197 bin 475,71 TL gelir elde edilirken, 2 milyon 530 bin 125,51 TL ödeme yapıldı. Bu ödemelerin 350 bin TL'sinin ise geçmiş döneme ait olduğu bildirildi.