Coiny ve Coiny pro Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Madde

Özellikle mobil uygulaması çok iyi olan Coiny ve Coinypro Hakkında bilinmesi gerekenleri 8 madde halinde size sunuyoruz kripto para borsaları hakkında inceleme yazılarımızın bu gölümünü Coiny ve Coinypro'ya ayırdık

Coiny ve Coiny pro Hakkında Bilinmesi Gereken  8 Madde
Coiny ve Coinypro Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Madde

Özellikle mobil uygulaması çok iyi olan Coiny ve Coinypro Hakkında bilinmesi gerekenleri 8 madde halinde size sunuyoruz kripto para borsaları hakkında inceleme yazılarımızın bu gölümünü Coiny ve Coinypro'ya ayırdık

 

Coiny 2017 Yılında Kripto para borsası hizmet sunmak için kurulmuştur.Coiny mobil uygulaması sayesinde kolayca kripto para alım satım hizmeti sunarken Coinypro ise profesyonel şekilde kripto para ticareti yapmanıza olanak sağlar.

 

1- Coiny Nasıl Kayıt Olunur?

2- Giriş ve Arayüz Alanı

3- Coiny Al-Sat İşlemi

4- Coiny cüzdan

5- Coiny Hesap 

6- Coinypro Giriş Arayüz 

7- Emirlerim

8- Cüzdanlarım

 

Coiny Nasıl Kayıt Olunur?


Coiny'e üye olmak için IOS veya ANDROID Market üzerinden indirmeniz gerekmektedir veya Coıny web sitesi üzerinden'de kayıt olma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak Açtığınız Coıny üyeliğini Coınypro'da kullanabilirsiniz.Yani iki üyeliği aynı anda kullanabilirsiniz.

 

 

Bu alandaki tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.Telefon numarası kısmını doğru girmeniz gerekli telefon numarasını girmediğiniz takdirde hesabınız oluşturulmaz çünkü telefonunuza onay kodu gönderilecektir.

 

Ayrıca ''Ad'' ''Soyad'' kısmınıda türk lirası ile işlem yapacağınız banka hesabının Ad ve Soyad bilgileri eşleşmesi gerekir.Aksi durumda yaptığınız işlemler onaylanmayacaktır.

 

Giriş ve Arayüz Alanı


Tüm Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra telefon numaranıza onay kodu gönderilecektir.

 

Onay kodunu girdikten Ana sayfa'ya yönlendirileceksiniz.

 

 

Bu ekranda Bitcoin,Ethereum,Ripple,Litecoin'den işlem yapmamıza olanak sağlıyor.İstediğiniz para ile işlem yapmak için Kripto Para seçeneklerini değiştirebilirsiniz.Bu sayede Al-Sat işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Kolay Arayüzü sayesinde kolayca al-sat işlemi yapabilirsiniz.Al butonuna tıkladığımızda yukardaki gibi bir ekran karşılıyor bizi.Burada ne kadar bitcoin(Seçili halde olan kripto para)almak istiyorsanız miktarı girip alım yapabilirsiniz.Alım yapmak için hesabınızda gerekli türk lirası bulunması gerekmektedir.

 

Coiny bir cüzdan hizmeti verdiği için size verilen fiyat üzerinden alım satım yapabilirsiniz.Kısaca size verilen fiyat üzerinden alım işlemi yapabiliyorsunuz.Aynısı satış işlemi içinde geçerli.Coiny üzerinden işlem yaparken borsada olduğu gibi fiyatı belirleyemiyorsunuz.Fiyat belirleyerek işlem yapmak için Coinypro'yu kullanmanız lazım.

Örnek olarak Şu an alacağınız bir Bitcoin fiyatı 20,998.87 lira olarak belirlenmiştir.

 

Sat dediğimizde ise Karşımıza yukardaki gibi resim karşılayacaktır.Yukarda bahsettiğimiz gibi aynı sistem bizi karşılayacaktır.Kredi kartı ile satın al butonuna tıkladığımızda karşımıza çıkan ekranda kredi kartı ile coiny cüzdanımıza bitcoin alımı gerçekleştirebiliyoruz.

 

 

Coiny cüzdan

Cüzdan kısmında temel hizmetlerden birisi olan kripto cüzdanımızın bakiye özetini görebilirsiniz.Türk lirası ve kripto para yatırma ve çekme işleminide burada gerçekleştirebiliriz.

 

İstediğimiz paranın üzerine gelip yatırma ve çekme işlemini yapabiliriz.Bitcoin üzerinden işlem yapmak için bitcoin'e tıklayıp istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınıza Bitcoin yatırmak için bitcoin yatır seçeniğini seçtiğimizde karşımıza böyle bir ekran gelecek.

 

Burada yatırma işleminzi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Coiny Hesap 

 

Hesap kısmında hesabınızla ilgili tüm seçenekleri bulabilirsiniz.

 

Coinypro Giriş Arayüz

 

Coiny'den üyelik yapmışsanız sadece buradan giriş yapmanız yeterli olacaktır.İlk defa üye olacak iseniz coiny'deki aynı işlemleri burada'da gerçekleştiriyoruz.

Coinypro'da üyeliğiniz tamamlayıp giriş yaptıktan sonra böyle bir ekran karşınıza çıkacak.Numaraları açıklayacak olursak:

 

1 numarada işlem yapmak istediğiniz para birimi ile seçenekler arasında geçiş yapabilirsiniz

2 numarada işaretli para birimi ile ilgili bakiye özetini görebilirsiniz

3 numarada hesabınıza kripto para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz.

4 numarada alım ve satım yapabilirsiniz.Market seçeneği aktif iken yapacağınız alım satım işlemi emir defterinde en üstte olan işlemle gerçekleştirilir.Limit seçeneği aktifken yapacağınız işlemin limitini belirleyebilirsiniz.Örnek verecek olursak güncel kur ve Bitcoin 21.000 lira ise 100 liralık bitcoini 20.000 liradan al diye limit emri verebilirsiniz.

5 numarada aktif alış ve satış emirlerinin listesini görebilirsiniz

6 numarada işaretli kripto paranın grafiğini görebilirsiniz

7 numarada açık emirleri,gerçekleşen emirleri ve emir geçmişini görebilirsiniz

8 numarada ise borsanın emir geçmişini görüntüleyebilirsiniz

Emirlerim

Emirlerim Alanında emirleriniz ile ilgili dökümanlara ulaşabilirsiniz.Gerçekleşmiş emirlerin filtrelenmiş halini yine bu alanda görebilirsiniz.

Cüzdanlarım

Cüzdanlarım kategorisinde hesabınızda bulunan kripto ve türk lirası paranızın dökümlerine ulaşabilirsiniz.Burada yatırma ve çekme işlemide gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırma ve Çekme seçeneklerini kullanarak erişeceğiniz pencere üzerinde para birimi seçimi yapıp ilgili kripto para ile işlem yapabilirsiniz.

 

Türk Lirası ile yatırma yapmak için açılan resimdeki bilgilere göndereceğiniz para transferi daha sonrasında borsa hesabınıza tanımlanacaktır.

Bitcoin yatırma işlemi gerçekleştirecekseniz yine burada bitcoin cüzdan alanına göndereceğiniz bitcoin hesabınıza yatırılacaktır.

 

Çekme işlemi yapacaksanız yine ilgili para birimi üzerinden çekim yapabilirsiniz.